Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogy kell át/be-iratni...

Kutyát hogy kell át/be-iratni állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Devecseriek vagyunk, Magyarpolányból lesz Bichon Havanese kiskutyánk. Szerintem ott még nem lesz orvosa a kutyának,de ha hazahozzuk,akkor hogy kell beiratni állatorvoshoz?

2012. máj. 13. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy hozzátok kerül a kutya, a chipet azonnal a nevetekre kell íratni. Oltási sorozatot folytatni. Az új helyen orvosnak bemutatni az oltási könyvet. A chip regisztrációban átíratni a lakcímet.
2012. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de odamegyünk a dokihoz, és mondjuk,hogy szeretnénk ha maga lenne az ő állatorvosa?
2012. máj. 13. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a kutyát és elmentek egy dokihoz. Regisztrálják a kutyus adatait és ennyi. Ha nem vagytok valamivel elégedettek, szó nélkül átmehettek másik dokihoz.
2012. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen iratás, ha akarod, minden héten másik dokinál vagy, vagy felváltva háromnál, csak annak nincs sok értelme :) Az fogja kezelni, akihez beviszed, és ha találsz egy szimpatikusat, akkor majd mindig hozzá viszed, így működik :)
2012. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
okés,értem Köszi! ::)
2012. máj. 13. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy:)

Odamész, és megmondod, hogy oltásra hoztad. Valószínűleg a doki tudni fogja, hogy újak vagytok (általában emlékeznek a kezelt állatokra és a gazdáikra:) megnézi az oltási könyvét, és beadja az aktuális oltást.

Az én kutyámnak van egy állatorvosa, hozzá járunk oltásra, féreghajtóért, esetleg a bűzmirigyét megnézetni. De tavaly kellett csináltatnom egy szív ultrahangot, akkor a saját dokink mondta, hogy menjünk a Lehel úti állatkórházba, mert ott tudják megvizsgálni, és ott van egy nagyon jó kardiológus.

Később microfilaria parazita fertőzése volt (szúnyog terjeszti), és emiatt az interneten sokat olvastam erről a betegségről. Egy fórumon javasoltak egy állatorvost, aki évekig dél-amerikában kezelt ilyen fertőzött kutyákat. Megnéztem, hogy hol van a rendelője, és elvittem hozzá. Elmondtam, hogy a kutyámnak csináltak vérvételt, és az kimutatta a fertőzést, mit javasol. Ő meg elmondta, hogy mivel kell kezelni, és hogy ne aggódjak, mert a kutyám nem kapott a parazitától szívférgességet (ugyanis a lehel úton készített ultrahangon akkor már látni lehetett volna a kifejlett férgeket) tehát neki a fertőzés másik fajtája van, "csak" bőrférgesség, pár hónap alatt teljesen kigyógyul.

Ezeket csak azért írom, hogy lásd, nem vagy egy állatorvoshoz kötve. Ugyanúgy, ahogy Te is átmehetsz az egyik fogorvostól a másikhoz, ha nem vagy elégedett, ugyanúgy a kutyádat is viheted bárkihez.

Szóval nincs olyan, hogy beiratkozás, csak fölveszik az adataidat. Neved, címed, esetleg tel.szám, és a kutya neve, fajtája. De ez nem jár kötelezettséggel, ha később úgy döntesz, hogy más állatorvoshoz mentek, akkor ezt nem kell a réginek bejelenteni, meg ilyenek.

2012. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. máj. 16. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!