Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak BMI? Valahogy le...

Kutyáknak BMI? Valahogy le kéne ráznom a rokonokat, szomszédokat.

Figyelt kérdés
Hogy lehet kiszámolni hogy egészséges súlyú-e a kutyám? Mindenki azzal csesztet hogy sovány, közben meg szerintem csak nem kövér mint az ő kutyájuk. Szeretném ha leszállnának rólam. Mivel győzzem meg őket, hogy nem én vagyok a hülye? Állatorvosi vélemény sem hatja meg őket.
2012. máj. 14. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Akkor ne foglalkozz velük, nem kell mindenkit meggyőzni. Ha az állatorvosod szerint is jó, akkor engedd el a füled mellett, amit mondanak, én is ezt teszem.
2012. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem kell velük törődni. Sajnos a legtöbb kutyás borzasztóan elhízlalja a kutyákat. Ezért látni olyan sok beteg és lusta kutyát. A kövérség a kutyák amúgy is rövid életét még inkább megrövidíti.


Alapelv, hogy a kutyát szikáran kell tartani.


Milyen fajta és milyen súlyú?

2012. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne törődj már velük! Istenem, mindenki környezetében vannak ilyen nagyokosok. AZ én családomban is. Van egy 1.8 kg-os kutyám, akinek naponta max 45-50 gramm tápot adhatok, egy-két szemmel több, és már hányja is kifele, nem bírja el a gyomra a túl sok tápot, ha tanítom, akkor előre meg kell feleznem a reggeli (vagy esti adagját), hogy "beleférjen" a jutalomfalat is. A szüleim meg minden nap teszik a megjegyzéseket, hogy "Úúúúr Isten, csak ennyit adsz neki????" (kicsi mérő kupakkal adom neki a kaját). Aztán hangosan: "Szeeeegéééééény, adjál már neki rendesen enni". És ezt minden áldott nap meghallgatom, holott tudják, hogy milyen kicsi a kutyám gyomra és hogy nem szabad túletetni.


A másik kedvencem, mikor most az ivartalanítást tervezem és üldöznek egész nap, hogy "Szegény kiskutya, de hát miért? Muszáj? Szegéééény" Pedig már milliószor elmondtam az ivartalanítás előnyeit.



Itt vanak ilyen táblázatok (ha ez segít), esetleg kinyomtathatod:


[link] (alulra görögve)

2012. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

az én kutyámra van aki azt mondja hogy éheztetem, van aki meg azt, hogy túlsúlyos...


egy 14 kilós francia bulldogról van szó, ennyit a hozzáértő emberekről, pont jó súlyban van


ha valaki cseszeget, kérdezd meg tőle, hogy mi alapján mond ilyeneket, esetleg állatorvosi végzettsége van, vagy tudományos kutatásból szedi az okosságait? :D

2012. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a bajuk vele, hogy könnyen kitapinthatóak a bordái meg a csípőcsontja. Látszani nem látszik, még akkor sem ha vizes a kutya. Nem tudom most hány kiló pontosan, doki régen mérte nem emlékszem. 33 cm a marmagassága, kb ugyanilyen hosszú is. Bordái könnyen kitapinthatóak, felülről látszik a derékvonala. Hány kg a normális egy ekkora kutyához? Én olyan 6 kg körülire saccolom. De nem vagyok túl jó mérleg. Kevesebbnek biztos nem kevesebb.
2012. máj. 14. 15:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaj, ez nekem is nagyon ismerős, agaram van. Szerintem tovább nem is kell mondjam. :) Pedig most épp van rajta egy kis felesleg, de mindig megkapom hogy miért nem etetem azt a kutyát. Nem kell velük foglalkozni.
2012. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Fogd meg a kutyust, állj rá vele a mérlegre, majd állj rá nélküle is. Kivonod őket egymásból, megvan hány kg a kutya.

2012. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott. 7-8 kg között van. Azt mondta a doktor úr anno.
2012. máj. 14. 15:37
 9/15 A kérdező kommentje:
Keverék kutya. UV. Fehér pihe szőrű.
2012. máj. 14. 15:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen fajta, mennyi idős?
2012. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!