Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "tüköriskolákban" milyen...

A "tüköriskolákban" milyen viselkedési problémákkal rendelkező kutyákat raktak már rendbe és hogyan, illetve milyeneket utasítottak el?

Figyelt kérdés
Merő kíváncsiság, információéhségem kielégítése végett kérdezem, nem akarok balhét ebből. Látom, vannak itt páran, akik oda járnak/jártak, az ő tapasztalataik érdekelnének elsősorban :) A módszereikre lennék kíváncsi, hogy mit tudnak varázsolni klikkerrel meg morgással, illetve mit nem.

2012. máj. 18. 12:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
az agresszív kutyákkal, főleg idősebbekkel nem nagyon tudnak mit kezdeni. "zavarja a többieket" szöveggel szokták elküldeni
2012. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom ezt honnan veszed, valószínűleg tükör suli közelében sem jártál.

Kedves kérdező: szerintem ne írásbeli választ kérj, inkább menj nézd meg és lásdd a saját szemeddel. Menj le a tanfolyami időben és beszélgess a gazdikkal, oktatókkal. Valószínűleg fogsz találkozni terápiás oktatóval is, kérdezz tőle.

Sőt a honlapon megtalálod a terápiás szeminárium időpontját jelentkezz és vegyél részt rajta.

Ne nekünk higgy, hanem a saját szemednek.

2012. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

első vagyok, kiképző. elég sok kutyával foglalkozom, akit tükörből küldtek el, tehát én azokat látom,akik nem fértek bele a rendszerbe.

Jó egyébként a módszer, csak valóban nem alkalmazhatóminden kutyánál. Nagyon helyes, hogy ezeknek megmondják és más helyre küldik. Jó lenne ha néhényat előbb küldenének.

2012. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Éppen most van a csoportomban egy agresszív, nagyon sok problémával küzdő kutya és gazda páros. 2 hónapos terápián vannak túl, így lett csoportba illeszthető és nem egyszerű, de eszünkbe se jutott elküldeni pláne azzal, hogy zavarja a többieket.
2012. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hát hogy fizetni nem fogok ezért, az hétszentség :D Egyébként is nem véletlenül itt kérdezek, messziről szívesen megnézném, mit csinálnak, de egy beszélgetésnek csúnya vége lenne, de ebbe ne menjünk most bele.

Szóval tényleg konkrét példák érdekelnének, hogy bejött a Buksi kutya, szét akarta harapni a többit, aztán ezt meg ezt csinálták vele és jó lett, meg ilyenek. Vagy bejött a Zizi kutya, aki sakkban tartotta az egész családot, és elküldték, mert az ő módszerük nem működött nála. Vagy talán ezek titkosak? :)

2012. máj. 18. 13:41
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Ezt megcáfolnám. Egy 11-12 éves, totálisan elvadult, szocializálatlan, agresszív keverék kutyámat szocializálták (amit mellesleg nemrég fogadtam örökbe, semmi kötődésünk nem volt).


Ez a gazdától függ. Ha a gazda tényleg szeretne változtatni a kutya helyzetén, és elég elkötelezett, akkor valószínűleg hajlandó életmódot változtatni - amire szükség van ahhoz, hogy a kutya rendbe jöhessen.

Általában azokkal nem tud mit kezdeni a tüköriskola, akik erre nem hajlandóak, és a kutyát tartják hibásnak mindenért.

A nálunk levő tükör kutyaiskolában még soha nem láttam olyat, hogy valaki ők maguk küldtek el, a suli sose adja fel, amíg látják a szándékot, az igyekvést a gazdában - pedig hosszú évek óta járok oda.


Szóval ez nem a sulitól, hanem a gazdától függ.


A módszereiket így nem lehet leírni, részleteket meg felesleges csepegtetni, mert összezavar. Ez egy nagyon összetett dolog, amit nem lehet így egy válaszban megfogalmazni.. :)


Ha tényleg érdekel a módszer, itt olvass utána: [link]

Ajánlom a Sikertörténeteket, ott a gazdik leírják, milyen kutyával mentek az adott iskolába (és hogy melyikbe), és mit, hogyan értek el, nagyon tanúságos. Engem annó az egyik ilyen történet ragadott meg és vett rá arra, hogy belevágjak - amit nem bántam meg. :)

Ezek igaz történetek, amiket a gazdik írtak le, úgy, ahogy ők életék meg.

2012. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
A "módszert" magát ismerem nagy vonalakban, ha az érdekelne, arra kérdeztem volna rá :) Arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan mit csinálnak a kutyával, amikor az bemegy és ki akarja nyírni a többit. Nem lopni akarom a technikákat, isten ments, én másban hiszek :D Tényleg csak érdekel, hogy mi fér bele a filozófiájukba és mi nem.
2012. máj. 18. 13:49
 8/30 anonim ***** válasza:
52%
Pont ezért mondtam, hogy menj le és kérdezz a gazdiktól. Én is tudok olyanról akit elküldtek akár még tanfolyamról is, de ez mind attól volt, hogy a gazda nem tudott vagy nem akart változtatni a saját hozzáállásán és így nem lehet a kuyta viselkedését sem javítani. De ezt így leírva bonyolult. Egyébként ha nem értesz egyet a módszereinkkel miért nem jössz el a szemináriumra és kérdezel? Nem is értem ezt a hozzáállást.
2012. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Szóval értem én, megadják a gazdáknak a hátteret, az fontos. De hogy a konkrét problémával mit csinálnak? A háttér rendberakásával nem javul meg automatikusan egy kutya sem, szóval valahogy fizikailag is kezelni kell az ilyen kutyák viselkedési zavarait, márpedig én úgy hallottam, hogy még a pórázt sem szívesen használják. Mi van akkor, ha bemegy egy olyan kutya, aki rá se bagózik a nyakörvre, jutalomfalatra, játékra, mert éppen be van gőzölve, és semmi nem jut el a tudatáig?
2012. máj. 18. 13:53
 10/30 anonim ***** válasza:
Nem fogsz kapni olyan választ, csak ha terápián részt vett gazdi is van itt esetleg. Ahány kutya annyi megoldás.
2012. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!