Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb egyedül élő...

Egy idősebb egyedül élő néninek milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Legyen jó házörző, de ne legyen nagy a mozgásigénye.
2012. máj. 14. 23:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én, az unokája minden nap el tudnám vinni sétálni, úgyhogy a mozgásigény annyira nem is fontos.És ha mamával történne valami akkor nálunk lenne.
2012. máj. 15. 08:19
 12/24 anonim ***** válasza:
az jó de mivel kerti kutyát akartok (tehát gondolom nem mehet be a lakásba) én is menhelyi,dúsabb szőrű keveréket ajánlanék aki már nem kölyök,hanem idős! És mamád tudni fogja azt elérni a kutyánál hogy tisztelje,őt tekintse falkavezérnek,alapvezényszavak,orvoshoz járni ha úgy van? Mert séta csak egyik,bár nagyon fontos része a dolognak,de több részből áll ez sajnos! Etetés hogy zajlana mit enne kutya,hogy szerezné be neki az alap felszereléseket? Fel van ő készülve erre ugye és nem ti akartok neki meglepeteést okozni?? Láncon nem lesz a kutya ugye? Kerítés az kutyabiztos,nem fog tudni kiszökni a kutya?
2012. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Úristen, hogy mondhatott az 1ik válaszoló ekkora ostobaságot, hogy akita.. Jesszus. Bírom mikor ilyen kutyájuk van az időseknek akik se megfegyelmezni nem tudják se visszatartani a kutya abszolút szarik rá. Egy nagytestűt nem egyszerű féken tartani még egy felnőtt férfinek!!! is sokszor próblémát okoz, nemhogy egy öreg nőnek. Nálunk sajnos tele van ilyenekkel a környék, iszonyú felelőtlenségnek tartom. Úgy néz ki náluk a sétáltatás, hogy a kutya utcákkal előrébb van mint a gazdája. Persze eközben minden kutyát betámad stb. Mindenképpen valami nyugodt kisebb kutyus kellene neki. Pl tacskó vagy ilyesmi. Egy nagykutyával nem hiszem, hogy elbírna. Azt meg, hogy te is foglalkoznál vele kérdező, hogy gondoltad? Te lennél a gazdája egyáltalán vagy a mamád? Mert a kutyáknak valami rendszerre szükségük van. Ha mondjuk te nem érsz rá nem biztos, hogy mamád eltudná vinni sétálni, mert az testmérettől függetlenül minden kutyának kell. Minimum napi 1 óra. Ő ezt vállalná? Ha beteg lenne a kutyus ő ápolná? Mert egy idős embernek ez megterhelő. Ezeket alaposan mérlegeljétek. A menhelyi nagyon jó ötlet, de azért azt tegyük már hozzá, hogy egy menhelyinek sokszor nem ismerhetjük az előéletét, nem tudjuk miken ment keresztül egy adott szituáció mit vált ki belőle, rehabilitálni pedig egy fáradtságos kemény munka. Ha ezeket átgondoltátok és vállaljátok a felelősséget akármilyen helyzetben akkor vágjatok bele. Mert az senkinek nem jó pláne egy kutyának, ha ide oda rángatják.
2012. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
2012. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Attó., hogy idős néniről van azó, nem jelenti azt, hogy nem ért a kutyákhoz.az én nagymamám minden kutyanevelsési trükk nélkül vezetővé vàlt azal, hogy szabályokat állított fel.az utcànkban élő labradort a családból egyedül a papucsos, otthonkás mami tudja fegyel,ezni. Szóva van különbség néni és néni között.
2012. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ne spánielt!Mert nagyon izgága mozgásigényes kutya.Szerintem tacsi vagy havanese...kicsi vagy nagyobb kutyit szeretne???
2012. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
...szerintem Németjuhász.Okos hűséges,barátságos,jó házörző, szófogadó és könnyen beszerezhető kutya. :)
2012. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem láncon lenne. Amúgy én lennék a gazdája én foglalkoznék vele, de a mamám etetné gondozná.Neki azért kell hogy ne legyen egyedül és legyen egy megbízható jó házörző kutyája.Közepes testű kutyát szeretnénk.
2012. máj. 15. 17:19
 19/24 anonim ***** válasza:

A kutyának az a gazdája aki eteti és együtt él vele. Tehát a nagyid lesz a gazdája, akkor is ha te viszed sétálni.

A választ már többen leírták, irány a menhely, ott elmondjátok milyen körülmények kerestek kutyát és ők ráböknek a megfelelőre.

2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

,,egy menhelyinek sokszor nem ismerhetjük az előéletét, nem tudjuk miken ment keresztül egy adott szituáció mit vált ki belőle, rehabilitálni pedig egy fáradtságos kemény munka."


Ez igaz, DE! Egy menhelyen nem adnak ki kutyát csak miután rehabilitálták.

A sintér telepen viszont IGEN bele lehet nyúlni a sza.ba.

2012. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!