Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a csivavák jellemző...

Mik a csivavák jellemző betegségei? Milyen eü szűréseket végeznek a fajtában?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szeretne kiskutyát venni, és mivel én is kutyázok, engem keresett meg, hogy ajánljak neki tenyésztőt. Mivel teljesen más fajtában utazok (munkakutyázunk) kissé tanácstalan vagyok, szeretnék segíteni neki, nehogy valami szaporító megvezesse, de igazából nem tudom mit kellene figyelnem a tenyésztők honlapjain. A kiállítási rövidítésekkel tisztában vagyok, és a nagyon égbekiáltó szaporítós szövegeket is már elég jól felismerem, igazából az lenne a kérdés, hogy van-e konkrét szűrhető betegség a csiviseknél, amit illik elvárni egy tenyésztőtől?

Ha valaki konkrét - tapasztaltan megbízható - kennelt ajánl, azt is nagyon megköszönöm!


2012. máj. 14. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajlamosak az epilepsziára (ezt nem tudom, hogy lehet-e szűrni), az ízületei hamar kikopnak (6-7 éves korában kellett műteni a mienk térdét). A fogát nézzétek meg, nagyon sok előre, vagy hátra(?)harap, ezt egy kiállításon a bírálók rögtön kiszúrják.


Lukas a feje (nem nő össze a koponyacsont felül), ez nem hiba, minden csivavára igaz, csak vigyázni kell, lehetőleg ne üsse meg a fejét.

2012. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Patella (térdkalács ficam). Erre van szűrés, kell, hogy legyen a szülőknek!!!
2012. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!

elkezdtem nézegetni a lap.hu oldalas linkeket, jó, hogy még nem ettem, gyomorforgató, hogy mennyi pedigrés szaporító van fent... :/

2012. máj. 14. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!