Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van törvény a kutyatartásra,...

Van törvény a kutyatartásra, ha a szomszédokat zavarja az ugatása és az agreszív megnyilvánulása?

Figyelt kérdés
A szomszédságban bulldog fajtájú nagytestű kutya él,iszonyúan ugat mindenre nappal-éjjel szép erőteljes hangja van.Sokszor felriadunk éjjel rá.Félünk a kertet elválasztó kerítést mikor ugorja át és támad meg minket,kerítésük előtt nem célszerű közlekedni!
2011. máj. 25. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Falusi cigányok ezt úgy oldják meg, hogy megmérgezik a kutyát. :S
2011. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

helyi rendeletet olvasd át, van-e olyan passzusa, ami a kutyatartásról szól.

egyébként meg attól, hogy kerítés mögött ugat, még nem feltétlenül agresszív az a kutya. nagyon sok csak a kerítés ténye miatt húzza fel magát -> területőrzés, de emellett sétakor, vagy ha vendégek jönnek teljesen jámbor.

a kerítés a Tiétek vagy a szomszédé? ha nem elég biztonságos akkor gondolom a felelősének kellene megerősíteni.

2011. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Amíg a kutya bent van a kerítésen belül, nem sért semmilyen törvényt.

Én nagyon állatbarát vagyok, de mondjuk azt megértem, hogy az ilyen agresszív kutyától féltek.

Esetleg beszéljetek a szomszéddal, hogy nevelje meg a kutyáját, vigye kutyaiskolába, mert az ugatásról és agresszivitásról le lehet szoktatni.

A kerítés tetejére pedig célszerű 3 sorban szögesdrótot vezetni.

DE! Ne felejtsétek el, hogy sose a kutyát hibáztassátok...

A gazda feladata, hogy megnevelje.

Amúgy meg a mi szomszédunkban kakas van, nekünk is vannak kutyáink, macskáink, az állatok még jó, hogy adnak ki hangokat...

(sőt ugye ez láncreakció, mert ha az én kutyám betolakodót jelez, akkor a környék többi kutyája is vonyítani kezd.)

Ezt el kell fogadni, ennyire tudni kell toleránsnak lenni egymással, hogy élhető legyen a környék, békés a közösség.

Én sem szólok a szomszédnak, amiért minden hajnalban 4 körül kakaskukorékolásra kelek, ő sem szól, amikor a kutyáim ugatással védik a területüket vagy a macskák párzásnál nyávognak...

Ha a kutya nem tud kijutni a kerítésen kívülre, azt javaslom, legyetek kicsit megértőbbek.:)


Esetleg barátkozzatok össze a szomszéddal, mert ha a kutya látja, hogy "barátok" vagytok, nem fog megtámadni, max. ha az ő területére léptek.

Ne akarjatok rögtön a törvényhez fordulni, mert annak csak sértődés és acsarkodás lesz a vége.

Értelmes emberek vagytok, meg tudjátok oldani a problémát.

Ugye?:)


Ha sírós kisbaba lenne a szomszédban, akkor mit csinálnál?

A kisbabák sírnak, a kutyák ugatnak.


(Németországban kioperáltathatják a kutya hangszálait, hát én hasonlókat kívánok annak is, aki ilyen sorsra ítél egy kutyát.)

2011. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok, még egy fontos!


NE FÉLJETEK! a kutya ezt megérzi, és zsákmánynak tekint majd.

A legrosszabb, amit tehettek, az az, hogy féltek.

Ezt megérzi a szagotokról, a tartásotokról, a járásotokról.

Olaj a tűzre.

A mi utcánkban is volt egy Benji nevű óriási fekete kutya, ráadásul mindig kinn heverészik a kapujuk előtt és mindenkit megmorog.

Amíg féltem tőle, engem is megmorgott. Aztán egy kutyasétánál összebarátkozott az enyéimmel. Akkor már voltam olyan gyakorlott kutyás, hogy habár belül tartottam tőle, kifelé magabiztosságot és kedvességet mutattam.

Onnantól nem morgott meg.

Amikor pedig nagyon vidáman mentem haza, megérezte rajtam, és csaholva ugrált körbe és bújt egy kis simogatásért.

Ennyit a nagy fenevadról...

Azóta megbeszéltem a gazdájával, hogy az ő érdekében tartsa bent, mert a sintér így elviheti és nem várhatja el másoktól, hogy ne féljenek tőle, hiszen nem ismerik...


Probléma megoldva.:)

2011. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenki válaszát egyben adok mindenkinek!

