Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Születhetnek egészséges...

Születhetnek egészséges kiskutyák, ha apa és lánya párzott?

Figyelt kérdés
Pulik, és egészségesek csak az apa 12 éves az anya meg 8 és kicsit kisebb az átlagnál ;)

2012. máj. 7. 22:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
A legjobb döntés, amit meghozhatsz az anya és a kicsik érdekében, ha ivartalaníttatod minél hamarabb!
2012. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
A korával még nem is lenne baj,mert kis termetű kutyák és ha 8 éves szuka egészséges akkor oké,de a kan 12 éves az már nagyon öregnek számít ráadásul az apja,a kiskutyák lehet fogyatékos lesz az összes,de idegrendszeri gondok biztos hogy lesznek.
2012. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

"jól van na nem kell ilyennek lenni......köszönöm a válaszokat ! csak kérdezem.....és amúgy se szaporítom...."


Akkor véleményed szerint mi a retkes rohadást csinálsz? Áruld már el.


Az anya valszeg az ellést sem fogja túlélni, gratulálok a felelőtlenségedhez, a nem törődömségedhez és még tudnám sorolni, de túl durva lenne és a moderátorok nem igazán örülnének neki.....

2012. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

De hogy születhetnek egészséges kutyák,mindkét szülő nagyon öreg és még hozzá apa-lánya rokon.

Azonnal vetesd el,ennek a nem kívánt alomnak nem szabad megszületnie.

Mi törzskönyves pulikat tenyésztünk,így sincs kereslet a magyar fajtákra mert egy csomó szaporító van aki törzskönyv nélkül 5-10.000 Ft ért adja a kutyákat,hát már nem azért ,de azok olyan minőségűek is.Idegrendszeri meg még kitudja milyen betegségei lesznek annak a kutyának.

Nekünk sikerül mindig jó helyre,szerető családba eladni a kutyákat,és nekünk egészséges ,idegrendszerileg is nagyszerű,gyerekszerető kutyáink vannak.

A tenyésztésben ez a legsúlyosabb dolog,ha egy idős szukát befedeztetsz egy idős kannal és még hozzá rokonok is,ez olyan vérfertőzés meg magyar puli állomány rontás,hogy az nem igaz.

Így is elég törzskönyv nélküli idegroncs puli van hála a szaporítóknak.

2012. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
megsúgom hogy egész életükbe együtt voltak és egyszer se ellett még....14 éves vagyok csak szerettem volna egy kiskutyát
2012. máj. 8. 19:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne szaporits.

Ne tervezz ilyen hulyesegeket.

Foleg mert apa es lanya.Nem kell tobb kuta a menhelyre.es hiba mondod hog gazdit talalsz majd nekik,de lehet par ev utan megunjak,esetleg ok is tovabb szaporitananak.

Erre vannak a Tenyesztok.

2012. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan.... És a szüleid hol vannak ilyenkor?

Én elhiszem, hogy 14 évesen még az ember nem tud felelősségteljes döntést hozni, de erre valók a szülők, hogy a hülyeségeinket esetleg megakadályozzák...

2012. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskutyát szeretnél, akkor szólj, tudok neked több ezret mutatni, akik gazdára várnak. Ha a kutyád leelleted, akkor csak ezeknek a számát növeled.
2012. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
oké felfogtam....
2012. máj. 9. 15:56
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy papír nélküli puli gazdája vagyok. Ne kívánd a leendő kiskutyák gazdáinak, hogy átéljék, milyen egy idegroncs kutyával együtt élni, baj van a csípőjével is. Ezerszer megbántam, hogy elhoztam... A séta is kész rémálom, szépen jön, de nagyon kiszámíthatatlan kutya. Akkor még azt hittem, a törzskönyv flancolás... Mindig azt hittem, hogy a fajtatiszta kutyák betegesek, de ma már tudom, hogy ez a szaporítók felelőtlensége miatt van, mert egy tenyészetben nem csak a küllemre, hanem a jellemre és az egészségre is törekednek, és szűrések is vannak. Persze, nem válunk meg a pulinktól, de rendesen ostorozom magam miatta, hogy miért nem gyűjtögettünk inkább... Ezzel egy olyan embert támogattunk volna, aki a fajta fennmaradására, nemesítésére tette fel az életét. Neked is ezt ajánlom, ha kiskutyát akarsz. Én arra is rájöttem, hogy a puli nem egészen nekem való fajta, most két (papíros) mudink van, bár már elköltöztem, a puli a szüleimnél, húgaimnál maradt...
2012. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!