Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érzés menhelyre menni?

Milyen érzés menhelyre menni?

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretnék a közeljövőben elhozni egy keverék kutyust. De csak egyet tudok elhozni. Milyen érzés bemenni egy menhelyre? Attól félek, hogy elsírom magam, és nem fogok tudni választani! Szörnyű lehet látni ezeket a kedves kutyusokat bezárva! :(

2012. máj. 10. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor én először voltam menhelyen, végig bőgtem az egészet, és alig bírtam egy kutyára is ránézni, mert vagy nyüszített vagy pedig ugatott, de nem azzal a "támadó" ugatással. Azóta sem "merek" a menhely közelébe menni. :/
2012. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak rajtad múlik hogy milyen érzés.

Egy állatvédő, meg egy állatkínzó is mást írna erre.

De ha szereted őket akkor már azzal is segítesz ha egynek segítesz.

2012. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit szomorú:(

Bár én már sokszor voltam menhelyen de még soha nem volt sírhatnák érzésem. Talán csak egyszer.

Itt a menhelyen a kutyák egész nap szabadon ki vannak engedve a menhely udvarára csak estére vannak a kennelben. És persze jól táplálják őket.

2012. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra kell gondolni, hogy azon az egyen segítesz, meg egy másikon is, aki majd a helyére jöhet. A többiekért pedig addig is mindent megtesznek, amíg eljön értük az igazi gazdi. Soknak már a menhelyen is jobb, mint "otthon" volt.
2012. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is menhelyről van. Kicsit szomorú amikor látod hogy mennyi kutyus vár egy kis törődésre, de gondolj arra hogy azon az egy kutyán legalább segítesz. Ha pedig ez a gondolat nem vidít fel menj el nyáron is önkéntesként dolgozni így segíthetsz a többi kutyának is, én is ezt fogom tenni amint vége a sulinak :)
2012. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt sírhatnékom egyáltalán, pedig nálunk nem épp a luxus körülmények vannak a menhelyen, egyénfüggő kit mennyire visel meg. Én azt javasolnám, hogy ne csak a kerítés előtt sétálj el és az alapján dönts, hogy melyik kutyát viszed haza, hogy melyik nyújtotta ki a mancsát vagy melyik nézett szomorúan. Vagy egy hétig járj ki minden nap segíteni, az alatt megismered a kutyákat és ki tudod választani melyik illene hozzád a legjobban. Én is dolgoztam nyáron egy ideig menhelyen, nekem kb egy óra alatt sikerült kedvencet választanom.
2012. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon régen, tizenévesen voltam utoljára menhelyen.

Viszont pár hete voltam egy állatotthonban, ahol a kutyusok egy családi ház hátsó udvarán vannak (vannak páran kennelben is különböző okokból, de javarészt a hátsó udvaron van a kutyusok 90%-a). Nagyon jó volt látni, hogy milyen szuper körülmények között élnek, a család is sokat foglalkozik velük és mennyire szeretik őket, ők ott családtagok. Épp akkor vittek tőlük egy kutyust, 1,5 évet volt náluk, megsiratták. Azt hiszem ez mindent elmond róluk, hogy mennyire szeretik őket és jól bánnak velük :)

2012. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha menhelyre mész, szilárdítsd meg a szíved! Ez most durván hangzik, de ha onnan készülsz egy életre társat választani, ne azt nézd, melyik a legcukibb/legsajnálnivalóbb, hanem hogy melyik illik hozzád energiaszintben, viselkedésben. Ha nem így döntesz, nem csak neked, de a kutyusnak sem lesz jó.
2012. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Be vannak zárva, de kapnak rendesen ételt. Sokkal jobb sorsuk van, mintha az utcán élnének, vagy olyan gazdival, aki nem tud róluk kellőképpen gondoskodni.

Láttam már olyat aki sírt menhelyen, én nem sírtam. Lehetne rosszabb a helyzet, az ott dolgozók tényleg mindent megtesznek értük.

Én büszke vagyok magamra, és másokra is, akik kijárnak menhelyre, foglalkoznak a kutyákkal, sétáltatnak. A dolgozóknak sajnos erre nincs idejük, 200 kutya van a menhelyen. Csak szeretetre és otthonra várnak.

2012. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!