Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem Yorkshire...

Hogyan neveljem Yorkshire Terrier kiskutyusomat?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, neten már szinte mindent elolvastam.. Nemrég lefoglaltunk egy kislányt az egyik kennelnél, júliusban születik szeptemberben hozzuk el, és szeretnék addigra felkészülni rá. Tehát kinek milyen módszer vált be, akinek yorki kislánya van? Hogy szoktatta szobatisztaságra, hogy szoktatta le a gyakori ugatásról stbstb. Oké, neten írkálnak sokmindent cikkekben de szerintem nem feltétlenül válik be a valóságban, tehát biztos módszerek érdekelnének. Köszi előre!
2012. máj. 14. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg: csak határozottan lépj fel mindneképp,nem kell kisbabaként kezelni,egy kőkemény terrier kutya iszonyatosan a fejedre nő,hogyha nem állitasz neki szabályokat. Agresszióra is hajlamos ha ő a főnök.Szobatisztaság nem nagy ördöngősség,leviszed ( a kölkyöket gyakran kell,nem tudják még sokáig tartogatni) ,ha kint elvégezte a dolgát jól megdicséred. Kutyapelenkát semmiképpen!
2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kiskutyát előbb szoktasd a helyére,de eleinte még nem biztos hogy szót fog fogadni.Nem biztos hogy könnyen szobatiszta lesz.Még azt javaslom vigyétek el kutyaiskolába,ha elég nagy lesz.
2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztosan jömnek jad még válaszok, így ha nem haragszol, azt írnám le, hogy mit tegyél, és mit ne tegyél amikor megérkezik. Egy gazdinak már ezt bővebben kifejtettem, itt a link: (ugyebár a kutya már az első találkozásnál, az üdvözlésedből leszűri, hogy jo vezér leszel, vagy lúzer)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2951983-van-v.. Vagy ezt Te írtad ki? Ha igen, akkor leírom a következő lépéseket is, csak először fontosabb az érkezés.

2012. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nem, nem én írtam ki. :)


Köszi a válaszokat egyébként, ha valaki tudna még tanácsot adni azt megköszönném. :)

2012. máj. 14. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:

mint minden kis testű kutya , a yorki is azt hiszi ,hogy ő a legnagyobb ,mivel vadászatra,sőt gyakorlatilag harcra tenyésztették ki :):):)!!!! persze nem kutyák, hanem patkányok ellen !!!

de a lényeg, sajnos a legtöbben ott követik el a hibát, hogy de kis édes!!!, frászt egy vérszomjas fenevad!

lehet belőle, amit mindíg kézben kell megvédeni a normális méretű kutyáktól, mert ő képtelen rá, a rossz nevelés miatt.

akinek ,volt már nagyobb kutyája ,az tudja miről beszélek,

a lényeg: ugyan úgy neveld, sőt még szigorúbban mint egy nj.vagy agy kaukázusit, hiszen azokkal az ember nem tölt napi 24 órát, de az ilyen kicsikkel sokszor igen, és itt a különbség:a kennelben,illetve az udvaron tartott kutyák a gazdával ,napi 3-5-órát töltenek együtt, míg a lakásban tartott sokszor 18-24 órát.

és nagyon könnyű egy ,elkényeztetett,félrenevelt,idióta kutyát nevelni belőlük, sőt a legtöbb ilyen is!!!

egy 20-40 kg-os kutyát az ember ,már-csak azért is megnevel, mert a mérete miatt muszáj.

fáradt kutya : jó kutya.

és : a türelem jó kutyát teremt!

tehát. csak nyugodtan-csak türelmesen . sok-sok dícsérettel,és persze ,szigorú és azonnali büntetéssel .a büntetés NEM bántalmazás!

2012. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha így van okos dolog előre tájékozódni:)Nekünk 24 hónapos a fiatalúr!

Terrierrel van dolgunk, tehát egy izgága, folytonos foglalkozást igénylő, de nagyon szívesen, hamar és eredményesen tanítható kis eb.

Mihelyst lejár a karantén (oltások sorozata) Ismertesd meg minél több kutyával. Ez a szocializálás első és legfontosabb lépése.

