Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie-sek, nektek hogy...

Sheltie-sek, nektek hogy sikerült rávenni a kutyátokat az apportirozásra?

Figyelt kérdés
Bent általában visszahoz minndent, odakint , leköveti a botot, labdát, ugatja, de hiába hozatom vele, nem kapok semmit. Nincs tippetek mi a teendő?
2012. jan. 4. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanítsd ugyanúgy kint, mint ahogy odabent, kezdd vele előről. Meg kell tanulnia, hogy kint is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint bent. De persze ne a séta elején, hanem előbb fáraszd ki, és akkor kezdd el tanítani, amikor már elég nyugodt ahhoz, hogy rád és a feladatra koncentráljon.
2012. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, söt más kutyákkal együtt is probálom , néha sikerül, de csak 100bol 1szer hozza vissza a dolgokat , természetesen akkor agybaföbe dicsérem. Nem értem. Minden trükköt megcsinál kint. Apportirozást 8 honapja gyakoroljuk..
2012. jan. 4. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit csinál, amikor nem viszi vissza a tárgyat? Fogja a szájában és néz? Vagy meg se fogja, csak megy tovább? Vagy elmegy vele játszani?
2012. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon örül amikor eldobom a tárgyat aztán utánafut megugatja és elkanyarodik, vissza hozzám vagy leáll szaglászni.
2012. jan. 4. 19:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fogja meg, ha mégis akkor féluton elejti és szalad hozzám.
2012. jan. 4. 19:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne dobd el messzire. Kezdd azzal, hogy csak leejted magad elé, leguggolsz hozzá, és kéred, hogy adja oda. Aztán fokozatosan dobd egyre messzebb, ha már megy neki rövid távon.

Meg nekem egy kicsit túl izgatottnak tűnik így leírás alapján, tutira ki van fárasztva eléggé, mielőtt apportozni próbálsz vele? :) Tudom, később a labdázás lesz maga a fárasztás, de most még, amíg tanulási szakaszban van, előbb kell fáradtnak lennie, aztán tanulnia. Meg persze az is segít, ha te sem izgulsz, hanem pont annyira pörgeted vagy nyugtatod a kutyát a saját viselkedéseddel, beszédstílusoddal, amennyire szükséges.

2012. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Labdázás elött mindig sétálunk, parkozunk. Viszont ha elfárad mondjuk játék van a többi kutyával, akkor futni sem hajlando utána. Köszönöm, hogy segiteni probálsz/ probáltok egyébként :)
2012. jan. 4. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát meg kell találni az egyensúlyt, a hullafáradtság nem ideális, ez tény :) De ha még rettentően mozoghatnékja van, az sem. Mindenesetre szerintem próbálj meg rövidet dobni neki eleinte, sokat segíthet.

Vagy klikkerezhetsz is vele, az sokkal egyértelműbb jelzés a kutyának, ha nem jön a klikk, mint hogy nem kap dicséretet. Legalábbis tapasztalataim szerint klikkerrel jobban felfogják, nálunk is a pulikeverék b*szott visszahozni dolgokat, aztán a kezembe került a klikker és varázslatos módon érteni kezdte, mit kérek tőle :P

2012. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azis tény, hogy juhászkutyák hamarabb megkergetnek mindent, minthogy odahozzák, de kiprobálom amit mondtál! Köszönöm szépen!!
2012. jan. 4. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!