Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem én választhatom ki a...

Ha nem én választhatom ki a kutyát a tenyésztőnél, azért a nemét még igen, ugye? :S

Figyelt kérdés

Szóval, hobbi kategóriában szeretnék kutyust venni, és mivel nem tenyészteni szeretném, így a kutyát nem választhatom ki, ezzel még nincs is olyan nagy problémám, de azért nem ők fogják megmondani, hogy neked most lány kutyád lesz neked meg fiú...ugye nem így van? :S

Előre is köszi! :


2012. máj. 9. 22:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:16

Elolvastam.

Nyugodtan kérdezd meg, mennyi kiskutya van, amiből lehet választani? Van-e kan, vagy szuka /már amelyik Téged érdekel/?

Ezek nem ciki kérdések. Teljesen helyénvalók.

2012. máj. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a segítségeteket!

Akkor erőt veszek magamon, és megkérdezem tőle is. :) Mondjuk elég kedves, szóval biztosan megérti! :)

2012. máj. 10. 00:04
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, senki nem fogja neked megmondani, hogy márpedig ez lesz a kutyád és kész. Majd nyilván megmondják, melyikek közül lehet választani, aztán ha tetszik valamelyik, elviszed, ha nem, vársz. Senki nem fog rád erőszakolni semmit, hanem majd megbeszélitek.

De az ilyeneket tényleg jobb mindig az illetékestől megkérdezni, mert nem ismerhetjük minden kennel minden tulajdonosának a szokásait ilyen téren.

2012. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Lehet én vagyok a hülye, de szerintem ha hobbira veszek kutyát, akkor is járna a törzskönyv, nem csak egy "másolat". Hát elég fura, lehet néznék másik helyet (biztos, mert nem tetszenek a kutyái).
2012. máj. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Sok tenyésztő nem adja oda addig az eredeti TK-t amíg nincsen ivartalanítva a kutya, főleg a törzskönyves szaporítók miatt.

Amúgy meg nem azért de ha nem akarsz a kiskutyával úgy mond "semmit se kezdeni" akkor miért fontos hogy megkapd az eredeti TK-t.

2012. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan kérdezd meg a tenyésztőt, nem fog hülyének nézni, nagyon kedves.

Egyébként választhatsz, csak attól függ, hány kiskutya kell kiállitási célra, mert mindig azok választanak előbb, akik kiállitási célra veszik és utána az aki hobby célra. Ha adott egy alom és van mondjuk 5 kiskutya és egyet sem vesznek kiállitásra, akkor mind az 5 közül választhatsz, ha te jelentkeztél legelőször, ha az 5-ből 3 kiskutya kiállitásra megy, akkor 2 közül választhatsz, és igy tovább. Legalább is ennél a tenyésztőnél igy van.

2012. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Én sem ragaszkodom annyira az eredeti TK-hoz, de azért csak jobb, ha mindent megcsináltam a kutyával (ivartalanítás), hogy az én nevemen legyen! :)

2012. máj. 10. 09:46
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 06:46

Ha elolvastad volna a tenyésztő feltételeit, akkor tudnád, hogy ad törzskönyvet bizonyos feltételek mellett.

2012. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És tegyük hozzá, szerintem elég elfogadhatóak a feltételek! :)
2012. máj. 10. 11:10
 20/20 anonim válasza:
0%
Mi az hogy nem te választhatod ki, ilyen embertől még ingyen sem kellene kutya, ha meg fizetsz a kutyáért te döntesz.Nem tenyésztő vagyok de már adtam el kiskutyákat!
2012. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!