Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érzés menhelyi kutyát...

Milyen érzés menhelyi kutyát örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy milyen lehet az,amikor elmész egy menhelyre,kiválasztasz egy kutyát,ismerkedsz vele,összebarátkoztok,kitöltöd az örökbefogadási szerződést(úgy tudom már kötelező)és hazaviszed! A kutyus biztos nagyon boldog,de a gazdának is csodálatos élmény lehet.Én is szeretnék egyszer örökbefogadni! Nekem utcáról befogadott kutyáim vannak,és már öregek,nagyon szeretem őket,de ha ők nem lesznek,menhelyről szeretnék kutyust hozni! Kíváncsi vagyok az élménybeszámolókra:)
2012. máj. 10. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól választasz, akkor csodálatos érzés látni első perctől a hálát és a ragaszkodást. Anyósomék is menhelyről hoztak kutyust, Csöpi szinte odaragadt a lábához, alig tudott tőle egy lépést megtenni, mindenhova követte. Ha elment dolgozni, félelmében bepisilt, szóval neki idő kellett, amíg megtanulta, hogy megbízhat az új gazdijában és nem kell szorongania, ha épp nincs vele. Szerintem a világ végére is követné anyósomat, annyira szereti.
2012. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a világ legcsodálatosabb érzése!!! Fontos viszont, hogy az ember megfelelő kutyát válasszon, amelyhez segítséget kap a menhely önkénteseitől. A legtöbb helyen lehetőség van rá, hogy hétvégén az ember kijárjon és ismerkedjen a kutyával, megtudjon róla mindent, sétáltassa. Érdemes ezt megtenni, az ilyen örökbe fogadások szoktak jól sikerülni, mert így a gazdi megismeri a kutyát, akit befogad.
2012. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk már a negyedik örökbe fogadott kutyánk van. Jó érzés elhozni őket és jó érzés, ha kezdettől fogva bíznak benned. a mostanit tavaly januárban hoztuk. Előzetes megbeszélés alapján mentünk megnézni a már internetről kinézett kutyát. Pórázon előhozták, mondták, hogy sétáljunk vele, ismerkedjünk egymással és ha továbbra is tetszik, megkötjük a szerződést. A kutyus, egy szálkás szőrű tacsi ránk nézett, de úgy, hogy belehaltam volna, ha ott kell hagyni. Megkérdeztem, leszel-e a kiskutyánk. Megsimogattam és mondtam neki, hogy akkor most +átöltözünk civilbe". Ott állt mellettünk mozdulatlanul, minden mozdulatunkat leste, ahogy levettük a menhelyi nyakörvet és rátettük a sajátot. A gondozónők kikísértek a kapuig, a kutya boldogan jött velünk és még hallottuk, amikor az egyik idős férfi aktivista mondta a vezetőnek "Meglásd, jó helye lesz". Biztos jól érzi magát nálunk, mert nagyon aranyos, szófogad anélkül, hogy különösebbek okítottuk volna. Szívből ajánlom az örökbefogadást.
2012. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem borzasztó jó érzés mikor a kiválasztott kutyust kihozzák a kennelből végre szemtől szemben találkoztok egymással.

Aztán amikor viszed az autóba farok csóválva megy veled. :)

és amikor viszi haza az ember szerintem a legtöbb embernek lepereg a szeme előtt amikor ránéz az autóban hogy mit is gondol most és hogyan érzi magát.

A mi kutyusunk is menhelyi és amikor hoztuk haza bepattant az autóba aztán egy darabig izgága volt majd lefeküdt még elértünk az állatorvoshoz. Haza pedig már ülve jött. :)

Nagyon féltünk mit szól majd az új helyéhez de körbejárta az udvart megismerkedett a kutyusainkkal és már be is illeszkedett. Szerintem nagyon jó érzés amikor látod hogy egy vidám felnőtt kutyus ott rohangál a kerten és azt tudni hogy egy féléve ( a min esetünkben ) végig be volt zárva és nem tudtak úgy rá figyelni hogy csak ő mert rajta kívül több 150 kutyus van. Aztán pedig azt totózni hogy milyen volt az élete ezelőtt milyen szörnyen tartották és a mi kutyusunkat egy madzaggal a nyakán szabadon engedtek ami be is nőtt a nyakába szegénynek és nagyon csúnya volt.

