Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti azonnal viszitek orvoshoz...

Ti azonnal viszitek orvoshoz a kutyátokat, ha kullancs volt benne?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyusomban kullancsot találtunk. Érdemes elvinni orvoshoz, vagy várjunk, hogy jelentkezik-e nála valami tünet?

Azt olvastam itt a gyakorin, hogy figyelni kell, hogy bágyadt-e, étvágytalan-e, stb. A baj az, hogy már nem fiatal a kutyánk, elég vak is, picit a hallása is rossz, ezért úgy általában véve elég álmatagnak szokott tűnni, az étvágya is változó, ahogy öregszik. Félek, ezek mellett nem tűnik majd fel, ha jelentkezik rajta valamilyen tünet. Régebben is találtunk benne 1-2 kullancsot, de akkor még egészséges fiatal kutya volt és könnyen észrevehettük rajta a jeleket, ezért nem aggódtunk annyira.

Kutyatartók, mit tanácsoltok? Vigyük inkább orvoshoz?



2012. ápr. 19. 14:00
 1/8 anonim válasza:
10%
Szia!Rögtön vegyetek féregtelenítőt+valami kullancs ellenit az állat patikában és kész!
2012. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudjátok észre venni a tüneteket,akkor én inkább elvinném, az a biztos..
2012. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, féreghajtót? Az minek? :D

Egyelőre felesleges orvoshoz vinni, hiszen ő sem tudja megállapítani, hogy kapott e valamilyen fertőzést.

Mekkora volt a kullancs?

Mellesleg az én yorkimban az elmúlt 5 év alatt kb 40 kullancs volt spot-on, meg minden mellett, és még nem volt baja tőlük soha, hála Istennek.

2012. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Bevallom én halálosan béna vagyok ilyen helyzetben, (már többféle kullancskanalat kipróbáltunk és minden egyéb módszert és egyik sem jött be) Tehát én azonnal megyek a dokihoz és vele szedetem ki (eddig több kutyából össz-vissz 5db-t) és mindegyiket sikerült megúsznunk...
2012. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A doki ugyanazt fogja mondani: figyeld a tüneteket (étvágytalanság, bágyadtság stb.), és figyeld a kullancs helyét, pirosodik-e? Az én kutyám is hangulatfüggő: néha csak fekszik jó ideig, és épp pár napja volt benne kullancs. Imádkoztam, figyeltem a csípés helyét (hamar észrevettem), és figyeltem a vizeletét. Azért a kedvenc vezényszavával teszteltem: ha arra ugrik, nincs baj:) Mindenesetre én is készenlétben voltam, ha menni kell a dokihoz azonnal. Nem lesz baj, fel a fejjel!Vegyél spot-ont vagy nyakörvet.
2012. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok! :)

Végül mégis úgy tűnik, orvos lesz a dologból: a húgom van otthon a kutyával, és mivel nem tudta kiszedni, elviszi a dokihoz kiszedetni vele. :)

2012. ápr. 19. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
A bőrpír sem jelent semmit. Láttad volna néha mekkora piros puklik voltak a kutyámon a kullancs után...
2012. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kozmetikába is behoztak egy kistestű kutyust, h szedjük már a kullancsot. A kutya fülén egy gyöngyhagyma méretű dudor volt, kiszedtem a kullancsot, lekentem betadine-al és mondtam h figyelje a vislekedését és a vizeletét, ha bármi eltér a megszokottól, akkor doki.


Másnap jött a nő anyja, h miattunk van a pukli, meg mekkora taplók vagyunk h neki kellett rátenni fertőtlenítőt. Akkor elmagyaráztam h jó lenne ha elbeszélgetne a lányával, mert a pukli már ott volt, elmeséltem neki h mire figyeljen és lefertőtlenítettem, ingyen, pedig nekem se osztogatják a jódot.

Sztori vége :)


Amúgy én mindig kiszedem a sajátomból, kanál se kell hozzá, csak némi gyakorlás és fejestül kijön a kis r0hadék. Eddig megúsztuk, pedig nálunk is van nyakörv vagy csepp.

2012. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!