Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok valamit a szibériai...

Mondanátok valamit a szibériai husky tartásáról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 20:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó leirás:

A Szibériai Husky tagadhatatlanul egyike a leggyönyörűbb kutyáknak. Az évek során feltűnő megjelenésének köszönhetően az egyik legnépszerűbb kutyafajta vált belole. Szépségük mellett elragadó személyiségük, lelkes, játékos természetük és magas inteligenciájuk is hozzájárult kedveltségükhöz.

A Szibériai Husky elsosorban KUTYA ? nem pedig vadállat, vagy félig farkas ahogy a tájékozatlanabbak hiszik. A fajta Észak-kelet Ázsiából ered ahol a Chukchi (Csukcs) törzsek tenyésztették kifejezetten szánhúzásra. A század elején, 1909 körül jutottak el nagyobb számban Alaszkába ahol az aranyláz idején egyre népszerűbbek lettek a szánhúzóversenyek. Az alaszkai hajtók hamar felismerték a fajta képességeit, így rövid idő alatt a versenyek legismertebb és legkedveltebb kutyafajtája lett.

1925 telén hirtelen még több figyelem irányult a fajtára, ugyanis az elszigetelt Nome városában Difftéria járvány tört ki. Az oltóanyagot Anchorage-bol Nenanna-ba még el tudták juttatni vonaton, de a fennmaradó 658 mérföldet csak kutyaszánon lehetett megtenni. A fogatok egymást váltva 5 és fél nap alatt szállították el a szérumot Nome-ba. A leghosszabb távot, 340 mérföldet Leonard Seppala tette meg Szibériai Husky fogatával.

A fajtát hivatalosan 1930-ban regisztrálta az AKC (Amerikai Kennel Klub).

A Szibériai Husky elbűvölő, kedves de ritkán hízelkedő kutya. Ez a gyengéd és barátságos természet talán a múlt öröksége: a Csukcs emberek nagy becsben tartották kutyáikat, bevitték sátraikba, gyermekeik játszottak velük. Ma is érdemes megfigyelni a Huskyk ösztönös vonzalmát a gyerekekhez.

A Szibériai Husky éber, aktív és könnyen alkalmazkodó fajta. Rendkívül értelmes, inteligens de független személyisége gyakran próbára teszi a gazda találékonyságát. Sokoldalúsága folytán jó társra lelhetnek benne különböző korú és érdeklődésű emberek. Jól alkalmazkodnak a különböző szituációkhoz, idősebb kutyák is könnyen beilleszkednek egy új családba. Ne gondolkodj sokat egy felnőtt Husky befogadásán, mert bár elszalasztod a bájos kölyökkorszakot, megúszhatod az erre az időszakra jellemző nem kevés gondot is. Bár ragaszkodása családjához igen erős, nem egy-emberes kutya. A Huskyk nagyon barátságosak mindenkivel, beleértve az idegeneket is, így a legkevésbé sem alkalmasak házőrzőnek. Idegen kutyákkal szemben is barátságosan, udvariasan viselkednek. Bár ha megtámadják őket készek és képesek megvédeni magukat.

Más fajtákkal összehasonlítva könnyen tartható kutyák. Nagyon tiszta állatok, szinte egyáltalán nem jellemző rájuk ?KUTYASZAG?. Kevés ápolást, fésülést igényelnek, kivéve persze a vedlési időszakot, amikor hihetetlen mennyiségű aljszőrzetet hullatnak. Egészséges, edzett fajta, az oltásokon kívül ritka vendégek vagyunk az állatorvosi rendelőben. Sokkal kevesebb táplálékot igényelnek, azaz jobban hasznosítják a táplálékot mint más fajták.

A Huskyk kifejezetten falkaállatok. Igénylik az aktivitást, a társaságot, azt szeretik ha a középpontban lehetnek. Ha sokat vannak egyedül, hamarosan gondoskodnak saját szórakozásukról, ami valószínűleg valamiféle rombolás lesz a kertben vagy éppen a lakásban, vagy még rosszabb esetben különböző szabadulási technikák kidolgozását jelenti.

Sportos kutyák lévén szükségük van a mozgásra és elegendő helyre ahol kiszaladgálhatják magukat. A Husky ügyes és hatékony vadász ezért nem túl megbízhatóak más házikedvencekkel kapcsolatban, bár nem egy helyen békésen él együtt a ház macskájával. Független jellemük képtelenné teszi őket arra, hogy szolgamód lessék gazdájuk minden óhaját. Gyorsan és könnyen tanulnak, de csak akkor fogadnak szót, ha abból nekik is hasznuk származik. Érdekelté kell tenni őket a feladat elvégzésében és soha nem szabad túlzásba esni a kiképzéssel. Sokan állítják, hogy a Huskyk nem taníthatók. Dehogynem! Viszont az biztos, hogy kifinomultabb módszereket kell velük szemben alkalmaznunk. Helyénvalóbb mindennap 5 percet fordítani a kiképzésére, mint hetente egyszer egy órát. A "drillezős", ülj!, fekszik! áll!, ülj!, fekszik! áll! módszer nem vezet náluk eredményre, csak megunják és megmakacsolják magukat.

Bárkinek, aki azon gondolkodik, hogy egy Husky-t választ társul, tájékozódnia kell a fajtáról. Sok a fajta iránt vonzódó ember azt hiszi, hogy a Husky is csak egy a kutyafajták közül. Pedig nagyon is különbözik a legtöbb fajtától.

Nagyon kedves, optimista, értelmes kutyák akik örömest megosztják veled az életüket mint egy barát, de sohasem úgy mint egy szolga.

Végül álljon itt kedvenc idézetem, Jamesa Maulden-tol, a Syntari kennel tulajdonosától:

-Ha azt mondom a Sheltie-mnek, hogy ugorjon le egy szikláról, engedelmesen megteszi. Ha ugyanezt mondom a Huskymnak, azt fogja mondani: "Csak utánad, Mami". Nos, szerinted melyik kutya az okosabb?

2012. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)
2012. jún. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kutyás kunami ***** válasza:
0%
Husky?Tanyánk van futhat amit birr kb 11 km a legg közelebbi szomszéd.De ez is kevés volt!Kb 400 ezer ft büntetést fizetünk ki 3 év alatt miatta.Énis vadászok de boldog voltam amikor farkasnak nézték!Azóta semmi gondom!Husky?..SOHA
2012. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Attól, mert te nem tudtál bánni a kutyával az még nem az ő hibája. Gondolom te is azok közé tartozol akik vettek küllem alapján kutyát. Nekünk fele akkora területünk sincs, mint nektek, csak egy átlagos udvar, az én kutyáim még is jól megvannak kiegyensúlyozottak és hallgatnak rám, talán azért, mert én nem csak kiengedem egy nagy terepre, hogy rohangáljon és foglalja el magát, hanem foglalkozom vele és nevelem. Egy kutyának nem elég a nagy terület. Szegény kutya lehet jobban járt, hogy lelőtték, mint hogy veled élt volna le 13 évet kb. És remélem, hogy valóban betartod amit utoljára irtál, hogy huskyt soha, bár szerintem semmilyen kutyát ne tarts..

2012. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Erdélyi Vanda válasza:

Utolsó neked egy huskyd van?

Szánt hogy húzol vele?

Kérlek segíts nekem, mert én nagyon szeretnék egy huskyt, a mozgásigényét kielégíteném futással, de viszont a szános dolgot nem biztos hogy meg tudom oldani, mert ahhoz lefalább 2 husky kell nem?

2020. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!