Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell legelösször megvenni...

Mit kell legelösször megvenni egy kiskutyának?

Figyelt kérdés
Bichon Havanese kiskutyát kapok majd,és azt szeretném megkérdezni,hogy mi szükséges... mindent irjatok le amit tudtok... :) Előre is köszi ! :)

2012. máj. 13. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Első körben premium, de még inkább super premium kistestűeknek való kölyök táp kell (Cibau, Brit, Eukanuba, Pro Plan, Taste of the wild, Belcando, stb.)

Utána tálak, fekhely, póráz, nyakörv, játékok, ízület erősítő vitamin.


És már az első napon menj el az orvoshoz vele egy alap ellenőrzésre, mutasd be neki az oltási könyvét (amit már a tenyésztőnek ki kellett állítania) és a chipet mindenképp írasd át a nevedre (mert ugye lesz benne chip!), ha még sincs még chipje, rakass bele, törvényileg kötelező. Meg kell beszélned az orvossal a második oltást is (mert ugye már kapott egyet 6 hetesen) és a további féreghajtást is (hisz már eddig is kapott féreghajtót, ugye?)

2012. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Játékok

Külön fogzásra tervezett játék

Itatótál

Etetőtál

Egy légmentesen lezárható doboz a tápjának (ha száraz táppal fogsz etetni)

Nyakörv (vagy hám)

Póráz

Irattartó (hogy a kutyus egészségügyi papírjai, leletei egy helyen lehessenek, ne keveredjenek el)

Fekhely

Fésű

Szemkörnyék ápoló (nekik könnyezik a szemük és foltot hagy), én Bórvizet használtam anno

Télre pulcsi esetleg (valami vízálló szimpla dzseki jó lesz)



(nekem van Karomvágóm, mert én vágom neki, van nyírógépem, mert én nyírom, és van fültisztító folyadékom, mert én tisztítom a fülét, van még tappancskrémem, amit télen kenek a lábára, hogy ne marja szét a só)

2012. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat hasznosak voltat!

Szerintetek megyik jobb? a nyakörv vagy a hám? szerintem a hám nem? :)

És... kb. egy neki való ruha mennyibe kerül?

2012. máj. 13. 19:27
 4/19 anonim ***** válasza:

hámot csak akkor vegyél neki ha pórázon már szépen megy,mert hámmal nagyon könnyen kutyairányításos séta lenne belőle:) Először vegyél neki egy állítható! nyakörvet és ha azon már szépen megy húzás nélkül,utána jöhet a hám!

Ruhát vaterán vegyél ezt komolyan mondom,féláron hozzájutsz mint boltokban és többszáz darab közül válogathatsz! Nekem még személyre is szabták ráhímezték a nevét minden,nagyon profik vannak:) Mindenképp vízlepergetőset vegyél/vízállót ,belül béleltet!

2012. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
okés köszi! de amugy mennyi lenne boltban?
2012. máj. 13. 19:37
 6/19 anonim ***** válasza:

boltba fressnapfben mondjuk 5 ezertől felfelé akár 15 ezer ft-ért is vannak ruhák,elég borsos ár!

vaterán kb 3-4 ezerért szoktam ruhát rendelni télen,ami vízálló és személyre szabott,tehát én adom meg a színt,legyen e rajta minta/név, legyen e kapucni stb:)

2012. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én tőle szoktam rendelni a benti kutyámnak, pontosabban eddig 3x rendeltem, az is csak egy esőkabát, egy póráz, és egy kabát volt, mert aljszőr nélküli a kutyus, de valamit adtam rá, mert mi a téli hóviharban is megyünk sétálni. Más meg nem is igazán kell, a kutya nem divatkiegészítő. [link] gyors és minőségi
2012. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Én először egy nyakörvet, és pórázt vettem a kis dögnek. Utána másnap elvittem a dokihoz kartont csináltatni, és megkezdte az oltási programját. Tál került itthon, kiselejtezett rossz kaszrojok. de neked mondjuk kis ölebed van, nekem nagy állat moszkvai őrkutyám volt. Ég és föld a kettő
2012. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi a zsibin(zsibvásár) 1500ftért vettünk olyat hogy nagyon jól bírja és jobb mint a fressnapfba. és jobban megéri
2012. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
a chip kötelező? mióta?
2012. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!