Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép snaciról vélemény,...

Közép snaciról vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kinek ajánlanátok,házőrzésre és hobby célra,játszani,sportolni szeretnék egy kutyát.

németjuhászra,óriás és közép schnanuzerre gondoltam,főleg közép schnanuzer tetszik.


2012. máj. 7. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

a barátnőmnek van, olyan mint egy kezesbárány 5 éves lesz az idén, de viszomt annyi felelősséggel jár, mint egy gyerek.

35 éves (kutyaévben) bár úgy viselkedik mint egy pár hónapos kölyökkutya!! XD XD Olyan édes, és ha nevet keresel ajánlom a Zeusz-t!!

Én szerintem nagyon jó pofa, és nagyon cuki!!!

2012. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 petrusi ***** válasza:

Nekem szukáim vannak, nem tudom, neked milyen nemű kellene, így csak a szukás tapasztalatból beszélek, bár volt már egy óriás kanom is.


Rettentő jó kutya, házőrzésre még a német juhásznál is jobb, rendkívül temperamentumos jószág. Falun lakom, de az biztos, hogy hozzánk egy cigány se tör be. Van egy ilyen előnye. Laktam már tanyán is, az óriásomat le akarták fújni, hogy be tudjanak törni. Mivel nagyon gyönyörű, hosszú volt a szemöldöke és szakálla így az egyik kisebbségit elég erőteljesen beborította a kukoricába és csak azért élte túl, mert visszahívtam a kutyát. Ha nem is házőrzésre szánod, Az utolsó mondatból kiveheted, nagyon jól tanítható és engedelmes, hiszen nem sok olyan kutya van, aki az ösztöneinek ellentmondva otthagyja a zsákmányát. Gondolj itt csak például a vizslára. Egy vadászkutyának évekbe telik, míg megtanulja otthagyni a madarat vagy az agarat ne m lehet visszahívni addig a futó nyúlról, amíg meg nem fogja. Nos, a snaci nem ilyen. Nagyon-nagyon erősek az ösztönei, de vissza tudod hívni, ha falkavezérének tart. Agilitizni is lehet vele. Ha kutyakozmetikushoz hordanád, akkor nem lenne baj a szőrével. Mozgásigénye az közepes, napi egy-két óra, de szigorúan a nagy meleg után. A kölyöknek adj mindig feladatokat vagy olyan játékot, amivel garantáltan ellesz, mert ha nem foglalod le, akkor kitalál magának valamit. Az én kiskutyám például simán elvan egy levegővel teli(nem összenyomott és kupakos) pet palackkal, mert az lefárasztja fizikailag (addig rugdossa és fut utána, míg jó nem lesz neki) és szellemileg, mert gondolkodnia kell, hogy hol fogja meg, hogy beleférjen a szájába.


Nyugodtan kérdezz, ezen a területen is merős vagyok, szívesen segítek.

2012. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!