Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky tapasztalatok?

Husky tapasztalatok?

Figyelt kérdés

1 hét múlva kapok egyet, de még nem volt ilyen fajtájú kutyám, ezért tapasztalatot szeretnék a fajtával kapcsolatban kérni. Tényleg igaz, hogy olyan sokat kapar, és hogy nagyon nehéz Neki tanítani bármit is? Ha van tapasztalatotok, akkor kérlek mondjátok el, nagy segítség lenne!

Előre is köszi! (:



2012. máj. 1. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kaparást nem tudom. Szerintem ez kölyöktől függ.

Tanitani lehet, nagyon okosak, csak ők önállóak, megvan a maguk akarata, ezért türelemmel és következetesen kell.

Nekem egy felnőtt huskym van, felnőtt korában került hozzám, de nagyon gyorsan tanul, nagyon okos, csak fontos ,hogy motiváld valamivel. Ő nagyon jól nevelt, nincsen vele problémám.

Nekem is majd most jön mellé egy kölyök, a nyáron. Meglátjuk, hogy fogok vele boldogulni.:)

Sok sikert nektek!:)

2012. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, és pl. mivel motiváljam, jutalomfalat, vagy esetleg egy nagy játék, séta? :)

Azt még megkérdezhetem hogy mi a neve? Persze ha nem túl személyes kérdés? (:

Köszönöm a választ!

2012. máj. 1. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy mivel tudod motiválni, neked kell kitapasztalni, ezt kutyánkét változik. De fontos, hogy ezt a faját, főleg kölyökkorban le kell fárasztani fizikailag és agyilag is. A tanításnál pedig vagy kézzel, játékkal vagy jutalomfalattal jutalmazd a kutyát. :) A kaparás pedig nagy mértékben függ attól, hogy mennyire van lefárasztva.
2012. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rendben, huh, akkor biztos rendesen le fogom fárasztani! :D

Köszi.

2012. máj. 1. 19:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Az én kutyusomat lehet jutalom falattal is motiválni, de ő egyszerűen csak a szeretetért csinálja, neki egy simogatás mindennél többet ér.:) Imádni való. Amúgy Mayának hivják. Lehet már láttad itt az oldalon.:)

[link]

2012. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tényleg, már láttam, be jelölhetlek barátnak a blökin? :D

Majd ha meglesz a huskym, akkor róla is teszek fel képet..

2012. máj. 1. 20:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként 2 évesen került hozzám, elejébe megfogta a tyúkokat, aztán megtanulta, hogy nem szabad, ma már semmit sem bánt.

Tudja a pacsit,üljt,feksziket, hogy ha azt mondom neki,hogy ,,helyedre,, akkor bemegy a kennelébe, nyitott kapunál sem szökik ki,leül és megvárja még becsukjuk a kaput, nem húz pórázon.

És ezeket itt tanulta meg nálam, nem dicsekedni akarok, hanem motiválni, hogy igenis lehet őket tanitani.:) Persze ő csak rám hallgat, a szüleimre nem. Én foglalkozok vele teljes mértékben, nagyon régi álmom volt ő. Szóval legyél sokat vele, szeresd, foglalkozz vele és meglesz a gyümölcse.:) Nekünk sétánál is megjegyzik, hogy látszik, hogy kötődik hozzám, nagyon szeret. Megvan az összhang közöttünk.

Fésülni amúgy annyira sűrűn nem kell, heti 1-szer vagy 2-szer elég. Amikor vedlik akkor ajánlatos naponta, mert akkor bizony akad szőr.:D

Egyébként sétálni, futni nagyon szeret,esetleg biciklivel is mehettek, de ezt azért óvatosan, birsz vele kirándulni, esetleg, ha van a közeledben valami tó, ahova elviheted úszni, mert azt is szeretnek, főleg ebbe a melegbe. Ő télen szánt is szokott húzni, de csak olyan gyerek szánt.:)

2012. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelölj, ha van valami kérdésed és tudok segiteni akkor, szivesen segitek.:)
2012. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húha, akkor elég okos kutya! :)

Nekem is régi álmom egy ilyen fajta kutya, és csak most sikerült kiharcolnom magamnak, hogy megvehessem. :)

Amint meglesz, hidd el, az idegeidre fogok menni szerintem a kérdéseimmel, mert mindent jól szeretnék vele csinálni. :D

Okés, köszi. Bejelöltelek, egy tacsi és egy boxer kutya az enyém! :)

2012. máj. 1. 20:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké! Engem nem fogsz zavarni, egy részben én is tanulhatok veled, másik részben meg örülök, ha tudok segiteni valamiben. Visszajelöltelek. Aranyossak a kutyusaid. Mindkettő a tiéd?:)
2012. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!