Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is fél a kutyuskája az...

Másnak is fél a kutyuskája az evéstől, az új ételektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nos nekem 5 éve van meg a picim, most hat éves és azóta semmit sem változott a kajához való viszonya.


Talált kutyi, vagyis bejött az udvarra, aztán itt maradt. Nagyon tündér, semmir rosszat nem tudok rámondani, csak ez a kaja fóbiája...


Annyi mindent kipróltunk, lapos tányért, a földre rakott kaját, hideg kaját, meleg kaját, kutya tápot... de mindentől fél.


Öt éve gyakorlatilag csak nyers csirke nyakon él (az orvos azt mondta, hogy nem baj, de én félek, hogy allergiás lesz).


Egyszer egy hétig nem evett semmit, mert nem adtuk kézből a kaját. Mára már eszik egyedül, de úgy közelít a tányérjához, mintha verve lenne (farka a hasa alatt, füle hátra csapva, és centinként araszol, meg kerülgeti a tányért)


De rendes tápot nem eszik, igaz újabban megkóstolja a rántottát, tésztát, de egy órát kell könyörögni mire egyáltalán a szájába veszi.


Én már arra is gondoltam, hogy magányos, mert amíg volt cicám, ađig felfalta előle a kaját. Pedig egész nap van vele egy családtag, és rendszeresen sétálunk, naponta két három órát egy 10 fős kutyáscsapatban.


2012. máj. 8. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonytalan valamiért nem tudja hogy mi fogja érni ha megközelíti a tányért. Ez akkor szokott előfordulni ha mondjuk több kutya van és köztük fennáll egy falkavezérségi sorrend és aki az alján van nem mer a tálhoz menni mert megtámadja a vezér.
2012. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az előző gazdájánál olyan rossz élmények érték, például verték, ha megközelítette a kihelyezett tányért, és ételt próbált szerezni, hogy ez máig kihatással van rá?
2012. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megmérgezték kiskorában.


A szaglása rendben van?

Volt egy kutya a szomszédban, annak valamitől szétment az orrnyálkahártyája, utána nem érezte a szagokat, és a kaját se nagyon tudta megkülönböztetni semmitől, úgy kellett kézből etetni.

2012. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs több kutyus, és senki nem veszélyezteti az ételét, a szaglása is rendben.

Nekünk is volt a másik tippünk, hogy kiskorában valami nagyon rossz dolog érhette ami az evéssel függ össze... ez esetben akkor a lehető leghnagyobb baromság az az állítás, hogy a kutyák nem emlékez, és csak a jelenben élnek.

2012. máj. 8. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
csak a csirkenyak nem elég, sőt nagyon nem. Ne kényeztessétek ennyire, mert az ő javát is szolgálja, hogy megfelelő táplálékot kapjon. tegyetek húst, mellé rizst, bele zöldségeket, lehet összetörni, ugy nem tudja kipecerészni, és akár darálthussal is össze lehet keverni. Éhen halni biztosan nem fog. tegyétek le a tányérját, és hagyjátok ott, egyedül oldja meg. ha éhes, megfogja, ha nem tudja, akkor igy járt. Következő etetésnél ismét lehet próbálkozni. nekem is volt egy ilyen yorkim, komolyan, már a hajam hullott tőle, csak ő annyiban variálta, hogy kilopkodta a tálból, és az ágyba hurcibálta fel. Aztán én ugy oldottam meg, hogy a nagyok szállitóboxában kapta a vacsoráját. Betettem, rácsuktam az ajtót, és a kiskutya biztonságban érezte magát, csodák csodájára, minden falat elfogyott:)))
2012. máj. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nézd, kedves utolsó, anyukám már annyi mindent próbált, főtt marhát, zöldségekkel, körettel, ezt a variációt össze turmixolta, mert egyben nem ment. Pástétomot csináltunk neki, sütöttem neki kutya kekszet, kutya csokit.


Még a máj amit megeszik főve, néha tészta és rántotta, de szigorúan kézből.


A nyak adagján kívül semmit nem eszik egyedül. Ha rá van csukva az ajtó ha nincs, bár ő úgy szeret enni, hogy a közelünkben legyen.


Szerintem egyáltalán nincs elkényeztetve, sőt még segítettünk is neki, mert amikor 2007-ben beköltőzött az udvarunkra, csak csokit, kekszet és cukorkát evett.

2012. máj. 10. 00:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Különben meg mint mondtam, egy hétig éhezett egyszer. Minden nap letettük elé a friss hamit, és nem ette meg. Ez ment egy hétig, aztán lefogyott 4 kg-ot, és inkább etettük, mielőtt ránk fogták volna, hogy éheztetjük.
2012. máj. 10. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!