Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárosok! Milyen természetű?...

Uszkárosok! Milyen természetű? Akinek volt ;van (;lesz) uszija az írjon

Figyelt kérdés

Milyen jellemű?

Mennyire játékos?

Szeretnék már majdnem egy éve kutyát és ez a fajta nagyon tetszik (persze mielőtt megveszem gondosan "átfésülöm a lakást" h jöhete a kutya:)meg gondosan ;körültekintően meg veszem a "cuccait".sokat olvastam erről a fajtáról

Törpe uszi kennelt tudtok ajánlani (fehér szinű)

Kiállításra karakül fazonnal lehet-e menni?

Agilityznék vele (hobbi szint vs profi szint)

Gyerek mellé ; belga juhászkutya mellé benti kutya lenne jó minőségi táppal etetve és nagyon sokat tanítanánk foglalkoznánk vele...

Jó helye lenne -e nálunk??köszi!


2009. jún. 24. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Az uszkár az egyik legtaníthatóbb kutya, nagyon intelligens. Hamar megtanulja a szobatisztaságot, és különböző trükköket is lehet neki tanítani.

Imád játszani, egy kis energia bomba (már ha törpéről van szó).

[link]

Itt megtalálod az összes uszkár kennelt Magyarországon.

A törpe uszkárt agilityhez nem ajánlom, inkább erre a célra közép méretűvel lenne ideális foglalkozni.

Minden esetre nagyon figyelj oda a szülők csípőízületi diszplázia és könyökízületi diszplázia szűrésére, ha profi szinten akarsz agilityzni, mert egy rossz csípőjű kutyával nem lehet.

Mindenképpen kennelből vegyél, törzskönyvvel, mert rengeteg az uszkár szaporító.

Biztos jól meglenne. A természetéről neten többet is olvashatsz róla.

Mindenképpen érdeklődj utána, informáld magad, nehogy zsákbamacskát vegyél.

2009. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah és karaküllel mehetsz kiállításra. Több sztenderd uszkár fazon van, amelyik neked tetszik, azt kéred a kozmetikustól, és azzal mehetsz is.
2009. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legjobb választás! Az előttem író már mindenre válaszolt, csatlakozom hozzá! Annak alapján, amit írtál, úgy gondolom, jó helye lesz nálatok! :)
2009. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2009. jún. 24. 12:14
 5/7 anonim ***** válasza:

11.21 nagyon kíváncsi lennék, hogy mi alapján mondod, h nem ajánlod a törpe uszit agilityre???


Kedves kérdező!

Itt egy barátnőm honlapja, ott találsz elérhetőséget - neki van egy bombajó, fehér törpe uszkárja. Ha megkeresed biztos segít!


[link]

2009. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

13:55

A mini kutyákat én nem tartom agilisnek, sőt, kutyának sem :P De ez ízlés függő, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy igazán törpe uszkár úgy mozogjon, mint egy elegáns óriás. Inkább idétlennek tűnne nekem, mondjuk még nem láttam törpét agilityzni.

2009. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom figyelmedbe az előbbi linket. Ott találsz arról a kutyusról nem is egy videót. Mellesleg a lány 4dik helyen jutott ki az FCI világbajnokságra ezzel a kis törpével....

De valószínű azért nem láttál törpe uszkárt agilityzni, mert nem igazán jársz agility versenyekre. Magyarországon most kapásból 4-5 agilitys törpe uszkárt tudnék neked mondani.


(én se vagyok nagy törpe kutya-fan de ennyire azért nem degradálom le őket - főleg nem azokat akik agilityznek......)

2009. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!