Sohasem mérgezném meg!!!Az állat nem lett kellően nevelve, valamilyen sérelem érhette kölyök korában,mert a gazdija azt mondja félős egyébként.Nekem is volt nehéz természetű kutyám felismerem ha egy kutya kezelhetetlen /ő nekik sem fogad szót ahogy észrevettem/ és nem is félek tőle csak tisztában vagyok vele ő az erősebb.Tehát ha átugrik mert már ezt megtette a magas kerítés ellenére szerencsére a hátsó kertrészbe/ nem biztos a gyerekemet megtudom védeni vele szemben.Ezen kívül nem normális ha úgy ugat mint aki veszett ha valaki a kerítés 2-3m -es körzetében tartózkodik ezt lehet nevelni!!!.Pedig már evett a kezemből is ha nincs ott a gazdi egyébként támadna.Pchihólógus és egy jó kiképző kell neki,mi csak szomszédok a törvény adta lehetőségekkel élhetünk nem vihetem helyette kutyaiskolába!!

Szilvia

2011. máj. 30. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ez előző két komment írója vagyok:)


Hát így már más, értem a gondot...

Ebben az esetben viszont a kutya érdeke is a kutyaiskola, ezt igazán beláthatja a gazdája is...

Nem akarja iskolába vinni?

Az én kutyám is ilyen gyenge idegrendszerű volt, én mondjuk nem suliba vittem, csak tanácsot kértem egy szakértő barátunktól, azóta csak ritkán nem hallgat rám.

Szerintem a jogi dolgokba csak legvégső esetbe menj bele, mert lehet, hogy a vége az lenne, hogy a kutyát menhelyre viszik.

Így a kutyával is kitolsz, a gazdájával is garantált lesz a rossz kapcsolat, de ha át tud ugrani a kerítésen, kilátásba helyezheted a szomszédnak, hogy nevelés híján jogi út jön...

(De én mindenképp feltetetnék a kerítés tetejére 2-3 sor drótkerítést... vagy vegyenek villanypásztort, nekem van egy, amit végül sosem kellett használnom, vételárért szívesen odaadom! (a vételárat a termék honlapján is ellenőrizhetitek, ha érdekli a szomszédot, esetleg említsd meg. így legalább a kutya a kerítés közelébe nem menne...)

2011. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Encsike29 válasza:

Sziasztok!

A mi kutyánk járt suliba nem keveset, engedelmes volt,őrző-védőzött, ránk hallgatott másra soha (ez a dolga) a területét védte, de a kertből soha nem jutott ki. Ugatott ha kell de soha nem ok nélkül (persze a többi kutya is ugatott az utcában). Törzskönyves malinois volt rendőr szülőktől! Mióta megvolt az utcában nem volt betörés olyan éber volt, hozzá teszem nem csak ő ugatott hanem a többi kutya is. Azok a szomszédok akik mikor el mentek mellette szóltak neki pár szót azt a kutya többet nem ugatta meg megismerte. Azt viszont aki 8 hetesen kapával támadta meg!!! (Mit tud ártani egy 8 hetes kölyök) Azt az utolsó pillanatáig ugatta. Vagy azok a gyerekek akik nézték hogyan ugat és ugrál a kerítésre, majd kővel dobálták hogy hergeljék szintén ugatta... Tegnap reggel holtan találtuk... Borzalmas látvány volt senkinek nem kívánom hogy át kellejen élnie hasonlót!! Ő nekünk családtag volt! Ha valaha megtudom ki tette, azzal magam fogok végezni ugyan azzal az idegméreggel amit ő használt!! Ha egy ember lop csal hazudik, öl, az kap egy kis enye benyét de ha egy kutya őrzi a területét hogy a sok cigány ne tudjon betörni az halált érdemel, az ilyen gerinctelen gyilkost a tökénél fogva lógatnám fel!!!!

Csak azért írtam ezt mert nem minden kutya olyan mint amilyennek az idegenek látják. Valaki őt is szereti és valakinek Ő is hiányzik ha elmegy...

Kötelet az összes gyilkosnak mindegy hogy embert vagy állatot öl!

2011. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szegény utolsó, részvétem!:(

Egyet értek!

De sajnos szinte lehetetlen lenne bizonyítani, ki volt a tettes...

a mi közép-ázsiainkat is meg akarta valaki mérgezni, de szerencsére elszámolta az adagot, túl nagy testű volt a kutya. (ezt az állatorvos állapította meg.)


most is rettegünk, mert tudjuk, hogy sok embernek szúrja a szemét a környéken, hogy 3 kutyánk van, többen fenyegettek már meg szóban, hogy megmérgezik...

2011. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!