Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a barátnőmet,...

Hogyan vegyem rá a barátnőmet, hogy adja nekem a kiskutyáját? A barátnőm külföldön dolgozik. Amikor elhozta a 8 hetes kiskutyáját pont hívták, hogy menjen ki, és mivel előre nem tudhatta, így a kutyust nekem adta még kint van.

Figyelt kérdés
Megtanítottam sok mindenre pisilni,ülni,feküdni,és imádom.Két hónapja van nálam,de ugy érzem ő is szeret.Sír hogyha elmegyek(nem gyakran szoktam) meg ilyenek.2 hét múlva jön haza a bnőm,és ugy hiányozna ha elvinné...Akkor is ha néha egy ujabb utazásnál visszakaphatnám...Szeretném ha itt maradna velem.Szerintetek megbeszélhetjük??

2012. máj. 9. 09:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok a barátnőmnek sem rosszat.. :(
2012. máj. 9. 09:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátnőd szinte azonnal ki is ment dolgozni, akkor közte meg a kutyus között nem alakult ki mélyebb kapcsolat. Szerintem arra beszéld rá, hogy keressetek neki egy másik kutyust, így majd ketten mehettek sétáltatni őket. Ha meg megint elmegy dolgozni, a két kutyát te gondozod.


Már nézegetheted a másik kutyust, hogy mire hazaér, tudj neki konkrét lehetőségeket mutatni!!!

2012. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Ha a barátnőd, szerintem ezt simán elmondhatod neki:) Ha ő rögtön elment dolgozni, gondolom nemcsak a kutyában, hanem benne sem alakult ki a kötődés, ami benned igen. Szóval neki sem hiszem, hogy nagy dolog lenne.

Annyit tehetsz, hogyha pénzért vette, akkor mindenképp kifizeted és ha már nem megy el dolgozni, akkor menj el vele venni egy másikat:D (vagy tanácsold neki legalább) De csak ha már nem megy el, különben annak is ez lesz a sorsa.

2012. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kutya? Azért kérdezem, mert ha vette, akkor talán ugyanazért a pénzért Neked adná...

Ha viszont örökbefogadott, keverék, akkor a pénz nem dominál, akkor máshogy kell megoldanotok. Mondd el neki, hogy nagyon megszeretted, és az elmúlt 2-3 hónap alatt annyira összenőttetek, hogy fájna, ha most elveszítenéd.

Mindenképp beszéljétek meg, már csak azért is, mert az semelyik kutyának nem jó, ha a gazdája időnként több hétre/hónapra lepasszolja.


Más: "Sír hogyha elmegyek" - na ez viszont nem jó jel. Ez nem annak a jele, hogy a kutya mennyire szeret, hanem hogy szeparációs szorongása van. Olvass utána, és kezdj el dolgozni azon, hogy változzon a helyzet, mert bizony lesz olyan, hogy pár órára magára kell hagyni, és akkor azt végig fogja nyüszíteni...

2012. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mindent leírt, itt gondolok a szeparációs sztresszre is, ezen tényleg kezd el dolgozni, mert ha mégis a barátnődhöz visszakerül, akkor megkeseroíted a barátnőd mindennapjait. Ha vette a kutyát, tényleg illene kifizetned, viszont jobb lenne ha nálad maradhatna, mert a 8 hetes kor a legmegfelelőbb időszak az erős kötelék kialakulásához, amit a kutya ugye veled, nem pedig a barátnőddel alakított ki. Nyugodtan mondd el neki azt, amit ide írtál, meg lehet beszélni vele.
2012. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ki szeretném fizetni ez nem is kérdés.Amit hagyott itt pénzt ennire,és oltásra abból sem költöttem magam vittem dokihoz,és vettem neki ennivalót.Bolognese kislányról van szó amúgy. :) A nagy melegben még kirándulni is vittem magammal,és jött mellettem póráz nélkül. :D Annyira okos. :) Akkor mostantól a sírásra odafigyelek jobban utánaolvastam köszönöm! :)
2012. máj. 9. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy hasznos link, amiben kitérnek a sírásra is :

[link]

Gondolom törzskömyvses a kiskutya?

2012. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen törzskönyves.És még az is gáz,hogy a bnőm még nem döntött,hogy mi legyen a neve,és azt mondta hívjam addig még nem jön haza kutyának,de amikor a dokihoz mentünk kérdzte,hogy mi a neve én meg rávágtam,hogy Alice.És azóta így hívom hallgat is rá.Biztos haragudni fog-e miatt is.. :/:(( 40.000 Ft körül vette vagy több azt hiszem.
2012. máj. 9. 10:19
 9/14 A kérdező kommentje:
De amugy sem ment volna kutyának hívni... :/
2012. máj. 9. 10:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, tk-ves bolognese tuti több mint 40000 és olyan 70-80 E-nek tippelném.
2012. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!