Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj-e, ha a kutyának éjjel...

Baj-e, ha a kutyának éjjel elveszem a vizét?

Figyelt kérdés
4 hónapos kölyök nem szobatiszta még, de hallottam mástól is, hogy éjjelre elvette a vizét. Ebből lehet baja? Mondjuk úgy éjféltől, 6 óráig nem inna.
2012. máj. 13. 13:03
 1/10 anonim válasza:
Én nem vettem el tőle, amikor még kicsi volt és nem teljesen szobatisztam, csak kevesebbet hagytam kint neki. 6 óra alatt nem szárad ki, de ha dög meleg van, akkor mindenképp haggyál kint neki vizet.
2012. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként nálunk sosincs dögmeleg, mert amikor kint 38 fok van, bent maximum 26.
2012. máj. 13. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kutyatartó!

Alapszabály, hogy a kutyának mindig legyen tiszta vize. Mindig. Minden más másodrangú. Teríts le a földre ujságpapírt, pisiljen arra. Te mit szólnál hozzá ha megvonnák tőled a levegőt, akár csak kis időre is, mert köhögsz.

2012. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
semmi baja nem lesz
2012. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Vegyék el a te vizedet.
2012. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy csináltam régen, hogy amikor még nem volt szobatiszta a kutyám akkor az utolsó lent lét után mikor fel jött még ivott és már nem tettem neki több vizet. Általában ekkor nem itta meg az összes vizet ami a táljában volt, de lényegesen kevesebb maradt benne mint ami szokott lenni. Így ha éjszaka szomjas lenne akkor van neki ott, de még se megy egész tálnyi, hogy tele igya magát.
2012. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 3-as. Alapszabály egy nehezen szobatisztaságra szoktatható kutyánál, hogy este 19 órakor el kell venni a vizet és csak reggel 7-kor kell visszatenni. Nem egyszer hallottam már kutyakiképzőtől, kutyaiskolában is tanácsolták nem egy embernek. (sőt, Victoria Stilwelltől is hallottam már, egy Angol Bulldog-nál javasolta, hogy éjjelre tegyék el a vizet).


Ha nagyon nagy a meleg, lehet adni a kutyának jégkockát is, azzal is vizet vesz magához, de nem gyorsan és nem nagy mennyiségben, mégis le tudja vele hűteni magát.

2012. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt fogom kipróbálni még kedves Többiek, hogy este egy keveset hagyok ott. Hátha nem lesz így baleset éjjel.
2012. máj. 13. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is elvettem tőle mielőtt szobatiszta lett. Nagy melegben azért én hagynék előtte egy keveset, de ő télen került hozzánk és simán kibírta. Bár ha valóban ilyen hűbös van nálatok, akkor nem létszükséglet. Sőt őt be is zártuk a szállítójába, amiben aludni szeretett és egy hét után mikor már nem zártuk be, akkor nem voltak balesetek.:) Most már estére is van kirakva neki víz (7 hónapos), de a legtöbb esetben nem is iszik belőle este...


Egyébként, aki ezt állatkínzásnak tartja az, ha felkel este és nem ihat, akkor reggelre belehal, esetleg hatalmas lelki megrázkódtatást okoz neki? Nem hinném!:)

2012. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tegnap éjfélkor elvettem és reggel 7kor tettem vissza. NEM HALT MEG! SŐT! NEM VOLT PISI A PADLÓN!:D
2012. máj. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!