Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő és mit csináljak,...

Mennyi idő és mit csináljak, hogy a lehető leghamarabb megszokjon a kiskutya?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el 6,5 hetes törpe pinscher lány kutyusunkat.Viszonylag jól viselte az estét,egyszer kelt csak fel,de akkor is játszanom kellett vele,aztán fél 8-ig durmolt utána.Az első kérdésem,hogy hogyan tudom leszoktatni arról,hogy éjjel alvás van,nem játék?Mindent amit találtam elolvastam azzal kapcsolatban,hogy meddig sírnak,és hogyan lehet ezt csillapítani,de nem nagyon találtam megfelelő választ.A héten itthon tudok vele maradni,próbálok következetes lenni vele,de ha nem vele foglalkozom már nyüsszög.Az ágyra is felakart jönni,de igyekszem a helyén elaltatni,erre jó módszer volt a melegvizes palack.Tudom,hogy még kevés idő telt el,és nem is akarok 1 nap alatt világot megváltani,csak nem szeretném,ha fejemre nőne.Lát engem,de a konyhába nem nagyon tudtam kimenni,mert nem jön utánam,csak sír a szobában.Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 14. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek keltél fel hozzá éjjel hogy játsz vele? Ha sír hát sírjon, majd rájön hogy semmire nem megy vele.
2012. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

6,5 hetesen még az anyja mellet lenne a helye! Nem tudom minek kell szaporítótól venni persze hogy ideggyenge lesz a kutya:// Ilyen piciként még rengeteg alszanak,és sajnos fel kell készülnöd hogy nem biztos hogy alszol éjszaka! Ha egyszer is fel fogod rakni az ágyra onnéttól nagyon nehéz lesz leszoktatnod,bármilyen nehéz megállni:)

Játszatok,tanítgasd már most,fáraszd le szellemileg és fizikailag is ahogy tudod lakásban és jobban,nyugodtabban fog aludni! Pár nap kitartás és már nem fog annyit hisztizni:)

Lényeg te parancsolj már az első perctől ne ő!

2012. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 nap nagyon kevés idő:) Te csak legyél következetes továbbra is, nem csináltál semmit rosszul. Ha éjszaka sír egy kicsit akkor simogasd meg, és vissza fog aludni. Mások az első éjszaka (legtöbb esetben) 10x felkelnek egy kölyökkutyához. Nekem az 5 éves kutyám még most is néha fölkel éjjel, ha ki akar menni. Olyankor rászólok, hogy feküdjön vissza, mert nem nyitom ki az ajtót, éjjel nincs kimászkálás a szobából.

A lakást is meg kell ismernie, csalogasd őt ki falatkákkal, játékokkal, és akár a konyhában is lehet egy kis rongy, vagy párna, ahol le tud feküdni.

2012. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A második kommentelőnek: törzskönyves,sokszoros CAC,CACIB nyertes szülőktől van a kicsi,úgyhogy már magában felháborít a válaszod.Nem gondolom,hogy ideggyenge lenne,csupán tippeket vártam,hogy hogyan tudom könnyebbé tenni a napjainkat.
2012. máj. 15. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:
hát egy normális tenyésztő 8 hetes kora előtt nem szokta odaadni a kutyát azért gondoltam..és azért mondtam hogy ideggyenge lehet,meg nem jó ilyen korán elválasztani mert én is hülye fejjel anno szaporítótól vettem kutyát 6 hetesen és mai napig cumizik a játékain,meg ideggyenge..
2012. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem zavar, hogy ezt az "ideggyenge" kifejezést olyan könnyen ráhúzzák minden kutyára, akinek vannak fura szokásai. Kíváncsi lennék, hogy ezekkel az ideggyenge kutyákkal amúgy mennyit foglalkozik a gazdájuk, mit tesz, hogy kiegyensúlyozottá válhassanak, ne legyenek pótcselekvéseik, és a szélsőséges viselkedési formákat elhagyják.
2012. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
15 éve foglalkoznak kutyatenyésztéssel,gondolom ismeri őket.Odaadta, mert már leváltak az anyjuktól.De szerintem nem is ez a lényeg.Ez egy akaratos,kitartó kiskutya és arra várnék tippeket,hogyan neveljem,hogy boldog legyen,mert megvagyok győződve róla,hogy ez neki sem jó,ha sírdogál.Egyébként,mi azért vettünk kutyát,hogy az életünk része legyen,mert nem tudunk úgy létezni,hogy nincs velünk egy négylábú.Az a véleményem,hogy nem "ideggyenge"...
2012. máj. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!