Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet vegyek? Kuvi vagy Kau?

Milyet vegyek? Kuvi vagy Kau?

Figyelt kérdés

Milyen kutyát vegyek?

Kuvasz vagy Kaukázusi Medveölő

ebben a két fajtában gondolkodom, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb venni őrző-védő+családi kutyának(tudom elég nagyok, de ismerőseimnek voltak és nagyon barátságosak ha hozzá lettek szoktatva az illetőhöz)??



2012. máj. 7. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Már nem azért,de mindkét kutyához és az összes keleti pásztorkutyához nagyon nagyon nagy tudás kell,tudni kell hogy kell velük bánni,alapból ezek nagyon nem barátságosak,sőt nagyon is agresszívek lehetnek,ha nem tudod hogy kell őket nevelni.

Kérd ki a tenyésztők véleményét.

am sztem kaukázusi jobb.

2012. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első kutya? Mert ha igen, akkor ezek a fajták nagyon felejtősek. Mindkettőhöz kell kutyás tapasztalat, erős kéz, határozottság. Ha nem tudod hogyan viselkednek a kutyák, mit miért tesznek, akkor nagyon nem való neked ilyen kutya. Ha egy buldogot elrontasz, az még nem akkora probléma, könnyebben helyre lehet hozni, mert fizikailag erősebb vagy. Egy kuvaszt, ha félrenevelsz, nem fogod tudni megállítani.
2012. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.:Ki mondta hogy első kutya?

Előtte volt már ónémetjuhászom és tesómnak is volt Dobbermanja (rám jobban hallgatott mint ő rá)


2.:A kuvasz magyar fajta kedves első

2012. máj. 7. 16:26
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért hívod medveölőnek a kaukázusit?
2012. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

dobermann és ónémetjuhász teljesen mástészta mint keleti pásztorkutyák és tudom kuvasz magyar fajta,velük együtt értettem,komondor,kuvasz,sarplaninac és keleti pásztorkutyák,így gondoltam :)

rájuk mindre igaz

2012. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Senki nem mondta hogy első kutya, én kérdeztem. Egy németjuhász eléggé más mint egy kau vagy kuvasz.

2012. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Kaukázusi vagy kuvasz...

Egy németjuhász tudja hogy alatvaló, még a dobberman is a gazdájának él!

Egy kuvasz bármikor megőrülhet, akár a saját gazdáját is széttépheti!!

A kaukázusiból sem mindegy melyik, mert a medveölő durvább mint a farkasölő, de mindkettőnek meg kell tanítani már kis korában hogy "hol a helye".

Az igazság az, ha szigorról van szó, úgy kell tőled féljen mint a tűztől, de ha játékról van szó, akkor tudnia kell meddig mehet el, és hogy hogyan kell játszani.

Meg kell tanulnia, hogy te gyengébb vagy nála, és neked nincs 4 lábad.

Ha mindenféle képpen a kettő közül kell válasszak akkor kaukázusi, mert az nagyon hűséges, de tényleg tudnia kell a szabályokat már első perctől fogva.

2012. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz is hűséges, odaadó, család gyereke akár nyugodtan dögönyözheti, nem kap oda, a házat vehemensen őrzi:)
2012. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy kutyának nem félnie kell a gazdától, hanem tisztelnie, tudnia azt hogy amit a gazda mond, az úgy van.

Nekem kaum van, makacs jószágok, de ha tisztelve megmutatod neki hogy márpedig a főnök te vagy, és ezt ha kell érezteted is vele, de azt is hogy azért szereted is, akkor kezes lesz.

Kuvasz is akkor megy neki a gazdájának ha az rosszul tartja, de ez szerintem minden pásztorra igaz.

A kau árkot ásik, konkrétan kiássa a ház alapját ha olyanja van, és sokat, és akkor amikor nem tudsz rászólni :)

2012. nov. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 magyarvirtus ***** válasza:
Kedves RoX....Te nyilván sokat olvastál már a kutyákról és láttál is már kutyát képeken.
2012. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!