Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok valamit a szibériai...

Mondanátok valamit a szibériai husky tartásáról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kőkemény munkakutya, és nem szereti a meleget. Nézted vasárnap a Kutyahideg c. filmet?
2012. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam én is kérdezni mint az első. :D

Egyébként Husky-t itthon nem szabad tartani. De ha mindenképp akar az ember, akkor családi házban esetleg, de mindenképp nagy tér és egy jó hideg ól kell neki.

2012. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A Husky lételeme a mozgás,a hideg,a mozgás,a hideg.Egyszóval nem szeret unatkozni.Ezt azért írom,mert falkalényről van szó,mely rengeteg törődést igényel!!!Ha sok időd van rá akkor vágj bele
2012. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is hülyeség, hogy nem szabad itt tartani, melege van ezt aláirom, de kell neki hideg ól, tóra elvinni fürdeni nyáron,mindig hideg viz, és elvan.

Egyedül nem szeret, sok törődést igényel, mozgást. Ha eleget törődsz vele nagyon jó kutya lesz. Itt már csak az a kérdés, hogy van e elég időd rá?:)

2012. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Első vagyok. Egyébként nincs tapasztalatom a huskykkal, de a velünk szemben lévő társasház földszintjén a kertben sokáig egy alaszkai malamutot tartottak. (2 éve halt meg) A kutya borzalmasan agresszív volt, majd szétrobbant a le nem vezetett energiától, nyáron pedig iszonyatosan szenvedett még az árnyékban is.

Én azt gondolom, hogy az embernek néha túl kell lépni a saját vágyain, és a kutya érdekeit szem előtt tartani. Az öcsém évek óta szeretne egy huskyt, de megmondtam neki, hogy én ebben nem veszek részt. Gyönyörűek, de nem gondolom, hogy ez az éghajlat való nekik, + akik szánhúzó kutyát tartanak, azoknak a 90%-a nem képes kielégíteni a mozgásigényét.

2012. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az, hogy : erősítsd meg a kerítést! - elég sokat mondd :)
2012. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miután először láttam a Kutyahideg c. filmet, még kb. 5 évvel ezelőtt, akkor én is nagyon akaram egy husky-t, szerelmes lettem a fajtába. :) De utánaolvastam az igényeinek és rájöttem hogy ennek a fajtának nem lenne jó a magyar klíma. Ezért inkább egy magyar fajtát választottam, mert ők itt alakultak ki, ezért itt érzik magukat a legjobban.
2012. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy.:D Ők passzolnak hozzám, nekem nem kell másik kutya, sem másik fajta. És az én kutyám köszöni szépen de nagyon jól megvan itt is.:)

Télen sokszor bent aludt nálam a szobába.:D

2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is más kérdés, hogy a már alapból több generáció óta itthon szaporított Husky-k, valószínűleg megszokták már a magyar klímát és ez a természetes nekik. Persze kell a hideg neki, én csak azt mondom, hogy szerintem jobban bírja már egy magyar klímához szokott husky az itteni időt, mint egy alaskából idehozott.

A mozgás viszont nem így van, nem éghajlat függő, biztos hatalmas tér kell neki, de ha az nincs, akkor meg vinni sétálni sokat.

2012. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen utolsó. Ez sztem is igy van. A mozgás az kell, nekünk szerencsére elég nagy az udvarunk, de még igy is gyakran megyünk sétálni, minimum 2-3 órásak a séták, volt, hogy egy nap 10 km-ert lesétáltunk, meg futni is szoktunk, télen szánt húzni. Szóval kell mozgatni.
2012. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!