Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ránagtja mostanába a...

Miért ránagtja mostanába a porázt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról van szó,hogy van egy pitbullom 5hónapos és tegnap mikor levittem akkor elkapta a pórázt és egyszerűen nem bírtam kivenni a szájából szóltam neki,és nem hallgatott semmi szóra.Morgott is rám amit eddig nem csinált nagyon megijedtem mert egy család centrikus barátságos kutya ő.És egyszerűen nem tudom mi lelte.Ma reggel mikor levittem akkor ugyan ez volt habár most tudtam rá hatni de most is nehezen.Szerintetek mi lehet ? Vagy csak játszani akar ? köszönöm a válaszokat



2012. máj. 7. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el vele kutyaiskolába, és tanulj meg egy kis fegyelmezési erőszakot. Nem kell megijedni tőle. Nem hülye. Ha érzi, hogy mindent megtehet, meg is teszi.
2012. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A KUTYÁNAK SEMMI BAJA ,EGYSZERŰEN pit-bull !

sajnos te magad úgy látszik nem vagy tisztában a kutyád tulajdonságaival !!!

szocializálhatod, engedelmes kutyává nevelheted ,de akkor is pitbull marad !!!

és neked e szerint kell ,felelősséget vállalnod !!!

ezek a viselkedésformák, most még játékosnak tűnnek, de később 8-10 hónapos korától ,bizony már komollyá válik .

vedd fel a kapcsolatot más pit bullok gazdáival és tanulj tőlük !

a kutya nem az emberre veszélyes!! az ilyen tipusú kutyák ,más kutyákkal szemben agresszívabbak, főként ,ha egy kutyák közötti játékos dominanciaharc közelébe kerülnek, azaz, nem a te kutyád provokál, sőt még csak nem is ő harcol, hanem két másik fajta, na akkor fogod meglátni, hogy mit nevelsz !!!

2012. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kutyámra is rájött 5-6 hónaposan ez a műsorozás, pedig ő egy labrador (aki meg pláne a családcentrikusságról híres) Elkapta a pórázt, rángatta, ami azért van, mert megnézte, átveheti -e az irányítást. Nekem a rászólás akkorban nem igazán jött be, ezért egyszerűen faképnél hagytam (persze az udvaron, nehogy elmenjen xD) utána odajött, újra felvettem a pórázt, újra ráncigálni kezdte, én meg szó nélkül ledobtam a pórázt és hátat fordítottam neki. így megértette, hogy amíg hisztizik, nincs séta. :)
2012. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kaptam másoktól is tanácsot,azt hiszem tudok rá hatni :)
2012. máj. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!