Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutyasuli? Kutyaovi?

Chilibaby0011 kérdése:

Milyen a kutyasuli? Kutyaovi?

Figyelt kérdés
Véleményeket várok erről a dologról!!

2012. ápr. 22. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó. Bővebben: nagyon jó.


Pontosabban mi érdekelne?

2012. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól függ! Mi egy sajnos olcsóbb sulit választottunk és nagyon rossz a kutyámnak! végigsírja az egészet,haza akar menni,csak szenvedés neki az egész,és nincs egyénileg foglalkozva vele,hiába vannak problémái..Nem is tudom megyünk-e még többet..Szóval vannak ilyenek is,de egy drága kutyaiskola biztos jó (pl tükör). Én most arra gyűjtök nem olcsó,72 ezer ft középtanfolyamig vidéken!
2012. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezzel is a hócipőm tele van, hogy mindig mindenki a Tükör sulit emlegeti, mint etalont, a legjobb, az egyetlen igazi, ami ér valamit. Már többször leírtam itt a gyakorin az én és a kutyám tapasztalatát a tükör-sulival, most nem futok neki még egyszer, de szeretném jelezni, hogy mi nem tükrösbe járunk, és köszönjük szépen, jól vagyunk, és remekül fejlődünk.
2012. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Suliba most fogunk menni, eddig oviztunk.

NEM tükrös, azt is próbáltuk, de nagyon nem tetszett ráadásul drága is. 110%-osan meg vagyunk elégedve a sokak által leszólt, pórázhasználós vidéki kutyaiskolával. Jó hangulatúak a foglalkozások, többet is tanítottuk a kicsiket, több mindent gyakoroltunk és mégis az órák több, mint fele szabad játék volt. A kutya is élvezi, az oktatók felkészültek, szívesen segítenek bárkinek bármilyen gondja van.

Sokat segített a kezdetekben az ovi, mert nem volt kialakult kutyás társaság a környéken és így legalább heti 2x volt közösség ahova vihettem. Már most is látszik a kutyámon, hogy ez mennyire jót tett neki.

Suliról jelenleg nem tudok konkrétan nyilatkozni, csak a látottak alapján, de az is mind pozitív.

2012. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vidéki tükörsuliba járok. Előtte próbáltuk a hagyományosat is, láttam másik hagyományos suli bemutatóját is, hát köszönöm, nem kérek belőle. Inkább összegyűjtöm az árát a tükör tanfolyamnak, de nem dobom ki a pénzt haszontalanul a felénk működő hagyományos iskolák egyikére sem és nem stesszelem magamat és a kutyámat vele.
2012. ápr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek meg kell találni a magának és a kutyájának valót. A vidéki iskolákra nem lehet ráhúzni egységesen, hogy mind ugyanolyan, hisz mindegyik más. Nekünk szerencsénk van, mert egy nagyon jó iskola van a közelünkben. Akinek a tükrös jön be persze menjen oda. Mi is kipróbáltuk, tényleg nem tetszett, még a kutyámnak se és ez egy kölyöktől nagy "szó". Csak ne általánosítsunk, hogy van a cerbi, van a tükör, meg a vidéki, ami semmire sem jó. (Mondjuk cerbisek még nem szapulták itt sose a többi sulit, legalábbis nem vettem észre, míg a tükrösök szerint minden más csak rossz lehet. Ahol már pórázt is használnak az meg főleg...).

A véleményem ettől függetlenül az, hogy Hasznos, mind az iskola, mind az ovi. És mielőtt az ember elhatározza magát, hogy hova fog járni én a saját tapasztalatomból okulva is azt javaslom, hogy a saját 2szeme/ egy próbanap győzze meg az iskoláról, ne az amit a neten olvas róla, esetleg amit telefonon mondanak neki.

2012. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidéki "hagyományos" kutyasuliba járunk, és teljes mértékig meg vagyok vele elégedve.
2012. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt menj el és nézz meg 1-2 órát.

Oviból az a jó ahol hagyják, hogy a kölykök játszanak, levezessék az energiáikat,tanulják egymás testjeleit a fajtársi kommunikációt, nem akarják őket túlfegyelmezni, de azt sem hagyják, hogy egy erőszakosabb kölyök esetleg zaklassa vagy elnyomja a félénkebbet, kisebbet.

2012. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!