Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyusomnak valami...

Balogh Adél kérdése:

Menhelyes kutyusomnak valami baj van az emésztésével, köhög, az állatorvos nem adott kielégítő választ, valami tippje valakinek van? Nagyon aggódok.

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam el egy 4 hónapos kutyust, látszólag minden rendbe volt vele, még csak bolhás sem volt. Itthon vettem észre, hogy hasmenése van (erre kaptunk gyógyszert a dokitól) illetve, hogy köhög elég hosszan tartóan. De nem is mondanám kimondott köhögésnek olyan, mintha öklendezne is közbe. Doki megnézte torka, hörgők minden rendben, nem lázas. Amikor elhoztuk egész komolyan bekajált, mint egy kis elefánt. Lehet elcsapta a hasát? De ennek már 3 napja. Azóta diétázik. Kicsit javult a dolog de elképzelni nem tudom mi a baja, orvos sem mondott semmit, kérlek mondjatok valamit, nagyon félek.

2012. máj. 10. 13:47
1 2
 1/14 Sn0wf0x ***** válasza:
Elvileg abból is adódhat, hogy más összetételű eledelből kajált be gyorsan sokat. Nem tudom a doki milyen gyógyszert írt fel neki, de az állatoknál is segíteni szokott a bélműködés helyreállításában a normaflore...
2012. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Valami speciális kutyusoknak való bélműködés helyreállító pasztát kapott. Reggel és este beadom neki. Én is a hirtelen új kajára gyanakodtam csak az a fura,hogy még ennyi nap elteltével is meg vannak a panaszok a kutyánál. Nem vagyok milliomos sajnos,gondolkodtam,hogy elviszem még egy orvoshoz de fölöslegesen nem akarok több ezer Ft-ot kidobni,remélem normalizálódik nála ez a dolog.
2012. máj. 10. 13:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Milyen menhelyről való a kutya? Ugye, nem az Illatos úti sintértelepről?

Egyébként a tápváltás mellett sokszor szokott lenni bélfertőzésük, ami egy egyszerű antibiotikumos kúrától elmúlik. A köhögés lehet kennelkögögés is, ami szintén fertőzés, de gyógyítható. Érdemes az immunrendszerét támogatni, beszéld meg a dokival, hogy ő mit javasol.

2012. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Átlagosan egy menhelyi kutyának min. 1 hónap kell, hogy rendbe jöjjön. A sintértelepinek több. Oltásaival, féreghajtással mi a helyzet?
2012. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Misináról lett elhozva. Én is gyanakodtam a kennel köhögésre de minden rendben a torkával. A doki gyakorlatilag bolondnak nézett,hogy miért állítom,hogy tüsszög,köhög ha semmi sem látszik a torkán,hörgőin,légzésén. Van még egy kutyám. Ő makk egészséges,amikor elcsapja a gyomrát és hánynia kell ő csinál hasonlóan,mint a pici,de nem köhög és tüsszög közbe,nem vagyok bolond,hogy nem tudjam mi a különbség. Lehet felveszem videóra amikor rájön ez a dolog és elmegyek vele egy másik dokihoz ha nem szűnik meg a probléma.
2012. máj. 10. 14:02
 6/14 anonim ***** válasza:
A videó és a másik orvos jó megoldás, ha nem változik a helyzet !
2012. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet,hogy csak az a baj,hogy "menhelyes" és idő kell amire olyan lesz,mint egy átlag blöki. Féreghajtva most lett,előtte nem tudom ott végeztek e rajta ilyent. Veszettség ellenije megvan,pluszba 2 oltása,korának megfelelően oltva van ezt mondta a doki. Kérte,hogy várjam meg amire ez elmúlik nála,beilleszkedik és akkor menjek vissza,hogy megkapja a többi oltását is.
2012. máj. 10. 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem vedlik nagyon? Az én kutyám akkor ad ki néha ilyen fura hangokat, mert ahogy nyalogatja magát, szőrt nyel és megtapad a torkán...

Egyébként ha új tápot kap, az is lehet, hogy szimplán nem bírja azt a tápot. Egy dolog, hogy ugye fokozatosan kell átállni és emiatt fosizhat, ha nem így történik, de ennek helyre kell jönnie. De lehet, hogy alapból sem bírja ezt az új tápot.

Lehet egyébként gyulladás is (az én kutyámnak épp az van).

2012. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vedlik a szőrével minden rendben van,szép fényes,parazita mentes volt már amikor elhoztam. Tényleg lehet,hogy csak az új táp a ludas. Tudnátok valami jó tápot ajánlani? Nem vagyok gazdag de ha kell inkább veszek egy drága tápot,mint,hogy baja legyen esetleg egy gyengébb minőségűtől.Házi kosztról mi a véleményetek? Apukám konyhán dolgozik,szokott maradékot (olyan kaja amihez senki sem nyúlt csak ki lett téve a svéd asztalra) hozni,virsli,csirke mell,comb,karaj...szóval amitől elvileg nem lehet baja a kutyának. Nagyobb kutyám ezt pluszba eszi és sosem volt semmi baja.
2012. máj. 10. 14:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor minden ok!!! Lehet ez a száraz köhögés attól is, hogy túl pici, a menhelyen hideg volt még neki az éjszaka, megfázott. Türelem, meg fog gyógyulni! Nálunk is a menhelyről kikerülve ilyen tünetek szoktak lenni. 3-4 hét és makkegészséges lesz. Az a lényeg, hogy az oltásai és a féreghajtás rendben van!
2012. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!