Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják úgy, hogy csak...

Miért tartják úgy, hogy csak a kölyökkutya szokik az emberhez? Nem járnak az emberek menhelyre? Ott az ellenpélda.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy menhelyi kutyus is nagyon összetud szokni az új gazdijával, ha az tényleg szeretetet és törődést nyújt neki, ezt az állat is érzi és meg is hálálja, nagyon hűséges társsá válhat. Kölyökkorban jobban/könnyebben összeszokik a gazdival, nagy a ragaszkodás és ezért nagyon erős kapcsolat lehet belőle, talán ezért.
2012. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki tartja úgy?
2012. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akik itt csak kölyökkutyákat ajánlgatnak az embereknek, mert a felnőtt már nem tud hozzászokni az új gazdihoz?
2012. ápr. 16. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:

1,5 évesen kaptam a kutyámat, 2-3 hétig elég tartózkodó volt, ha szóltam rám se bagózott ,aztán a sok séta és tanítás meghozta az eredményét :) most már 10 éves ,ha a parkba sétálunk követ,2 méterre se szokott eltávolodni,mindent megcsinál, ez kb 2,5-3 éves korától van így, elégé rosszul szocializált kutya volt régen..


szerintem az emberek felnőtt kutyát pont ezért nem szeretnének mert van amelyik kutya nehezen tud kötődni az új gazdihoz,míg egy kölyök pár nap alatt..

2012. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kik ajánlgatnak itt csak kölyökkutyákat?
2012. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Az szerintem is tény, hogy egy kölyök sokkal gyorsabban fog kötődni az új gazdihoz, mint egy felnőtt kutya. Főleg, hogy a menhelyi kutyáknak sokszor csomó rossz élménye van már. Viszont szerintem kialakulhat nagyon szoros kötődés, csak lassabban.
2012. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem pont a kérdésre válasz... Nagyon sokan úgy tartják, hogy a menhelyi kutyák betegek, vadak... Önkéntes vagyok menhelyen, nagyon sokat járok ki és tudom, hogy bolhairtva, féregtelenítve, ivartalanítva, oltva adhatnak ki kutyát... Ráadásul a kutyák nagyon kis része vad, sokan ugrálnak, odabújnak egy kis szeretetért. Hiába ugatnak kennelen keresztül... imádnivalóak.
2012. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!