Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kullancs...

Melyik a legjobb kullancs elleni nyakörv? Vagy gyógyszer vagy csepp?

Figyelt kérdés

Kullancs ellen kéne mert a baráti körünkben nagyon sok fertőzést hallottam és elég sokszor viszem a kutyámat a szabadba ...!


Sürgősen !



2012. máj. 16. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Advantix, vagy ProMeris.
2012. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a nyakörveket, ezért cseppet, úgynevezett spot-ont használok. Nekem az advantix vált be. Nem is drága annyira, jobb mint a frontline, és kb. 6 ampulla van egy csomagban. Nekem 3 hónapig elég nekem. (nagytestű ebre kettő adag kell)
2012. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És esetleg a scalibor ? :/


Ezek ált. ugyan olyan típusúak vagy függ valamitől h melyiket adom a kutyámnak ?


Mondjuk persze súlyilag gondolom de mástól ?

2012. máj. 16. 15:57
 4/11 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül az a Kiltix csepp ?
2012. máj. 16. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Kiltix nyakörv bolhák és kullancsok ellen. 7 hónapig jó és a kutyám mielőtt még nem viselte(Beagle fajtiszta) 4 kullancs ment bele és vakarodzás is volt. miután felvette semmi baja vakarodzás hol volt? sehol kullancsok? egy se:D a vakarodzás 5 hónapig múlt el de kullancsok utána s e mentek bele 8 hónap után sem. És cseppet nem ajánlok a hatásai az ösezs cseppnek maximum 1 hónap:S Adik egy képet a kiltix nyyakörvről: [link]
2012. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ ! :)
2012. máj. 16. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Hosszútávon scalibor, de annak 2hét kell hogy teljesen kifejtse a hatását, így mellé valami spot-on ami akár azonnal, de általában 24órán belül hat.

Cseppekkel nincs személyes tapasztalatom, baráti körben a legelterjedtebb az advantix, utána az exspot. Nyakörvből meg a scalibor, sokan váltottak át erre az ismerőseim közül is, mert kiltix mellett ugyanúgy belement a kutyába.

2012. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Scalibor! mi 2 éve használjuk és azóta egy kullancs nem volt a kutyában! a Kiltix nem jó .... amikor az volt rajta akkor volt benne kullancs legalább heti 2. a scalibor igaz hogy 5 napig kell várni hogy teljesen védjen de nagyon megéri! és vízálló is :)
2012. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem anno 1 doki javasolta a cseppeket,aztán az ismerőseim is mind ezt javasolták,biztosabb és jobb is,mint a nyakörv.
2012. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,lemaradt a lényeg: én az Exspotot javaslom(ez is spot-on),árban 900-1100Ft körül szokott lenni. Én a közepes testű,20kg-s kutyámra kettőt használok,3hónapig elég és megvagyok vele elégedve
2012. máj. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!