Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mamáék mért vannak abba...

A mamáék mért vannak abba hitbe, hogy ha a kutya egy medencébe van velünk akkor elkapunk vmi fertőzést tőle?

Figyelt kérdés

Van két bichonunk,panelba lakunk ,oltva, féregtelenítve vannak,tiszták! és tavaly nyáron mamámék tudta nélkül bevittük a kutyákat a medencébe,hogy ússzanak egy kicsit meg lehűtsék magukat,aztán csináltunk képeket,amit face-re felraktunk nah mindegy is ez, de ki tudodott hogy az ebek voltak a medencébe, erre papámék hónapokig megjegyezték,hogy annyi betegséget terjesztenek meg minden,miért vittük be,nem oda való meg stb..


kb 15 percet voltak a kutyák a medencébe, klór tabletta is mindig van benne ami fertőtlenítő,szóval nem hiszem,hogy bármit is elkaphatnánk mi vagy akárki más, sokan élnek úgy hogy a medencébe beengedik a kutyát és semmi bajuk..


némely kutya tisztább mint az ember!!


Nektek erről mi a véleményetek??


2012. máj. 17. 18:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mamáéknál van egy jó nagy medence, és egyébként nem engednék meg hogy bevigyük őket,csak pont elmentek rokonokhoz pár napra és gondoltuk megnézzük mit szólnak a kutyusok a vízhez :) sajnos a környéken nem tudjuk őket megúsztatni,mert csak patakok vannak..
2012. máj. 17. 18:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon egészségtelen...de ti tudjátok!
2012. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogy ne vigyétek a mamádék medencéjébe a kutyákat.
2012. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
baktériumok mindig vannak de ha te nem finnyulsz vess magadra....viszont amíg nem a tied a medence addig nem te parancsolsz :) amúgy meg szerintem a klór árt a kutyáknak ...de amúgy én sem fnnyulok tőlük ha tiszták!
2012. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a kutyámat, az ágyba is bejöhet, de azért nálunk van egy határ. Nem eszem velük egy tálból és nem fürdünk együtt. Egyébként ő is panelkutya, oltva, féregtelenítve van.


Egyébként a saját medencétekben nyilván azt csináltok, amit akartok, de ha más kifejezetten ellenzi, hogy a medencéjében kutyát fürdess, nem szép dolog ennek ellenére beengedni őket.

2012. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem erről az a véleményem (fanatikus kutyásként) hogy semmi bajotok nem lehetett volna tőle, inkább azért nem javaslom mert tele van rakva ez a víz klórtablettával stb., amire allergizálhat a bőrük stb., de pl. én is fürdök rendszeresen együtt a kutyámmal, van hogy mások is vannak velünk szintén kutyával
2012. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De ami kimaradt, hogy mi rendes tavakban, folyókban (Duna), szóval nyílt vizen, ott apportozunk, vízitréning, aztán van hogy mi én is bemegyek nyáron:D
2012. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az hogy a Balaton vagy a tavak sőt a strandok is sokkal de sokkal koszosabbak.

Basszus a Balatonból hullákat húznak ki, a tengerbe a szállodák egy része beleengedi a mocskot közvetlen a strand mellett...

Én 1 évig dolgoztam egy kutya rehabilitációs központban Angliában ahol a medencébe bizony én is be kellett, hogy menjek a kutyákkal (a víz nekem kb a mellemig ért és fürdőruhában voltam) se nekem se a munkatársaimnak soha nem lett semmi baja.


Ami viszont fontos! soha nem szabad olyan vízbe engedni a kutyát amiben klór van, teljesen kiszárítja a bőrüket és viszonylag sok víz nyelésétől rosszul lehetnek

2012. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

de a mamáék nekünk csináltatták és ők egy nyáron ha 3x belemennek akkor sokat mondok..


én se eszek egy tálból velük meg nem is fürdök, de most nyáron 1x-2x velük fürdök nem hiszem ,hogy bajom lenne és nem egy kis kacsa úsztató medencéről beszélek ,hanem jó nagyról még 15 ember is kényelmesen elfér benne..


amiért tényleg nem vinném be őket egész nyáron az a klór miatt de párszor fürdenek benne nem hiszem,hogy gond lenne..


az a baj hogy itt nincs olyan tó ahová kutyát lehet vinni :(

2012. máj. 17. 19:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz, ez egész biztos, csak nehogy az legyen, hogy más emiatt nem megy bele majd a medencébe, mert nem 2Ft egy ilyen nagy medencét leengedni, majd újra feltölteni vízzel!
2012. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!