Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a kutyammal, ha...

Mit tehetek a kutyammal, ha tovabbi tartasa nem all modomban?

Figyelt kérdés
Az okoskodo valaszokat egyszeruen nem fogom figyelembe venni.

2012. máj. 11. 08:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
gondolhatjatok, hogy nem fogom kidobni, nem adom menhelyre es nem altattatom el. Ezert kerdeztem, hatha valakinek van valami otlete;
2012. máj. 11. 10:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Még hálistennek fiatal, szóval elég nagy esélye lehet egy szép életre.


Amúgy tenyésztőjével nem próbáltad meg felvenni a kapcsolatot?

2012. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
ok megkerdezem.
2012. máj. 11. 10:22
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán visszaveszi - már ha tényleg tenyésztőtől van a kutya. Nem hagyja, hogy menhelyre stb. kerüljön.
2012. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%
...szerintem lerí, hogy szaporítótól vett kutya...amúgy meg már rég szólt volna a tenyésztőnek....
2012. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, sokaknak ez eszébe sem jut, hogy a tenyésztők ebben is boldogan segítenek. Na meg esetleg szégyellik is, hogy megválnak a kutyától, és igyekeznek inkább eltitkolni.
2012. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
nekem szerencsém volt e szempontból...mivel én is tenyésztőtől vettem a kutyám, és a tenyésztő visszavette, mikor jeleztem azt, hogy nem bírom eltartani, de a tenyésztő meg nem is adta másnak a kutyát, hanem amikor felhívtam, hogy szeretnék egy kutyát, akkor visszakaptam azt ami az enyém volt, csak a félárat fizettem
2012. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől került hozzád a kutya (utálom a 'vásárolni' szót), akkor úgyis ő az első, akit értesítened kell, úgymond 'elővásárlási' joga van, mégha pénzmozgásról nincs is szó. Ez általában az adás-vételi szerződésben benne foglaltatik, a miénkben legalábbis.


Ha a tenyésztő nem él a lehetőséggel, akkor ivartalanítás, és utána hirdetések, leellenőrzött gazdajelölt stb.

Soha nem ajándékoznék el ivarosan fajtatiszta kutyát (sem, meg semmilyet sem, de ha Neked így hozta a sors... nem vagyok isten, hogy ítélkezzem, nyilván meg van rá az okod), nehogy szaporítók kezére kerüljön.

Ha meg nincs származási lapja, akkor pláne ivartalanítva kellene örökbe adni.

Nagyon sok weboldalon meg lehet hirdetni (expressz.hu, kutyás oldalak stb), de célszerű a fajtamentőket is megkeresni, ahová legalább közvetített gazdát keresőként felkerülne gondolom.

2012. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom mindenkinek!
2012. máj. 11. 20:14
 20/21 A kérdező kommentje:
Ha esetleg erdekel valakit a fejlemeny... megprobalunk mindent megoldani, nincs szivunk megvalni tole!
2012. máj. 21. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!