Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban talált 3 kullancs...

A kutyámban talált 3 kullancs potrohában lévő váladék fekete volt. Ez utalhat valamire?

Figyelt kérdés
2 hete volt babéziás és Advantix mellett ment bele mind a 3. Vagy a váladék színe nem mérvadó?
2012. máj. 17. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A váladék az alvadt vér. nem utal semmire, csak arra, hogy "ivott" a kutyusból. Figyeld a kutya állapotát, reakcióit, nézd, produkál-e tüneteket. Ha igen, doki :(
2012. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 2 hete is babéziás volt... Komolyan mondom, az eszem megáll ... Már a 3. spot on-t próbáljuk és a nyakörvön is túl vagyunk. Nem tudom, hanyadik szer lesz a jó végre ...
2012. máj. 17. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kapott Imyzolt két hete, akkor még védett a kutyád.

Nem nézed át minden nap? Ha egy kicsit is szívtak már azok a kullancsok, akkor nem ma mentek bele.

Ha ennyire fertőzött helyen élsz , érdemes dupla védelmet használnod. Nyakörv és csepp, vagy napi fújás még pluszban.

Most hűvös van, élnek a dögök. Majd kánikulában kicsit visszahúzódnak.

2012. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de olyat nem fogsz találni, ami 100%-os védettséget ad.

Ezek nem azért mennek bele, mert nem jó a szer, hanem mert nem minden kullancs pusztul el tőle. Lehet, hogy ha nem tennéd rá, akkor naponta 10-et kellene belőle kiszedned.


Mekkorák voltak a kullancsok? Egyébként nincs jelentősége a váladék színének, sajnos nincsenek ilyen "jelek" amik segítenek megállapítani, hogy fertőzött volt e a kullancs.

2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden nap átnézem, amikor itthon vagyok .. De most 2 napra el kellett utaznom és a családomnál hagytam. Ők meg megsétáltatták de nem nézték át, mert hát minek azt a csepp mellett. Most is a séta utáni átbogarászáson találtam meg őket. Tényleg nem tudom már, mit próbáljak még ki. Az állatorvos adott vmi szert, azt mondta, hogy nagyon erős, 2 hónapig hat. Eddig féltem rátenni, nem szívesen "mérgezem" a kutyát, de ezek után kénytelen leszek már azt is megpróbálni.
2012. máj. 17. 22:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt szerettem volna megkérdezni, hogy nektek a neostomosanos permet mennyire vált be? (már ha van, aki próbálta:))
2012. máj. 17. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Én használom a Neostomozant, amikor gázos helyre megyünk, pluszként. A kritikus helyeken jó megszórom a kutyát. Magában nem tudok mondani véleményt, mert nyakörv és csepp mellett van használva. A 6-ik évet húzom kullancs nélkül.

Akár egy hónapig is a flakonban van a szer.

2012. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 18. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!