Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire jellemző a tenyész...

Ez mennyire jellemző a tenyésztőknél?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy nyugdíjas házaspárral, akiknek egy tibeti terrier kutyusuk volt. Nagyon szép kutyus és teljesen beleszerettem. Megkérdeztem mennyibe kerül ez a fajta és azt mondta, hogy 100-120 ezer. Viszont ők úgy vették, hogy elmentek egy kutyakiállításra és megtetszett nekik ez a fajta és elmondta a tenyésztőnek, hogy nagyon szeretnének egy ilyen kutyust, de nincs ennyi pénzük rá és nincs-e olyan kölyök az alomban (akkor pont volt egy pár hetes alom a tenyésztőnél), amelyik eltér a standardtől és olcsóbban odaadná. Volt 2 is és amelyiket ők választották, az egy kan, amelyiknek az alsó fogsorával van valami (nem igazán értettem, hogy mi), de nem is látszik és ezért megkapták 50ezerért. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ez csak egy nagyon kivételes eset lehetett vagy van rá esély, hogy egy tenyésztő a valamiért nem tökéletes kutyusokat olcsóbban odaadja? Egyelőre nem szeretnék másik kutyát venni, ugyanis van most egy kis kölykünk, de pár év múlva lehet elgondolkodnék rajta, mert tényleg nagyon megtetszett ez a fajta.:)
2012. febr. 18. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A korrekt tenyésztők bizony így is csinálják.
2012. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a színhibás kiskutyákat féláron adom (nálunk ez elég gyakori) de ha más hiba van akkor is olcsóbbak a kicsik
2012. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, korrekt volt a tenyésztő.
2012. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De érdekes!:) Még nem is hallottam ilyenről, pedig mikor kutyust kerestünk, akkor több tenyésztőt is felhívtunk, de egyik sem mondta, hogy van ilyen lehetőség, én meg nem vagyok az az alkudozós fajta.:) Végül egy keverékünk lett, mivel nem tudtunk olyan sokat kifizetni, amennyit kértek.:( Nem mintha bánnám, imádom az én kicsikémet.:)
2012. febr. 18. 19:46
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

HA egy olyan tenyésztőbe botlasz, aki a minőségre megy, és az utódokra kiállitásra szánja, és ha egyszer születik egy olyan kutyus, akinek mondjuk van egy fehér folt, vagy rövidebbek a lábai, akkor olcsóbban oda adja.

De attól még nem génhibás, de oda kell figyelni, mert ha rossz tenyészetből veszed, előfordulhat hogy genetikai beteg.

Ha jó kutyát akarsz, akkor ne sajnáld rá a pénzt.

2012. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk én is egy kutyakiállításon nézek majd szét, akkor ott azért nem tudok nagyot hibázni, nem? Vagy ott is vannak olyanok, akikben nem lehet bízni?
2012. febr. 18. 19:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert lehet akiket hívtatok azoknál pont nemvolt ilyen kiskutya. Az elmúlt 2 alomban nálunk se volt de előszokott fordulni egy-két színhibás kiskutya
2012. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2012. febr. 18. 19:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Az se mindegy azért milyen fajta. Nekem pl két fajtám van és az egyikben gyakori a színhiba a másik fajtában kizáró hibák nagyon ritkák mert alapból nagyon homogén a fajta genetikailag így ritkán születnek nem kívánt színek de ritka a foghiba és hasonló hibák.
2012. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Színhiba (már amelyik fajtában van ilyen), foghiba, esetleg félhere bárhol becsúszhat. Az ilyeneket olcsóbban illik adni.

Tibetit szeretnél? Ha bárhol is veszed, mindenképpen arra figyelj, hogy a szülők dp-re és szembetegségekre szűrtek legyenek.

2012. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!