Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A KUTYÁM ESZI A SZŐRÉT, MIT...

A KUTYÁM ESZI A SZŐRÉT, MIT CSINÁLJAK?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves fajtiszta németjuhász kutyám aki a farka tájékán rágja a szőrét, annyira, hogy pillanatok alatt kisebesedik, de nem korpás, nem is bolhás! nagyon válogatós az ételek terén is, és csak a húsfélét-csontokat eszi meg, kiskora óta nagyon szereti a csirkecsontot, olvastam, hogy lehet csirkeallergia.. mit csináljak? állatorvost hívjak hozzá?

2012. máj. 15. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a farka tövét rágja, akkor állatorvos, de ne hívd ki, hanem vidd be egy felszerelt rendelőbe.

Ha viszont inkább a farka végénél sebes, akkor másra is gyanakodnék (de persze akkor sem árt, ha megnézi előbb doki, csak ne valami falusi lódoktor legyen, aki a vitaminon meg az antibiotikumon kívül nem ismer semmilyen gyógymódot és nem is érdekli, mi van az állattal). Mennyit és hogyan foglalkozol vele? A német juhász munkakutya, ha nem kap elég feladatot, akkor kialakulhatnak nála ilyen furcsa viselkedések. Láttam már emiatt amputált farkú német juhászt, szóval nem a levegőbe beszélek, ezt is érdemes végiggondolni.

2012. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tipikusan bűzmirigy

ha "radírozik" is, semmi kétség

állatorvos kinyomja


te ne próbáld, amig nincs gyakorlatod.


(laikus)

2012. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem a farkát rágja, hanem a farát a baloldali résznél, volt már neki ilyen tavaly, akkor az állatorvos írt fel neki sebolajt, és azzal szépen be is gyógyult, de viszont most elég nagy seb van rajta, vettem megint sebolajt és azzal ápolgatom, egyébként van vele foglalkozva, csak az időhiány miatt elég kevés, minden nap vittem sétálni-futni, de most ez 2hete abba maradt mert kevés az időm, meg tüzel is és nem merem úgy kivinni, de viszont elég nagy udvarunk van, meg van egy 10hónapos ugyancsak fajtiszta kan németjuhász kutyánk is, és nagyonsokat rohangálnak-játszanak, főleg este meg kora délelőtt, hűvösebb időkbe pedig egész nap, szerintem valami allergia lehet, de most már akkor több időt szentelek rá, mert nem akarom h baja legyen!
2012. máj. 15. 09:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan együtt van tüzelésnél betegen egy ivaros, félig kölyök kannal?
2012. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy lehet első sorban.

Ha tüzel, lehet hormon probléma is.

Vitaminhiány is lehet, ha csak húst és csontot eszik, ahogy írod.

Csirkeallergia nem csak egy helyen jelentkezik .

Kijáró orvos nem sokat tud tenni. Max ad egy szteroidot, amitől a jelenség talán megszűnik, de az ok nem múlik el. Újra előjöhet.

2012. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó sokmindentől lehet. Az tény, hogy a csirkeallergia nagyon elterjedt a kutyák között, főleg fajtatisztáknál (bár ha jól tudom, az nem mindig ugyanazon a helyen okoz problémát)

De ha ezt ki szeretnéd zárni, úgy tudod legegyszerűbben megtenni, hogy nem adsz neki csirkét és más allergiára hajlamosító fehérjét. Pl. Purina Pro Plan Adult Sensitive erre alkalmas lenne. Vigyázz amúgy tápoknál, az, hogy pl. halas, vagy bárányos, nem azt jelenti, hogy nincs benne csirke. Nézd meg az összetevőket.

[link]

Szerintem egy próbát megér, ha allergia miatt van, el fog múlni, ha nem múlik el, akkor ezt kizárhatjátok és lehet tovább keresni az okot.

2012. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
állatorvosi vizsgálat + ivartalanítás + napi rendszerességű mozgatás a megoldás!
2012. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elképzelhető (a bűzmirigyen túl) hogy simán a tüzelés zavarja? hogy nem tud megmosakodni ?!


általában akkor rágják ki magukat, ha valami zavarja, és azt nem tudja elérni a szájával.



(nekem bűzmirigynél, és kullancsnál szokta)

2012. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőrbetegsége van vagy allergiás és viszket a bőre.Mindenféleképpen ÁLLAT DOKI!!!
2012. máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!