Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül is be lehet tanítani...

Egyedül is be lehet tanítani egy kutyát, vagy feltétlenül kell a kutyasuli neki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet tanítani egyedül is. Én minden vizsgára egyedül készítettem fel a kutyáim (volt aki el sem hitte, hogy én biztos hazudok). Mindegyik kitűnő lett. De a legtöbb esetben szükséges az iskola. Ha kezdő vagy, ha nehezebben kezelhető fajtád van, ha érzékenyebb fajtád van, ha magasabb szintre akarsz jutni, ha valamiben nem az átlagos viselkedést produkálja a kutyád, ha lusta vagy sokat olvasni meg egyedül kitalálni... Én egy kutyakiképző mellé születtem, úgyhogy nem volt nehéz dolgom (nem segített soha, csak beleszülettem).
2012. máj. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutyának kell a kutyasuli, hanem a gazdájának. A kutyának annyiból jó a kutyasuli, hogy ott találkozik más kutyákkal, emberekkel, és megszokja, hogy idegen környezetben is dolgozni kell, nem csak otthon. Van, aki egyedül is be tudja tanítani a kutyáját bizonyos dolgokra, de előfordulhatnak olyan feladatok, amikhez mindenképp szükséges mások segítsége. Ráadásul nem mindenkinek van otthon komplett akadály pályája sem. Az emberek többsége pedig nem születik kiképzőnek, tehát szüksége van szakértő segítségre.
2012. máj. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Sok mindent meg lehet neki tanítani, ha szorgalmas vagy akkor még többet is:)


Nekem is terve volt a suli, de mikor megláttam, hogy mennyibe kerül arra gondoltam - bár szüken tellett volna rá - hogy ezt szépen odaadogatom egy menhelynek.

Tehát mindent magam tanítottam neki. Na persze semmi különleges dologra nem kell gondolni, de az alapparancsok és a bujócska, játékok nevének megismerése és kérésre hozatala...stb. ezek mennek.


Azért az is lényeges, hogy mielőtt nekiállsz tanítani olvass utána alaposan - és lehetőleg megbízható forrásokból tanulj!

Nagyon élvezetes dolog: egyrészt hasznos kikapcsolódás, a kötelék erős építése közted és a kutyád között, harmadrészt pedig nem kis büszkeség, hogy felelős, odafigyelő jó gadzija vagy az ebednek!

Sok sikert!

2012. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy normális kutyasuli nem a tanításra koncentrál -az csak sokad rendű-, hanem a kutya szocializációjára emberekkel, más kutyákkal, a kutya-gazda kapcsolatának helyes kialakítására, a kötődésre és az ösztönenergiák levezetésére, persze mindezt teljesen szabadon, mindenféle erőszak vagy a kutya lényének megtörésére használatos módszer nélkül. De persze ami a legfontosabb amit egy ilyen kutyasuli tud nyújtani, hogy a gazdát megtanítja, hogyan tudja ezeket egyedül is alkalmazni.


Én mindenkinek ajánlom a sulit legalább az alap és középfokú tanfolyamok elvégzéséig.

2012. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!