Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyakran hány a kutyám, lehet...

Gyakran hány a kutyám, lehet a száraz táp nem jó neki? normális ez?

Figyelt kérdés
Van egy csivi-terrier keverék kutyusom 2éves elmúlt, és elég gyakran szokott hányni. Havi 1-2x. Már volt előtte kutyám, de ő nagyon ritkán szokott, évente max 1x. Voltam már állatorvosnál vele az egyik hányás után. Megmérték a lázát (nem volt), azt mondta a doki, hogy nincsen kiszáradva, és semmi baja, ezért csak diétáztassam 1-2 napig.Jelenleg Happy Dog - Fitt&Well-Mini adult dog 1-10kg. kaját kap. Lehet ez nem jó a hasának? kb 4 hónapja van nálam, és nem tudom mivel volt azelőtt etetve. Most is hányt 2 napja, azóta csak sonkán volt (egyszer sem hányt), majd ma kapott száraz tápot reggel, és egyből kihányta. Gondoltam ahelyett, hogy megint diétázik 2 napig, megpróbálok valami mást. Vettem Chappi konzervet - nedves kaja- Abból adtam neki, és nem hányt.(tudom, nem a chappi a legjobb kaja, de most ezt csak a kísérlet kedvéért vettem) Lehetséges akkor tehát, hogy a száraztáp miatt van?

2012. ápr. 21. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg áttérni a főtt, diétás kosztra és majd meglátod. Adj a kutyádnak főtt húst /marha, csirke, kecske, birka, stb./ Egyenlőre nyers húst ne! Főzzél hozzá rízst, kapjon főtt tojást, kis túrót. Figyeld meg, hogy reagál erre a szervezete. Vizet kapjon bőséggel. ézd meg a neten a kutyadiétákat, onnan meríthetsz ötleteket a táplálásához.
2012. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem írom le ugyanazt mint az előző, így van ;)
2012. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendben, most is diétázott 2 napig, de mikor térhetek át normális kajára? És attól, hogy diétáztatom, hogyan deríthetném ki, hogy a száraz táptól van-e? Csak mert akkor 1-2 hónapig kellene diétán lennie, hogy megtudjam, attól volt-e.
2012. ápr. 21. 15:26
 4/10 anonim válasza:
Nekem egy fajtiszta Csivavám van, és az enyém egy hónapban kb. 20 is szokott hányni, szerintem ez a furcsa nem az ha 1-2-szer.../:
2012. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és kiderítetted már, hogy mitől? milyen kajával eteted?
2012. ápr. 21. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A diéta nem egy-két napot jelent, hanem egy-másfél hónapot. Légy türelmes és főzögess neki. Mindenfajta tápnál jobb a változatos főtt étel. Több napra is főzhetsz neki, nem nagy fáradtság.
2012. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyám is szokott hányni, de ő attól, hogy füvet eszik. Többet legel, mint egy boci. Én most azt csinálom, hogy 2 fajta száraztápot összekeverek neki. Nem eszik ő is sok füvet?

2012. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy a kutyák akkor esznek füvet, ha fáj a hasuk. összesen egyszer láttam füvet enni, de akkor nem volt baja tőle. Amúgy sosem szokott füvet enni. Most az az érdekes, hogy bármi szárazat adok neki (száraz táp, keksz..stb), azt kihányja. De ha sonkát, vagy konzerv kaját, attól semmi baja. Nagyon furcsa, főleg azért is, mert eddig semmi baja nem volt tőle. Most mégis hirtelen.
2012. ápr. 22. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyák a füvet éppen azért eszik, mert fáj a gyomruk és meg akarnak szabadulni a tartalmától. Annak segítségével dobják ki a taccsot. A száraz tápról próbálj áttérni valami húsos kajára. A kutyák nagyon szeretik a házi kosztot is. egyszerűen főzz egy nagy adag rántott levest, tegyél bele főtt tésztát, kevés húsfélét, akár konzervet is. a kutya nem arra született, hogy száraz tápon éljen. Ezt csak a gyártók találták ki. Gondolj arra, hogy nagyanyáink az asztalról adtak maradékot a kutyájuknak és semmi bajuk nem volt. Azzal együtt a kutyakonzervekkel rossz tapasztalataim vannak. Még a legdrágábbakba is minden vackot beleraknak. Nekem kis termetű kutyám van, nem eszik sokat. Kísérletképpen vettem neki csirkehúsos macskakonzervet. Gusztusos, nem büdös, mint egyik-másik kutyakonzerv. Óriási sikere volt. Ezt kombinálom ételmaradékkal, külön neki főzőtt kajákkal. Semmi baja, mindig virgonc és egészséges. (Tudom, az állatvédők és a tápgyártók az ételmaradékért nagyon lepontoznak, de az én kutyám akkor is szereti!!!)
2012. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, a száraz táppal lesz baja. Közben megkérdeztem egy állatorvost, és ő azt mondta, hogy gyakran megesik, hogy a habzsoló kutyák túl gyorsan eszik meg a száraz tápot, és ezért hirtelen felpuffad a hasuk, és emiatt könnyítenek magukon. Azt javasolta, hogy keverjem a szárazat a nedvessel, és vegyek speciális érzékeny gyomrúaknak szánt ételt. tehát akinek hasonló gondja van, az gondolhat ilyesmire. Azonban korábban írta valaki, hogy 20x is hány a csivavája - az orvos azt is mondta, ha túl gyakoriak a hányások, akkor ételallergia, vagy gyomorsav lehet az oka. Az utóbbira pedig Qamatel tabit javasolt. Én akkor tehát elkezdek kísérletezni a kajákkal :D Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és örömmel fogadom ha még bárki további tanácsot ad! Köszönöm
2012. ápr. 24. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!