Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tele van a kutyam mindig...

Tele van a kutyam mindig kullancsal! Nem haszal semmi (? )

Figyelt kérdés

Elosszor spot-on hasznaltunk,nem segitett semmit.

Utanna vettem neki nyakorvet,az pedig mintha vonzotta volna a kullancsokat.nem gyoztem leszedni,kiszedni belole.majd megint spot-on vettunk,es ismet talatam mar benne kullancsot,pedig csak ket hete tette ra az orvos.

Nem hiszem el hogy ez van.Mivel probalkozzak?Mi segitene?

Mar teljesen kivagyok,mivel minel tobb kullancs megy bele annal jobban felek hogy megbetegszik.

(az allatorvos sem tudott semmit sem ajanlani)


2012. máj. 6. 12:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Soha nem volt a kutyánkba kullancs(kopp-kopp)Scalibor nyakörvet használunk és eddig bevált.Van olyan időszak mikor cseppeket használunk akkor a ProMeris duo-t vesszük.
2012. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi oltattuk a kutyát, és emellett Scalibort használunk. Erdő mellett vagyunk, nekünk a macska van teli mindíg kullanccsal, de ő nem betegszik meg tőle szerencsére. Viszont a kutyában nincs!!!!! A cicáknak pedig nem jó a Scalibor, mert nem fennakadásgátlós, macskának pedig nem gyártanak.
2012. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

pl egy Scalibor nyakörv és egy Neked megfelelő nagyságú Adventic spot. Először felteszed a nyakörvet. Két hét múlva hozzá a spotot.A nyakörv marad 5 hónapig, a spotot havonta teszed rá. A szúnyogoktól is véded a kutyádat és a kullancsoktól, bolháktól is.

Távol egyik kapható szer sem tartja teljesen a kullancsokat. Csak annyit tesznek, amikor befúródik, megölik.

2012. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Advantix és a scalibor is tàvoltartja. Leíràsukban is ez szerepel, ezért hasznàltam én is ezt a kettőt.
2012. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Advantix nekünk is bevált. Vagy amit még a kutyakozmetikus mondott: neostomosan 200x-os hígításban. Séta előtt be kell kenni a szőrét vele és nem mennek bele. Ha erdőbe megyünk, a hasuk alját én be szoktam spriccelni a spot on mellett.
2012. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Scalibor nekünk is nagyon bevált
2012. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Scalibor nálunk is tökélet, csak onnan tudom, hogy erős kullancsos terület, hogy akik nem scalibort használnak 1-2naponta szedegetik ki a kullancsot a kutyájukból és kb a 10.után sikerül meggyőzni mindenkit, hogy próbálja ki a scalibort. Még senki sem bánta meg. Igaz 2hét alatt fejti ki a hatását, addig kell mellé egy spot on is.
2012. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

az eddigi válaszadók a kereskedelmi forgalomban megvehető , úgynevezett szabad forgalmi szerekről írtak ( boltban kapható ):)

jók-jók ,csak éppen nem mindíg !

mi,illetve az ismerőseim is egy más fajta szert preferálunk .

PRAC-TIC ,ez is egy csepp, nagy testű kutyára 2800.-ft cc: 10 euró / 4-5 hét

mire jó : röviden mindenre !

miért?: mert vényköteles ,így erős ,és használ !

idegméreg a vérszívóknak !

a bolha pete allergiára is jó, sőt ,!!!

csak keress rá !

gyártó : novartis ,és ezek a Svájciak valamit tudnak !

( még a féreghajtó tablettájuk is komoly, hiszen a szívférgesség kezelésére is jó, és mégsem kerül vagyonokban ,)cc: 1000-1200ft / db !

miközben a kezelés sok 100 ezer lenne !

2012. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a praktic nem jó. Viszont ,mint mindegyik készítmény, ez sem válik be mindenhol, mindenkinek.

Ennyi.

Amúgy a Scalibor sem magyar termék:)) És a többi szer sem az.

2012. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

az,hogy a termék gyártója ,magyar,vagy nem ,az jelen pillanatban tök mindegy !

a válaszom arról szolt,hogy a leirt termékek mindeggyike szabadon vásárolható boltban !

miért ? az összetevői miatt !

és ami vényköteles, az természetesen az összetevői miatt vényköteles, nem pedig azért mert mely országban gyártották !

vannak jók és rosszabbak !

de aki utánanéz, az tudja a különbséget az összetevők között !

persze tudni kell azt is ,( és ehhez elég elolvasni a termékek dobozába található használati leírást !),hogy nincs azonnali védettség !

és a legjobb a spot-on,és a nyakörv EGYÜTTES HASZNÁLATA !!!!

spot-on : aki még nem használta ,4 hétig ad 100 % védettséget, de az első 4 hétből,csak a 2 héttől van védettség, majd,mivel egymás után használják, ez a védettség fennt is marad !( persze ,csak ha minimum 4-5 hetente jön az ujjabb dózis !

( személy szerint ,még nem találkoztam olyan gazdival, aki a helyes alkalmazás mellett ,ne lenne 100 % -ban megelégedve a prac-tic-al !)

a többiről ez nem mondható el, hiszen sokan szidják őket !

persze,az összetevőik sokkal gyengébbek, vagy teljesen mások !

lsd : bió spot-on ??? szinte mind a citrusfélék olajának egyik-másik enzimjét használja fel !feltételezve, hogy a kullancs,meg a szúnyog,meg a bolha NEM SZERETI A SZAGÁT ??%

és mi van ,ha náthás a bolha ??:)

és mi van ,ha a kullancs immunis a frotline hatóanyagára, vagy a szkalibór-ban található szerekre:)

2012. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!