Meg nekem az is megfordult már a fejembe kölyökként hol élhetett milyenek a szülei és hogy képes ilyen sok rossz után is megbízni az emberekben és tulajdon képen minden kutya megugatott minket csak ő volt az aki végig ott ült és amikor mentünk arra farok csóválva tovább ült a kennel sarkában. :)

Nagyon örülök annak hogy elmentünk ( én a fejembe vettem hogy onnan lesz a következő kutyusunk) és őt választottuk ki mert már el sem lehet képzelni nélküle az életemet és a másik kutyusomnak is segített kilábalni a szomorúságból.

sajnos mikor megjött hozzánk egy kiscicát a játék közben úgy földhöz vágott hogy elpusztult de ettől függetlenül semmiért nem cserélnénk el. Igaz hogy keverék de egy törzskönyves kiskutya vásárlása sem járat szerintem akkora örömmel mint egy borzasztó sorsú keveréké.:)

Kicsit hosszú lett de rövidebben nem nagyon tudnám megfogalmazni. :) Remélem te is ráakadsz majd a menhelyen egy olyan kutyusra aki társad lehet még egy jó darabig és te is átéled ezt a remek érzést!! :)

2012. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csodálatos történetek,amiket írtatok!Én csakis keverék kutyust választanék,és főleg olyat,akit bántalmaztak,mert azzal sokat kell törődni! A jelenlegi kutyáim kóborkutyák voltak,előéletüket nem ismerem,de az egyik elég ramaty állapotban volt,mikor bekerült hozzánk.Most 13 és fél éves,és nagyon jó egészségnek örvend.A másik 10 éves,és ő is jól van.:)
2012. máj. 10. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Már sajnálom a lelombozást, de én háromszor hoztam ki kutyát, mindannyiszor felnőttet és mind borzalmas volt. Én választottam ki őket, tudatosan, tudtam, hogy problémásak, fel is készültem rájuk szellemileg, de az első hónapokat, az első egy éveket sosem fogom visszasírni. A becsatornázásuk kegyetlen volt, jelentősen nehezebb, mint bármilyen kölyökél. Az esetleges terápiák kemények, persze pénzigényesek is és sokszor reménytelennek tűnőek voltak.

Persze így utólag nagyon is megérte, mind három imádni való, ragaszkodó, boldog, magabiztos és hűséges társ lett. Mondjuk azt hozzá teszem, hogy ezen szempontok alapján nem emelkednek ki egy normálisan nevelt, kellő gondoskodást kapott kutya mellett sem, akit kölyökként visz haza valaki.

Csak utószóként írom, az "utolsó" félelmi agresszív volt emberek felé, kutyák felé domináns, szintén komoly agresszióval. Már rögzülten szökős- ezzel még most is küzdünk. Azóta nem hoztam ki ennyire problémás kutyát még ideiglenesbe sem.

Persze nem akarom elvenni a kedved, valójában normális segítséggel minden probléma megoldható. :)

2012. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,tisztában vagyok ezzel,hogy nem lehet egyszerű dolog ilyen problémás kutyákat nevelni,de bevállalnám.Régen is volt egy olyan kutyám,aki folyton megszökött.Vagy a lakásban volt,vagy az utcán,de a kertben nem maradt meg,volt,hogy eltorlaszoltuk az útját,akkor a szomszédon keresztül ment ki,mindig megtalálta a szökési útvonalat.A mostani kutyáim is elég rosszak,főleg a nagyobbik.Összeférhetetlen más kutyákkal szemben,embereket se nagyon bírja,túlzott ragaszkodása van a gazdihoz,10 éves,és még mindig szétrág mindent,mint egy kölyök,de úgy szeretjük:)
2012. máj. 10. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!