Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a flexi pórázt?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert jólnevelt kutyánál nincs sok értelme.

Az én kutyáim, ha pórázon vannak, akkor lábnál mennek, nyugodtan, nem húznak. Futkározni elengedem őket.

A flexi ennek a kettőnek a keveréke.

A kutya megszokja, hogy húzni kell, nem jön lábnál, mindíg elindul, mert nem tudja, hogy mikor mehet és mikor nem. Futkározni, játszani, kiugrálni magát viszont nem tud benne

2009. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Általában aki flexit használ, az soha! nem engedi el a kutyáját a pórázról és ezért használ ilyen pórázt.

Egyébként tényleg csak pórázt húzni tanul meg rajta a kutya.

Egy jól nevelt kutyának felesleges az ilyen póráz.

Ráadásul (szerintem) nem is lehet felügyelni úgy a kutyát, mint rövid pórázon, vagy anélkül.

2009. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A mi környékünkön pl mindenkinek flexije van,de mégis mindig el vannak engedve!
2009. jún. 25. 21:40
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Akkor minek a flexi? Ha pórázon van a kutya, akkor menjen szépen láb mellett. (Szépen is néznénk ki ha a két 70 kilós kutyámmal sétálni megyek és elkezdenének húzni.)Se ezt a kicsiknek is tudni kéne. Akkor nem mennének neki a nagykutyáimnak olyan sokszor flexivel a nyakukban aminek a végén egy sikoltozó gazdi lóg.
2009. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
azért a flexi,mert pl ha valami van és meg kell fogni,akkor se szenvedjen a kis pórázon.
2009. jún. 25. 21:48
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
A kutya ha elengedve megvan a kellő futási, ugrálási lehetősége, akkor nem szenved a pórázon. Az a dolga, hogy szépen láb mellett jöjjön. Akkor szenved, ha rángatják, néha tudja húzni a pórázt néha nem, néha előreengedik néha visszarángatják, állandóan feszül a nyakörve, bizonytalan a gazdától lévő távolsága.
2009. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem az a dolga,h láb mellet jöjjön.Ő nem egy cseléd,hanem elvileg egy barát.
2009. jún. 25. 21:59
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Látod, annyira nem ismered a kutyákat/a kutyákat hogy nem tudod mi neki a jó. A kutya falkaállat. A falkában nagyon szigorú szabályok uralkodnak. A kutya szigorú szabályok között érzi jól magát, ahol pontosan tudja, hogy hol a helye, mit tehet meg és mit nem, tudja mire hogy fogsz reagálni. Ez biztonságot és nyugalmat ad neki.

A következetlenségtől, a kutya elbizonytalanodik, agresszóval, félelemmel reagál.

A kutyádnak rossz, ha új kezeled mint egy emberbarátot és nem úgy ahogy egy kutyabarátot kéne.

2009. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Én azért használok flexi pórázt mert a drágaságom nem igazán tud láb mellett jönni, de én nem is várom tőle, viszont 5m-es körzetben mozoghat úgy, hogy nem kell rettegnem mikor ugrik az autó alá. Ha biztonságos helyen vagyunk csak ott engedem el. Imádjuk a futópórázt!
2009. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem én se minek ezek a szabályok, én nem egy falkában élek a kutyámmal. Ha falkába van akkor ott megvannak a maga szabályai, itt pedig családban él velünk. Én nem szeretem ha a lábam mellett jön mert félek hogy rálépnék a lábára vagy mindig belerugnék valahogy szegénybe. Egyébként én nem sok különbséget látok a kettő között max annyit, hogy az egyiket feltekerem a kezemre a másikat meg megnyomom.:D és az én kutyám jólnevelt mégis flexink van.
2009. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!