Tévhit: nem öleb! Kimondottan utálja ha babusgatják. Fegyelmezés terén is hamar megtanul mindent, viszont ha picit engedsz akkor azt menten kihasználja, vagyis kanászodásra hajlamos, de ha mindig következetes vagy akkor ez nem probléma.

Ha van időd és anyagilag is megteheted vidd el kutyasuliba! Bár mi nem jártunk, mert én mindent megtanítottam neki - volt rá időm és rengeteg türelmem.

Ha valami sportot is szeretnél mi pl. agilityzünk. Nem kerül sokba, de a kutya olyan ügyesen, vidáman csinálja élvezet kutya-gazdi számára.

Természetesen az első lépések egyike volt 9 hónapos korában ivartalanítottuk.


Élelmezés: én csak száraztáppal etetem, (pérmium minőség, mert egy ekkora kutyánál ez minimális összeg, viszont mivel ilyen pici nagyon odafigyelek az ételre) időnként egy kis zöldség, vagy gyümölcs néha-néha sonka de csak módjával és inkább jutalomként. Ha nem figyelsz oda akkor válogatós lesz!

Egészség: hát ez már macerásabb. Egészséges és erős kutyi, de sajnos a bőrével folyton probléma van és sokat járunk az orvoshoz.

A fogaik sajnos nagyon korán kövesednek. Most estünk át egy fogkő leszedésen:pedig egy rágcsáló veszett el benne:) Ez ellen igazán tenni nem tudsz sokat,(de a fogkő leszedés után elkezdtem a fogmosát is (újamra tekert nedves gézzel, aztán majd áttérek a fogkrémre) de a folyamatot el tudod odázni, ha sokat adsz neki rágcsálót (pl. műcsont, fadarabok). Ezért - is - kap csak száraz kaját és nem konzervet!

Rendkívül kedves és játékos jószág és nálunk genetikailag is alapvetően ilyen.

Huh! hirtelen ennyi, de ha bármi más kérdés van akkor szívesen írok még!

Üdv.

2012. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az utolsónak főleg. tudnál esetleg száraztápot ajánlani? :) már nagyon várom hogy ittlegyen.. :):)
2012. máj. 17. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Acanával etetetek, ebből is az almás bárányos ízűvel, mert bőrproblémás a kutyám. De melegen ajánlom az Acana Grassland tápját ami szerintem a legideálisabb összetételű tápjuk.

Én annak idején nagyon sok időt szántam arra, hogy módszeresen átnézzem az ismertebb tápok összetevőit és utána olvassak a tapasztalatoknak, így döntöttem az Acana mellett, mert pl. az RC is nagyon ismert és minőségi tápként reklámozza magát, de ha megnézed bármely tápjuk összetételét inkább csirkéknek való a rengeteg - fölösleges - gabona miatt amire egy kutyának nincs szüksége!

Mindezek ellenére semmi nem "szentírás", de tényleg szánj időt a táp témára is, mert ez a fajta is elég macerás és ha alapos vagy és mindendre odafigyelsz vele kapcsolatban sok meglepetés nem érhet.


Még egy fontos dolog: a tenyésztőtől valószínüleg úgy fogod elhozni, hogy kapsz eg keveset abból a tápból amivel elkezdték etetni. Ha te mással fogod, akkor is szigorúan egy hét alatt állj át az újra! negyed rész új háromnegyed rész régi 2 napig és 3. napon fele új fele régi 5-6. napon már negyed régi és háromnegyed új, tehát a 6. vagy hetedik napon már kaphatja teljes egészsében az újat!

Ha nem eszi meg akkor soha ne hagyd előtte mert egy kutyának sem szabad hogy előtte legyen a kajás tál egész nap, ekkor szépen válogatós lesz, illetve ne etesd semmi mással mert akkor foghatod a fejed hogy egy idő után semmit nem óhajt megenni. Ezt jó ha tisztázod a családdal is mert nálunk ebből is adódtak problémák.

Huh ez megint hosszabbra sikeredett, de remélem segítettem!

Üdv.

2012. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi a jótanácsot, megfogadom. :)
2012. máj. 18. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!