Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly kutyaiskola?

Komoly kutyaiskola?

Figyelt kérdés

Kutyaiskolát keresek a közepes testű elég aktív keverék kutyusomnak,de nem nagyon találok megfelelőt.

Nincs olyan iskola ami Cesan Millan vagy Jan Fennel módszerére hajaz? Az egyik tüköriskola honlapját nézegettem és ott volt példának felhozva,hogy a pásztoroknál régen elő sem fordult,hogy ne tudták volna behívni a kutyát. Az iskola klikker képzést alkalmaz. Nos a pásztoroknak klikkerjük sem volt szerintem:DD

Tehát tényleg valami olyasmit keresek ami a kutyapszichológiát valami "komolyabb" oldalról közelítené meg. Van ilyen?

*(Hozzáteszem a klikker képzéssel sincsenek gondjaim - kinek a pap, kinek a papné...)



2012. máj. 18. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Komoly kutyaiskolák a Tükör-módszeres sulik. Nyugodtan keresdd meg őket. A klikker a tanítás eszköze, amire a pászorral céloznak az inkább a dolog ösztönkezelési része.
2012. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A Tükör iskolák a kutyapszichológiát komoly oldalról közelítik meg. Komolyabbról, mint ahogy elsőre gondolnád. A klikker pedig mindössze egy segédeszköz a tanításhoz, semmi köze sincs a kutyapszichológiához.
2012. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha a Népsziget nem jön be, a Cerberos szintén a falkavezérségre helyezi a hangsúlyt. Az csak elég komoly suli, ha verekedtetett pitbullokat rehabilitálnak egynemű felnőtt kutyák közé engedhetővé ;)
2012. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha Bp, akkor esetleg még nézz rá az ebgondolat kutyaiskola és a cerberos honlapjára, hátha valamelyik megtetszik.

Hogy a tükörsuli mennyire komoly az más kérdés, de hogy kijelenteni, hogy az a legkomolyabb....

Szintén kinek a pap, kinek a papné, de (ez most nem a tükrösök ellen szól még véletlenül sem) szívesen hallanék olyan komolyabb munkakutyáról aki tükörből ment mondjuk munkakutya bajnokságra vagy tette le az IPO2-3 vizsgát.

2012. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom ven-e ilyen kutya, de ez a Tükör módszer nem munkakutyákra specializálódott, hanem arra, hogy jól szocializált, kezelhető kutyákat képezzenek. A munkakutyáknál teljesen mások az elvárások és a legtöbb kutyát nem is lehet úgy képezni, mint egy versenyző munkakutyát. Ne keverjük a szezont a fazonnal! Ha versenyezni szeretnék, akkor én is egy olyan kiképzőt keresnék, aki ért is a versenyekre való felkészítéshez.
2012. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem azt írta, hogy a legkomolyabb, ha jól emlékszem szó szerint így fogalmazott a válaszoló: Komolyabb, mint gondolnád.

És valóban igaz, ne kérj számon mukakutya versenyző képzést, amikor nem erről szól a módszer. Azt csak halkan mondom, hogy Magyarország egyik legkomolyabb IPO versenyzője, több dolgot is átvett a Tükör módszerből, például akár a tanítás terén.

2012. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

A tüköriskola határozottan komoly, és erősen hajaz C.M. módszerére.


A kérdésedből látszik, hogy nem vagy komoly kutyás, így azt sem tudhatod, melyik a komoly kutyaiskola (épp ezért nem tudom, miért alkotsz bármelyikről is véleményt, bár ehhez jogod van, sőt).


Én arra teszem a voksomat, hogy mindenképp egy tüköriskolát, vagy a Cerberost válaszd, a Ti számotokra mindkettő tökéletesen megfelel arra, ami a kérdésed alapján a célod (amit keresel). Ha tudsz választani a kettő közül, mert mindkettő a közeledben van, akkor én a tükör iskolára teszem a voksomat.


Az 10 évesen örökbefogadott kutyám csak rosszabb és rosszabb lett fél év alatt a Cerberosban, mint mikor odamentünk, míg a tüköriskolában 2-3 hónap alatt helyrejött minden, hála a C.M-hez igen hasonló ösztönkezelésnek.


Természetesen a döntés a Tiéd. Nézz meg személyesen néhány szimpatikus iskolát, ami szóba jöhet, és a Te saját tapasztalataid, élményeid alapján döntsd el, melyik a legmegfelelőbb számotokra.


Jó nézelődést, jó kutyázást! :)

2012. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen a módszer, a lényeg a határozott és következetes gazda és a megfelelő időben elkezdett és megfelelő minőségű szocializáció. Szóval mindegy, hogy tükör módszer vagy sem, semmivel sem tud többet mint a másik. Sőt, egy kicsit "robotabbá", túlságosan emberközpontúvá teszi a kutyát.

A komoly (nem show) jellegű munkakutya képzés az más dolog. Azt szinte csak a Rendőrség alkalmazza, a kutyaiskolák civil Ő-V és egyéb képzései csak szórakozás, sport.


A suli 2 dologra jó, legyen az bármilyen fajta módszert alkalmazó:

- a hozzá nem értő gazdáknak nyújt segítséget

- szocializáció

2012. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok:

Én tisztában vagyok vele, hogy nem munkakutyás suli, csak akárhányszor szóba kerül a kutyaiskola kérdés szerintetek tükrösök mindig az a legjobb, holott ezt a kutya-gazda páros nem biztos, hogy így látja, lehet nekik nem ez lesz a legjobb, ez szerintem észérvekkel elfogadható.

A munkát meg azért hoztam fel, mert személy szerint nem biztos, hogy ti, de a tükrösök állandóan lenézik pl azt a sulit ahova mi járunk, akárhányszor megemlítem, hogy nem Korom Gábor féle mindig jönnek a lepontozások és hogy a tükör a legjobb, ahova mi járunk majd meglátom, hogy semmit sem ér... Holott az ország egyik legjobb munkakutya iskolája, ahol oktatnak pl klikkerrel is, nem csak a szögest ismerik, mint az pár embernek egyből közületek beugrik és tudnám sorolni.


Kérdésre válaszolva meg továbbra is a cerberost és az ebgondolatot ajánlanám, hogy nézze meg a kérdező.

2012. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat! Egyet kommentálnék:

"A kérdésedből látszik, hogy nem vagy komoly kutyás, így azt sem tudhatod, melyik a komoly kutyaiskola (épp ezért nem tudom, miért alkotsz bármelyikről is véleményt, bár ehhez jogod van, sőt). "


Valóban nem vagyok komoly kutyás és nem is gondolom,hogy én hűdenagy elit megavérbeli kutyás szeretnék lenni (miért érzem úgy,hogy lenézik a kezdőket?), viszont olvasok, tájékozódok és tanulok így igen,van jogom véleményt alkotni. Nem mellesleg nem "húztam le" a módszert, hanem azt írtam kevésbé tetszik. Kevésbé szimpatikusnak találom azt,hogy a pavlovi reflexet ilyen módon (klikker) használva tanítsam a kutyám,de nem vetettem el az opciót.


Ezzel együtt mindenkinek köszönöm a válaszát, a kérdés nem provokatív jellegű, hanem egy "más utat kereső"! Én a kutyámat sporttársnak és barátnak tekintem és próbálom a legtöbbet megadni neki,nem érzem,hogy ez gond lenne.

( De nem,nem vagyok hippi:DDDD)

2012. máj. 18. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!