Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német dogom nem hajlando...

A német dogom nem hajlando megenni a száraz tápot. Kipróbáltunk több fajtát is de egyiket sem eszi meg. Milyen jó minőségű vitamint vagy táplálék kiegészítőt adjak neki? Csak 10hónapos az izületei miatt nagyon kellene.

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 13:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

14:14

Te mi a f.szról beszélsz ? Nem a gyógyszer beadásával van problémája a kérdezőnek, tanulj meg szöveget értelmezni mielőtt ugatsz...

Kérdező: azzal hogy adtál neki főtt kaját mikor nem ette meg a tápot, csak megerősítetted benne azt, hogy ha nem eszi meg a tápot úgyis kapni fog valami finomabbat.Mint már írták sokan, rakd le elé a kaját kapjon mondjuk 5-10 percet és ha nem eszi meg elveszed tőle, és csak következő nap kapja meg ugyan azt.

2012. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
OK az lesz...köszi mindenkinek!
2012. máj. 11. 14:26
 13/21 zuzuki ***** válasza:
0%
Elméletileg a Royal (eddigi tapasztalat,sok száz kutyánál,sajnos a jelvényes kutyák nem kaptak ilyen falatot) a legfinomabb,amennyiben ízlésről beszélünk.De mondom baba,ne igazán kísérletezgess,mert egyrészt nem az van a tápban,amit ráírnak a zacsira,másrészt a legbiztosabb módszer,ha Te magad adod be neki!Vannak egyébként porckorongot erősítő tápok,amik elméletileg egész élete során adni kellene neki.Nagy humbug.Cápaporc és társai...ne dőlj be neki....
2012. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Alapjába véve tényleg azzal van a baj, hogy nem voltál elég kitartó, csináld a módszert, amit a többiek leírtak. Ennek ellenére RC és HD tele van nyomva kukoricával, én más tápot javasolnék (de nem a válogatás és az íze miatt!!!), nekem is nagytestűm van, bullmaci, szintén 10 hónapos. Brit Care felnőtt tápot kap. Öntök rá vizet is, 4-5 percig hagyom ázni, majd megkapja.


Izületeire zöldkagyló kivonatot adok neki, Vetri Care GF600-at, ezt ajánlom nektek is!

2012. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 zuzuki ***** válasza:
12...kaptál egy hasznosat,bár finobban is fogalmazhattál volna!:)
2012. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mikor eteted? Próbáld meg azt, hogy korán reggel és minél később este viszed sétálni, jól lefárasztod, és utána rakod elé a tápot. A meleg miatt is lehet, hogy kevésbé akar enni, a mozgás viszont mindenkinek meghozza az étvágyát :)

Egy nagyon pici konzervvel is összekeverheted, valami olcsóval, azoknak jobb az ízük, 80%-a meg úgyis víz, nem fontos a minőség. 1-1,5 kanálnyi konzervet minimális vízzel felöntöd, szétpaszírozod egy villával és elkevered vele a tápot. Nálunk ezzel a módszerrel szerintem a papírt is megnnék a kutyák, ráadásul a táp is száraz marad, csak a külseje lesz bevonva konzervlével.

2012. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 zuzuki ***** válasza:
0%
Elmondtam mindent...gyógyszart lehet kapni erre,de folyamatos lehúzás lesz az eredménye.Rossz kutyut vettetek,nem tudok mást mondani.Műtétek,gyógyszerezés kb. ennyi...
2012. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De eleinte ne is hagyd előtte a kaját percekre, csak addig amíg el nem megy. Ha beleszagol és elmegy, rögtön vedd is el. Amíg nem kóstol bele, addig rögtön vedd el, amint elmegy a kajától.
2012. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne rendeld alá magad a kutyád ízlésének és akaratának. Mi az, hogy nem ízlik neki a száraz táp? ha nincs baj a fogaival, igenis meg kell tudnia enni a száraz tápot.

A baj az, hogy nem dolgoztatod meg az ételért, és hogy behódolsz neki. Etetés előtt vidd el őt egy másfél-két órás sétára, hogy kifáradjon, akkor mindjárt nem lesz olyan válogatós.

A másik dolog pedig, amit már előttem is írtak, hogy ha nem eszi meg a szárazat, vedd el tőle, és ne kapjon enni. Egy kutya több hétig elvan élelem nélkül, de hidd el, sokkal gyorsabban ráfanyalodik a tápra annál, minthogy éhen pusztuljon. A mi skót juhászunk is csinálta ezt egy darabig, hogy csak konzervvel ette a tápot, vagy csak akkor, ha öntöttünk rá levest, stb. Szüleim jól elkényeztették.

Aztán egyszer nem volt itthon konzerv, én pedig azt mondtam, hogy elegem van a boltba szaladgálásból csak az ő kedvéért - mert a másik kettő mindent megeszik - és odaadtam neki a tápot egy kicsit beáztatva. Természetesen húzta a száját. Elvettem tőle, és nem kapott mást, másnap is ezt csinálta, akkor sem kapott. Harmadnap anyum hozott levest, meg maradékot, és abból sem adtam neki, csak a másik kettőnek. Érdekes, rájött, hogy nem fog mást kapni addig, amíg meg nem eszi a sima tápot. A következő nap szemrebbenés nélkül befalta a száraz tápot, és elmondom neked, egy dekát nem fogyott ezalatt.

Nem kell sajnálni a kutyát, ha elhatároztad magad, vidd végig az akaratod, és meglátod, a kutyád meg fogja enni a szárazat.

2012. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#17:"rossz kutyut vettetek" eszem megáll, komolyan. Egy kis elkényeztetés miatt máris másik kutya a megoldás? Szerintem még mindig nem tudod, hogy melyik kérdéshez írsz, bár egy kérdést se tudok, amire ez lenne a válasz..
2012. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!