Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személy és házőrzősre 100%-ban...

Személy és házőrzősre 100%-ban megbízható kutyafajta?

Figyelt kérdés

Minden képen jó házőrző legyen az a legfontosabb cél de személyvédelemre is alkalmas legyen.

-Bírja kint hideget-meleg egyaránt.

-Gyerekkel jól kijöjjön.

-Nem első kutya lenne!

-Legyen nagytestű és ha lehet már kinézetre is ijesztő legyen (bár ez nem olyan fontos szempont)

-Legyen sportos. Sokat futunk,kirándulunk, úszunk.


Minden képen maximálisan megbízható kutyát keresünk ami kiképezve maximális védelmet nyújt.

Külföldi Mo. nem kapható fajták szóba jöhetnek!



2012. máj. 10. 18:53
1 2 3
 1/23 zokniszörny ***** válasza:

Most így kapásból a rottweiler jut eszembe. Ha jól van szocializálva, nagyon gyerekszeretővé válik, küllemre is ijesztő, valamint őrző-védő kutyafajta. Amúgy is kell neki a mozgás, mert hízásra hajlamos fajta. Viszont határozott gazdát kíván, mert főleg a kanok igen dominánsak.


A másik a dobermann. Bár ez nem kifejezetten családi kutya, a családi környezethez is kitűnően képes alkalmazkodni. Éber jelzőkutya (sokat ugat!), engedelmes, hűséges házőrző. Határozott nevelést kívánnak kölyökkoruktól kezdve, szintén fontos a megfelelő szocializáció!


Mindkét fajtánál figyeljetek rá, hogy jó helyről szerezzetek kiskutyát, ugyanis a beltenyészet miatt gyakorivá váltak a különböző idegrendszeri problémák ezeknél a kutyáknál, és az ebből eredő indokolatlan agresszív viselkedés.

2012. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A Rottira mi is gondoltunk.

A Dobermann nem fázik télen?

2012. máj. 10. 19:06
 3/23 anonim ***** válasza:

A rövidszőrűek nagyon tudnak fázni télen, a dobit pedig nem lehet télen kint tartani. Valami hosszú szőrűben gondolkodj, nekem is ÖV kutyám van (bullmasztiff), de én német juhászt, malit, ilyesmit ajánlanék.


Az fontos, hogy munkavonalú tenyészetből vegyétek a kutyát, bármilyen fajta mellett döntesz!

2012. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A Rotti az viszont nem hiszem, hogy fázik kint. A szomszédoméknak is van egy szuka és simán a teraszon fekszik télen/nyáron. Még csak reszketni de láttam soha.

2012. máj. 10. 19:11
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sem. Rottival nincs ilyen téren gond :) Azért az neki is fontos, ha pl. bejön a nagy meleg, vagy az erős mínuszok, legyen olyan hely (pl. garázs), ahova befeküdhet hűssölni/melegedni.
2012. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én a Cane corsot tudnám ajánlani, bár hozzá tényleg kell az, hogy tanítsák és figyeljenek rá, de amúgy nagyon jó házörző.

A másik a Bullterrier. A tévhitekkel ellentétben rendes nevelés mellett tökéletes családi kutya. Imád mozogni, játszani, és igaz, hogy ő nem annyira nagytestű de szerintem megfelelne az elvártaknak.

2012. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 zokniszörny ***** válasza:

Fura, én nem hallottam a dobiról, hogy fázós lenne.


A németjuhász nekem is eszembe jutott még opcióként, mert nagyon sokoldalú, okos kutyafajta, a gyerekekkel is jól kijön, bár nem kifejezetten őrző-védő, azért nem írtam. :)

2012. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

És vigyázzatok rá nagyon, iszonyatosan sok mostanában a kutyalopás :( Ismerek innen a GYIK-ről egy családot, tőlük egy rottit és egy staffit loptak el :( Ők barátságosak voltak mindenkivel, így nevelték őket.

Nyilván, ha már felnőtt, őrzi a házat, nem mernék úgy ellopni tőletek, de amíg kölyök/növendék, sajnos nagyon vigyázni kell.

Mi panelban lakunk, de ha családi házban lennénk, akkor is inkább csak felügyelet mellett lenne a bullmacim az udvarban.

2012. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Német juhász nem ÖV-s? A legtöbb rendőrkutya nj és mali :)

Igen, a dobik nagyon tudnak fázni, akiket ismerek dobisok, mindegyiknek kinti-benti a kutyájuk, télen a kanapén pihiznek :)

2012. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 zokniszörny ***** válasza:
Igen, ez tény, hogy sok a rendőrkutya ebből a fajtából, de nekem a németjuhászok nem őrző-védők akkor sem. :) A nevében is benne van: juhászkutya, erre is tenyésztették ki, a felmenői közt is csak juhászkutyák vannak.
2012. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!