Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kan 2hónapos...

Németjuhász kan 2hónapos nagyon vad, Egy kutya szakértő tudna segíteni?

Figyelt kérdés
két hónapos németjuhász kutya (kan) nagyon vad kis kutya állandóan harap nekiugrik mindennek és amikor fegyelmezni próbálom kicsit rácsapok a fenekére vagy megcsípem a nyakát és mondom hogy nem elég rossz vagy fúj akkor csak jobban bevadul még morog is és jobban nekiugrik az embernek.ilyenkor hogy tudassam vele h elég vagy hogy rossz? szinte alig lehet megsimogatni mert állandóan harap. félek hogy ha nagyobb lesz akkor goromba kutya lesz.
2012. máj. 15. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem való az a kutya Neked.

Ha támad, nem csipkedni kell, meg a fenekére csapkodni. És nem elég egyszer. Kitartóan meg kell akadályozni, hogy ilyen durván játsszon. Mert ez számára játék és nem vadulás.

2012. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nyakánál hátulról megfogod és megrázod, közben erélyesen rászólt: Nem! Vagy Pfuj! Mivel az anyakutya is így fegyelmezi a kölyköket, meg fogja érteni. Egyébként a műmorgás, vicsorgás stb. ilyen idős korban csak játék. Húzzál vele rongyot, dobjál neki labdát vagy botot, játsszál vele, szoktasd magadhoz. Főnökséget majd csak 8-10 hónapos korban kelt megtanulnia: te vagy az és nem ő.
2012. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Megfogod a pofáját, rátérdelsz a marjára

(két lapocka közti rész), és finoman orronharapod, miközben agresszíven morogsz!


Egy Kuvaszos.

2012. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sn0wf0x ***** válasza:
Menjetek el egy kutyaiskolába szerintem. Amit te csinálsz az csak olaj a tűzre :) Ha elkezd harapni vagy csipkelődni, azonnal fordulj hátra és hagyd magára, a legegyszerűbb módszer, ha azonnal figyelmen kívül hagyod a kutyát. Az ingerszegénység hamarabb rádöbbenti, hogy mit nem érdemes csinálnia, mint ha hergeled. Nagyon durva és vad kutyát én általában a grabancánál a földhöz szorítok és nagyon határozott hangon letolom. (Nem kiabálni kell...)
2012. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem is két németjuhim van, egy kicsit harapdáltak ők is, de nem voltak vérmesek...az biztos, hogy a csipkedéssel és rákoppintással, kis pofonokkal csak tovább biztatod erre a játékra. ha megharap erősen agresszíven ordíts rá és hirtelen hagyd egyedül. a kan német juhik nem igénylik annyira a simogatást8én is úgy vettem észre), szerintem azt nem kell erőltetni, inkább jutalom falattal erősítsd, ha jót csinál. fáraszd ki egy kicsit, hagyd, hogy fusson utánad...vezessd le az energiáit minél több mozgással, és amikor elfáradt adj neki feladatot, az ül már ilyen kis korban is simánmegy!!. a morgás inkább visszafeleselésnek fogható fel szerintem, ne ijedj meg tőle, hanem szólj rá! hányan voltak az alomban? mióta van nálatok? milyenek voltak az első napok otthon? azóta folyamatosan ilyen a viselkedése? (nem hiszem, hogy goromba lenne nagykorában:) )3 hónapos korától menj vele kutyaoviba!!!!!!!!!(főleg, ha esetleg azt veszed majd észre magadon, hogy már félsz tőle pedig még kiskutya)
2012. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel alapvető kutyás ismereteid hiányoznak, ezért mindenképp irány a kutyaovi, amint megkapta a kicsi az összes hátralévő oltását!
2012. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

fogd meg a marjánál a bőrt, és emeld fel,egészen addig, amig megnyugszik. ha ujra kezdi, akkor megint, és nem üvöltve, hanem normálisan "mit csinálsz? " nem szabad"



Mellesleg megjegyzem, jó kiskutya lehet!!!:)

2012. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ehhez leginkább olyasvalakit kéne keresned, aki személyesen megmutatja, hogyan kell fegyelmezni. Ha magadtól nincs meg benned a kellő határozottság egy ilyen kaliberű kutyához, akkor vagy feküdj rá a saját továbbképzésedre, vagy lásd be, hogy nem neked való, és add tovább minél hamarabb.
2012. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állati jó fej kutyi lehet egyébként szerintem is!:)!!irány a kutyaovi!nyugi! kiváló társad lesz!!!!a kutyaovit azért írjuk, mert az nem neki kell, hanem neked! Király kutyi lesz nyugi!!!
2012. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya két hónaposan ennyire harcias, abból kiváló házőrző vagy szolgálati kutya lesz. És kiváló társ.
2012. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!