Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem szófogadóvá a...

Hogyan tegyem szófogadóvá a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy westie terrierem. panel-ban élünk, az ül fekszik parancsot már megtanult, de visszajönni egyszerüen nem szokott.van mikor csak ide se néz. és sokszor el se merem engedni, mert ugyebár a terrier vér bennevan és sok nagy testű kutyát hordanak erre felé. az én kutyám megminden áron meg akarja ölni:) volt hogy már neki is ment egy Labradornak..hát szerencse hogy megúszta.. na de m1 nemis ez a lényeg. csak segítsek légyszives. köszi előre is:)
2009. jún. 24. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre van a kutyaiskola. Ha nincs rá pénzed akkor ajánlom ezt a könyvet:Jan Fennel Kutyapszichologia

Sok haznos dolog van benne.

2009. jún. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen a terrier vér...:)

Én a kutyámat klikkerel tanítottam,egy kis műanyag kütyü, pár száz forint, egy kis fémlap van benne amit ha megnyomsz klikkelő hangot ad ki.

Lényeg: kikk-jutalom-dicséret.

Először csak szokja meg. simán kikkelsz adsz neki valami fincsi falatot és megsimized(olyan legyen amit nem kell megrágnia)

Mikor már megtanulta h a klikk után kaját kap, jöhet az ha valami jót csinál akkor klikkelsz...

így egyszerűen tanulni AKAR a kutya mert tudja h jó következik...

tanítsd meg neki odafent, amikor semmi nem vonja el a figyelmét,aztán pl egy hosszú póráz(vannak ezek a 3-4 méteresek)és nem húzod csak hívod, ha magától jön akkor klik...

előbb utóbb megtanulja...persze ha fiatal akkor még érnie is kell:)

bocsi hogy hosszú voltam:)

2009. jún. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rehabilitáció:

Budapest, kecsekmét (www.cerberoskutyaiskola.hu)

Miskolc (arm.uw.hu)


ÉS EZ NEM REKLÁM MERT EZEK INGYENES FOGLALKOZÁSOK!

2009. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!