Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani?

Hogyan tudom megállapítani?

Figyelt kérdés
A kutyámhoz éjszaka beszökött egy kutya és mivel a kutyám tüzel ezért félek.Mire kiértünk már kifele jött ezért nem tudom hogy történt e valami. A kutyám azért nincs ivartalanítva mert akarunk neki kölyköket de csak jövőre,és fajtisztát.Egyébként spániel.Előre is köszi a válaszokat!:)

2012. máj. 7. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

kutyád max fajtatiszta de az is csak akkor ha törzskönyved,de ha nincs bejegyzett kenneletek akkor is csak szaporító maradsz! Minek akarsz neki kölyköket? Neki nincs szüksége szülésre,neki ez csak miattad egy szükséges rossz!

Amúgy orvos tudja csak megállapítani hogy vemhes lett e a kutyád!

2012. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként csak megjegyzem de állatorvos mondta,hogy ha egyszer szül,az egyáltalán nem baj neki,sőt még jó.És nem mintha akadékoskodnék de az én kutyám...de megnézetjük akkor állatorvossal.
2012. máj. 7. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:

bírom ezeket a falusi/vidéki állatorvosokat akiknek leragadt a tudásuk a XX.században :/ Nincs város a közeletekben ahol van egy jó állatorvos aki igazolja az állításom? vagy pl www.kutya.hu ide írsz az ország egyik legjobb állatorvosa fog neked válaszolni!

Azt pl nem mondta az orvosod hány %-al megemelkedik az emlőrák,álterhesség,méhdaganat esélye a kutyádnál ha vártok és nem ivartalanítjátok,ne adj Isten elletitek is?

2012. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha most én akarok neki kölyköket akkor lesz..és amúgy se azt kérdeztem. Egyébként debrecenbe ismerek jó orvost,majd hozzá elviszem.
2012. máj. 7. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha a kutyád vemhesült, akkor azt kb. 1 hónap múlva tudják csak megállapítani. Ha a kutya nagytestű volt, akkor lehetnek komplikációk az ellésnél, lehet, hogy majd császározni kell.

Azt viszont tudnod kell, hogy amelyik orvos azt állítja, hogy "egyszer szülnie kell, és az jót tesz" az kizárólag a saját hasznát nézi. Neki abból jó sok pénze lesz, ha a kutyád leellik néhány kölyköt.

Én nem akarlak győzködni semmiről, de végig néztem, ahogy néhány kutya ellés után gennyes méhgyulladást kapott, vagy tönkrementek az izületei, emlőgyulladás, tályog, stb.

Nagyon cuki, hogy a kutyáddal papás-mamást játszol, de azért ez annál komolyabb dolog. Mindegy, mi szóltunk.

2012. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én állatorvost váltanék!...
2012. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te akarsz neki kölyköket?! És neked fog fájni, ahogy összeragadnak? Neked fog fájni a kihordás, szülés, szoptatás? Törzskönyves legalább? Vagy ha nem, akkor ingyen fogjátok odaadni a kicsiket? Vannak szűrései a kutyádnak? Vagy lehet, hogy a kölykök fele bele fog halni vmi örökletes betegsége, ami a te kutyádon nem látszik, de hordozza, örökíti? Egyáltalán normális vagy te?!
2012. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a tüzelő kutyát nem kéne kint hagyni az udvaron felügyelet nélkül és akkor nem kéne ezen agyalni. Felelőtlen vagy, sajnálom a kutyádat, hiába nem ez volt a kérdésed, attól még ez az igazság.


Amúgy az orvos megmondja, és a kicsiket el is lehet vetetni.


Sok "sikert" a szaporításhoz egyébiránt.

2012. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

31 nap után az állatorvos is meg tudja állapítani, de ha nem akarod megtartani és ha eleve egy keverék kutya volt bent, szerintem ne tartsátok meg, az állatorvosok is ma már el tudják vetetni a kiskutyákat!

Persze attól is függ hány éves a kutyátok, de szerintem ezt ne tartsátok meg, hanem vetessétek el, és ha mindenféle képpen akartok kiskutyákat akkor még várjatok vele, bár az elvetetés kárt tehet a kutya méhében és lehet többször nem lehet kölyke, a miénknek sem lehet kölyke, egy fajtatiszta törzskönyvezett pulikutya, de az előző gazdái nem foglalkoztak vele, és a kutyának egy németjuhász hozott össze kicsiket, elvetették, azóta nem lehet kiskutyája.

Igazi öröm mikor kis kutyák vannak a háznál, de igazából a mai világban nagyon nehéz eladni a kiskutyákat, a menhelyek tele vannak törzskönyvezett kutyákkal!

Ha kis idő múlva is szeretnél, akkor nyugodtan, de válogasd meg milyen kutyával fedeztetsz, kinek adod vagy ajándékozod el a kiskutyákat, és hogy ha ne adj isten sokkal több születne mint gondoltátok volna, akkor mit tesztek velük, mert már nincs olyan hogy vízbefojtom vagy ilyenek, mert ez büntetendő!

Bár nem hiszem hogy megölnétek őket, ha már annyira szeretnétek, de ha ott is marad vagy kettő nálatok, akkor se adjátok felelőtlenül oda annak aki jön, inkább várjatok heteket, minthogy rossz kézbe kerüljön a kutyus.

Én nem ellenzem! szerintem nyugodtan lehet kiskutyája a kutyátoknak, de először gondoljátok át, hogy van e rá pénzetek, mert a kiskutyák felnevelése 8 hetes korig legalább 200ezer ft, mivel oltásokat kell neki beadni és a kölyöktápra is át kell szokatni, sok mindenre kell költeni a kicsikutyákkal szemben!

2012. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolóknak.A többieknek pedig:a kinti kutyát hova rakjam ha tüzel ha nem???És amúgy is kennelbe volt.És abból az egy szempontból igen felelőtlen vagyok:van mellette egy nagy rakás léc és fene se gondolta volna hogy azon keresztül be tud mászni..A többit meg hagy döntsem már el én,hogy az én kutyámmal mi lesz,ti csak törődjetek a magatokéval,mert ő egyenlőre az én tulajdonomba van.És ha már idejöttetek okoskodni akkor a kérdésre válazoljatok.
2012. máj. 9. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!