Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon havanese kiskutyáám 4...

Bischon havanese kiskutyáám 4 hónapos de még mindig nem szobatiszta; rendszeresen kiviszem de ott csak néha végzi el a dolgát a házban van kutyapelenkája de nem használja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek ez nem mehet így tovább?!

2012. máj. 14. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutyapelenkát sürgősen szedd fel! Az nagy rakás sz*r. Semmit nem ér, sőt, csak ezerszer nehezebb szobatisztaságra szoktatni a kutyát.


1.Pelenkát felszedni.

2.Reggel (jobb minél korábban, mondjuk már 6-kor) felkelni, sietni a kutyával sétálni (én ebben az időszakban nem mentem wc-re indulás előtt, nem ettem, nem csináltam semmit, ilyenkor a kutya az első)

3.Ha sétánál elvégzi a dolgát (akár pisi, akár kaki) dicsérd meg szóban, simogatással és adj neki egy kis jutalomfalatot (virsli, sajt, párizsi, stb)

4.Két óra múlva (vagy másfél óra múlva) vidd sétálni megint, ha elvégzi a dolgát ugyanúgy dicséret, mint előző alkalmakkor. Min. két óránként vidd sétálni, és este lefekvéskor még utoljára egyszer vidd ki.)

5.Ha véletlenül mégis bepiszkít, akkor szidd meg (de csak szóban, nem szabad megütni, vagy lenyomni a földre!), mondd, hogy "Fújj" erőteljesen (de ordibálj) kapd fel (még akkor is, ha épp pisil még) és szaladj vele sétálni azonnal, ha ezután elvégzi a dolgát az utcán (vagy kertben, tökmindegy), akkor a szokásos dícséret.

6.Soha ne ordibálj a kutyával, ha bepiszkít, ne üsd meg és csak akkor szidd le, ha tényleg rajtakapod a pisilésen. Ha csak egy pisit találsz a földön, soha ne nyomd bele az orrát, és utólag ne szidd le, mert úgy sem tudja miről van szó.

2012. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a kiskutyámmal, 4 hónaposan nem volt hajlandó a lakáson kívülre vagy a kutyapelusra végezni a dolgát. Rengeteg türelem kellett hozzá, nagyon sokat voltam lent vele, és amikor végre lent végezte el a dolgát, akkor rengeteg jutalomfalatot és dicséretet kapott. Kb. 5-6 hónapos korára teljesen szobatiszta lett.
2012. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És egy kutyakiképző javasolta, hogy mindig ugyanazokban az időkben vigyem le, ez is segít beállítani a ritmusát a kutyának.
2012. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*De NE ordibálj, a 'Ne' lemaradt... :-)


Idővel (ha már nincsenek bepiszkítások) csökkentsd a séták számát, csak 3 óránként vidd ki, aztán átszokhattok a napi össz. 3 sétára, vagy 2, minden kutyának más az ideáli, én a napi 3 sétát javaslom, az legyen a minimum (reggel, délben és este).


Utána, ha már megvan a napirend, akkor a jutalomfalatokat is el lehet majd hagyni.


Annak is nagy szerepe van a szobatisztaságban, hogy a kutyus étkezése rendszeres legyen. Ne legyen egész nap előtte a kaja. Adj neki reggelit (séta előtt vagy után, ahogy neked jó) és ha esetleg nem eszi meg, akkor hagyd ott neki 15 percig, utána vedd el és rakd el. A kutyáknak a napi két étkezés az ideális. Úgyhogy a napi adagját szedd két részre, egyik felét reggel, másik felét este add oda neki.

2012. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jh és napközben ne tömd a kutyát semmi ember kajával. Ha te eszel pölö egy zacskó mazsolát, nem kell (nem szabad) neki is adagolni folyamatosan. Az ilyenek miatt lesz rendszertelen a kutya emésztése és széklete. Csak a saját tápját kapja és a jutalomfalatot. Édességet szintén ne addj neki, ha lehet. :-)
2012. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ez így nem mehet tovább??? Vettél egy kölyökkutyát, most meg csodálkozol, hogy ő egy gyerek és türelemmel meg kell tanítani mindenre? Mire számítottál, de most komolyan?

Türelem, következetesség, ez a titok. Neked minimum a türelemmel komoly gondjaid vannak.

2012. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!