Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itthon tudom agility-ztetni a...

Itthon tudom agility-ztetni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Itthon is lehet?? vagy csak kutyaiskolákba stb...??:)
2009. jún. 24. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan akik már versenyekre járnak, azok többsége otthon kezdte. De fontos, hogy biztonságos legyen, pl. a talaj ne legyen hepehupás... stb..
2009. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jó, csak az a baj hogy panelba lakunk:S
2009. jún. 24. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Hááát akkor marad a kutyasuli, vagy nemtom mit szólnának hozzá, ha ezt parkban csinálnád. A lakásban még talán az alagutast gyakorolhatod vele.
2009. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudod. Gondolom nem egy német dog méretű kutyád van. Fogsz pl. két stóc könyvet, rárakod keresztbe a partvist, és kész is az akadály. Alagutat is tudsz csinálni, de arra most nincs ötletem. A billenő, kérsz kölcsön valakitől egy kisebb deszkát( olyat, ami nem túl hosszú, és a szélessége is jó, és egy merev falú (!!!) kólásüvegre rögzíted pl. egy szöggel vagy egy csavarral, és kész a libikóka. Nem túl bonyolult.
2009. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha átugrotta, akkor nagyon dicsérd meg, és jutalomfalattal próbálkozz az elején. Ha nem megy neki magától, segíts neki pórázzal, de fontos, hogy ne hám legyen rajta, hanem nyakörv. Mindig lendületből induljatok az összes akadályra, és megcsinálja, dicsérd meg. Midig kösd hozzá a megfelelő vezényszót (akadály, hopp, kúszik, billen, satöbbi), hogy értse, mi a feladat, és ha később lát egy másmilyen felépítésű akadályt, vagy más színűt mint ami neki volt, de ugyanaz a feladat, akkor ne kelljen vele újrakezdeni azon is, hanem tudja, mi a feladat, mit vársz tőle.
2009. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13:19-es vagyok ha valóban kicsi a kutyád akkor menni fog panelben is, segíthet a tanításban a 101 kutyatrükk könyv részletesen leírja, képekkel illusztrálva, nagyon jó.
2009. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "panelban laksz" - a parkban szeretnél vele vagy a lakásban?


Egyébiránt lehet, de túl sokat ne várjál az otthoni hopszizgatástól - a tapasztalat az h szakszerű segítség nélkül hamar sikerélmény nélkül maradsz és a kutyát is elkedvetleníted. Az agilitynek nem az a lényege, hogy a kutya át tudja ugrani az akadályt - hanem 1. hogyan ugorja meg és 2. közben a gazdi hogyan hova tud helyezkedni, hogy a következő akadályra való rávezetésnél segítse a kutyát. Én azt mondom, hogy mindenképp keress fel egy kutyaiskolát, ha agilityzni szeretnél. Ha megmondod hol laksz még ajánlani is tudok egy párat.

Ráadásul az akadályok tárolása, mozgatása nem egyszerű, arról nem is beszélve h nem kétfillér egy akadálysor.


(és pont fordítva van mint ahogy az első válaszoló írta: akik versenyszerűen, magasabb szinten űzik ezt a sportot mind edzővel, kutyaiskolában kezdte, majd mikor már kialakult a saját stílusuk, túlnőttek az edzőjükön, akkor egyedül folytatták)

2009. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát panelban nem tudom hogyan akarnád :S


egyébként egy hozzáértő edző segítsége nélkül lehet hogy nem fog menni....és még ha meg is tanulja az adott feladatokat lehet hogy idegen környezetben nem fog neki menni, a zavaró körülmények miatt...a suliban viszont azt is szokja.

2009. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként mi a célod vele? Versenyekre szeretnétek menni? (milyen fajta kutyus?)
2009. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem szeretném versenyeztetni:) amugy igen kistestű kutya, westi terrier..nemtudom hogy lehet e őket agilityztetni:)
2009. jún. 24. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!