Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet ezen segíteni?

Hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok és mivel még diák, hét közben nem vagyok otthon csak hétvégén mert más városban tanulok. Az a baj, hogy a kutyám amikor visszajövök otthonról, nagyon bánatos. Otthon marad a családdal, mindenki nagyon szereti, mégis kell neki 24 óra hogy napirendre térjen az elválás fölött. Addig járkál fel-alá, bámul az ablakon kifelé, ha nyílik az ajtó rohan oda. Már amikor látja, hogy pakolok a táskámba, teljesen ideges lesz. Már próbáltam néhány dolgot: reggel pakoltam és csak este mentem például hogy ne kösse össze a pakolást az indulással, és sosem búcsúzkodok. Másnap estére aztán már helyre rázódik, de addig olyan búskomor és senkire nem kíváncsi. Nektek milyen tippetek van arra, hogy ezt enyhítsem? Csak mert szerintem ez nem egészen normális és ami a legfontosabb: neki ez nagyon nem jó. Nagyon szeretem, de nem hozhatom magammal sajnos.
2012. máj. 13. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szoktátok vinni sétálni? ha esetleg család elvinné, amíg nem vagy otthon, lehet "kevésbé hiányoznál". Van valami amit csak Veled szokott csinálni? vagy amit nagyon szeret? milyen fajta kutyus? Hány éves? Olyan nehéz erre így bármit is írni.
2012. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 éves tacskó szuka. Amit csak velem szokott csinálni: a hosszú póráz nélküli séták (a család többi tagja csak pórázon viszi) és az új dolgok tanulása. Igazából ami még ezen kívül más, hogy én nem "gagyogok" neki és sosem adok neki kaját ha kunyerálni próbál, míg a többiek igen. Amúgy kinti-benti kutya.
2012. máj. 13. 22:28
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát a séta hosszú és póráz nélkül nem pedig a hosszú pórázt nem visszük:)
2012. máj. 13. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem kéne neki egy kutyatárs,az megoldaná a problémát vagy pedig legalább az egyik családtagodnak többet kéne vele foglalkoznia


Igaz akkor is rossz lenne neki ha elmész de legalább lekötné magát

2012. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Szeparációs stressz. Olvass utána ennek, meg a falkavezérségnek; ha elfogadna téged vezetőnek, azt is elfogadná, hogy jogod van jönni-menni, ahogy jónak látod, sőt, elhinné, hogy úgy jó, és értelemszerűen nem "depizne be" miatta.
2012. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. megint

Azt nem kérdeztem, ez mióta van így? A leírtakból úgy tűnik, hogy a család is ténylegesen részt vesz a kutyus életében. Lehet nem lenne rossz, ha valamelyik "stabil" személy etetné minden nap, ugyanabban az időben (akkor is, amikor Te otthon vagy),és másban is megpróbálnátok adott napirendhez szoktatni.

Még az jutott eszembe, nem tudom, mennyire lehetséges az, hogy megérzi, mennyire feszült vagy, mielőtt elmész, meg gondolom amikor mész, akkor is szorongsz kicsit, és sajnálod és ez átragadhat rá. És mintegy aggódik miattad. Lehet hülyeség, de nem kerül semmibe, ha kipróbálod, mi történik, ha nyugodt maradsz utolsó nap és Te is lazán kezeled a dolgot.

2012. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez a falkavezérség dolog szerintem rendben kell hogy legyen: ajtónál előre enged, és az asztalnál (tőlem legalább is) nem kér, csak a többi családtagomtól. Nem eszik, csak ha mondom neki, hogy lehet és behívható is. Van másik kutyánk is, ő teljesen kiegyensúlyozott, vele sosem volt ilyen baj. Viszont az igaz, hogy megérezheti hogy sajnálom itt hagyni. Egyébként amikor hozzánk került, utcáról szedtük össze. Eléggé labilis lelkileg azóta is, pedig a rendszerességet, amennyire lehet, megpróbáltuk megtartani a napirendben.
2012. máj. 14. 06:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja igen: és nagyon beteg volt nem rég, akkor nagyon sokat voltam vele mert nagyon úgy nézett ki, hogy nem marad meg. azt meg tuti érezte, hogy mindenki sajnálja. Azelőtt is bámult utánam ha mentem, de ennyi volt. Ez azóta változott meg, mióta beteg volt.
2012. máj. 14. 06:55
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7/8 Időpont ma 06:52



Az Én kutyám is ül-fekszik-marad,előre enged és mégis végigénekli az egész napot amíg nem vagyunk itthon. Mondjuk mi tisztában vagyunk vele, hogy mi szúrtuk el és most már haladunk a helyes irányba.

2012. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!