Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elektromos nyakörvről? Van hang ill. vibra funkciója is. Érdemes először a hanggal kezdeni, vagy inkább a vibrával? A sokkoló részét nem szetetném használni.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=M214T7aB5Ao


Van ilyen típusú valakinek? Vizet hogy bírja?


2012. máj. 7. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha nem értesz hozzá, szerintem egyáltalán ne használd. keress egy olyan kiképzőt, aki ismeri. ennyire nagy a probléma , hogy szükséges?
2012. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hagyjad már ezt a "nem értesz hozzá, ne is használd dumát" :D

Mi alapján gondolod, hogy nem értek hozzá? Te értesz? Ha igen akkor van róla véleményed is. Én erre vagyok kíváncsi, ezért tettem fel a kérdést. A kutyámmal évek óta járok kiképzőhöz. Amikor pl. elengedem és meglát egy macskát elrohanna és vissza sem tudnám hívni. Ilyenkor kellene például. Nem napi szinten használnám kiképzésere, hisz arra nincs szükségem. Ennyi.


Ha van véleményed erről a típusról, és tudsz hasznos tanácsokat adni, akkor meghallgatok, egyébként nem érdekel a hülyeséged. Főleg ha te sem tudod miről van szó.

2012. máj. 7. 19:55
 3/15 A kérdező kommentje:
*meghallgatlak
2012. máj. 7. 19:56
 4/15 VBeata81 ***** válasza:
Én nem használtam, de egy ismerősöm igen, ugatás ellen. De kizárólag a vibrálást használta. Az nem okoz semmi kellemetlenséget a kutyának, olyan, mint a rezgőre állított mobil, csak jelzi a kutyának, hogy most helytelenül viselkedik. Az áramos részt szerintem felejtsd el.
2012. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
versenykutyáim vannak, biztosan nem ismerem. de neked van igazad. komolyan érthetsz a kutyákhoz, ha már a behivással probléma van. az az ALAP!!!
2012. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem vitatkozok veled ki ért jobban a kutyákhoz. Te sem írtál még semmi értelmeset, tehát ennyit rólad. Persze versenykutyáid vannak...jó...tudod: messziről jött ember....


Sajnos igen a macskák után szalad és olyankor nem tudom behívni. Ez van. Régóta dolgozunk rajta, eddig nem ment. Nem tagadom. Nem lehetnek mindenkinek tökéletes "versenykutyái". (állítólag)


Na mindegy, Te okos vagy, a Te kutyáid tökéletesek. Örülj neki. Az enyém nem.


Kedves VBeata81!

Köszönöm válaszodat. Én is a vibrára gondoltam. Remélem hasznos lesz.

2012. máj. 7. 20:46
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Az olyan tevékenység letiltására, amellyel nagyon komolyan akar az ember eredményt elérni, nem érdemes finomkodni.

Ha nem tudtad megoldani akár hosszú pórázzal a behívást és az elfutás letiltását, akkor halottnak a csók a vibrálás. A legnagyobb fokozaton elég lesz max 3-szor jelezni és meg fogja tanulni, hogy nem mehet el. Eleinte érdemes akár havonta egyszer ismételni .Később már elég szokott lenni akár félévenként egy emlékeztető gyakorlás.

2012. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ez a nyakörv inkább csak a biztonság kedvéért lesz. Most már ha rajta van el merem engedni. Remélem elég lesz csak a vibra, de ha kell akkor keményítünk. De szerintem nem lesz rá szükség. Alapvetően engedelmes, gazdis kutya nagyon. Csak ilyenkor alkalmi süket.

2012. máj. 7. 21:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te egy cinikus, rosszindulatú ember vagy. miért kritizálsz engem, amikor azt sem tudod ki vagyok. Az elektromos egy kiképző eszköz. és az nem ugy működik, hogy elolvasod a használati utasitást. Hozzáértés hiányában nagyon komoly károkat tud okozni a kutyában, ráadásul még eredménytelen is lesz. ha bajban vagy, akkor miért nem kéred a kiképződ segitségét, mert állitólag jársz a kutyával iskolába.
2012. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ráadásul megküldöd vele a távolban levő kutyát, akit váratlanul ér, az is lehet világgá szalad.
2012. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!