Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy lehet kölyökko...

Egy kutyát hogy lehet kölyökkora óta ránevelni, hogy senki másnak ne engedelmeskedjen, csak nekem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi az off-ért.De miért szeretnéd,hogy csak rád hallgasson?Szerintem ez nem túl jó dolog mert ha pl. valahova elutazol vagy esetleg kórházba kerülsz akkor a családod nem fog tudni boldogulni a kutyával mert nem hallgat rájuk.
2012. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nagy butaság lenne.

Nem lehet ránevelni,mert a kutyának az "embereket" mint fajt kell magasabbrendűnek tartania. Ezen belülaki a legtöbbet foglalkozik vele,az lesz a akinek alegjobban szótfogad, de mindenki másnak is.

2012. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerű hierarchia. Ha te, mint a "főnök" adsz egy parancsot, azt kell elérned, hogy más ne tudja ezt felülírni. Tehát, ha te mondod neki, hogy "ül", de ugyanakkor a szomszédod hívja, hogy "gyere ide", ha elég stabil a rangod a kutya szemében, akkor nem fog erre ugrani. De ez nem azt jelenti, hogy, ha más mondja neki, hogy "ül", azt figyelmen kívül szabad hagynia, csak a te parancsszód legyen az első. Amúgy szerintem ennél sokkal fontosabb lenne, ha azt tanítanák meg az emberek a kuytáiknak, hogy ételt nem fogadnak el idegentől. Sok mérgezést el lehetne így kerülni.
2012. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egygazdás, akkor sima ügy. Ha viszont családi kutya, akkor csinálhatsz bármit, úgysem csak te leszel az egyetlen a szemében.
2012. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először is a megfelelő fajta kutyát kell venni.Másodszor,amikor te nem vagy ott,a család tagjainak is szót kell fogadjon.Harmadszor pedig,szerintem az egy nagy hülyeség,hogy minden embernek szót kell fogadjon egy kutya.Ez valami modern,filozófusi idétlen szemlélet.Azt jelentené.hogy pl. egy Komondor,Rottweiler stb.,amikor jön a betörő és mondja,hogy "ülsz" vagy "lábhoz",a kutya engedelmeskedik,farok csóválva és az idegen szemébe nézve lesné a parancsokat,mivel neki felsőbbrendű az ember.Elég baj,ha a gazda elvárja a kutyájától az ilyen viselkedést,sőt esetleg meg is tanítja ezt a hülyeséget neki.
2012. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!