Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "tüköriskolákban" milyen...

A "tüköriskolákban" milyen viselkedési problémákkal rendelkező kutyákat raktak már rendbe és hogyan, illetve milyeneket utasítottak el?

Figyelt kérdés
Merő kíváncsiság, információéhségem kielégítése végett kérdezem, nem akarok balhét ebből. Látom, vannak itt páran, akik oda járnak/jártak, az ő tapasztalataik érdekelnének elsősorban :) A módszereikre lennék kíváncsi, hogy mit tudnak varázsolni klikkerrel meg morgással, illetve mit nem.

2012. máj. 18. 12:55
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Komolyan nem érted, hogy miért nem fizetek azért, hogy olyat hallgassak, ami konkrétan idegesít? :)
2012. máj. 18. 13:54
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem is általános válaszokat kérdzem, hanem konkrét példákat. Mi ez a nagy titkolózás?
2012. máj. 18. 13:55
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
Terápián általában azon a kutyán aki agresszív van póráz. A tükör suliban alapvetően nincs a tanfolyamokon póráz. A terápián több terápiás szakember van jelen, a terápiás segítő kutyákkal akik jól kommunikálnak, jól oldják a félős/agresszív kutyát.A többedik foglalkozsá után terápián is lekerül a póráz, mert a végső cél mindig a csoportba illeszthetőség. Innentől minden eset más és más.
2012. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
58%
Komolyan nem értem. Ha idegesít minek kérdezel? Hogy még idegesebb legyél? Nincs titok. Gyere ki és nézdd meg magad.
2012. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Nem, azért kérdezek, mert érdekel. Csak a maszlag nem kell hozzá, ami nélkül meg gyanítom, senkivel nem lehet ott szót váltani. Arról nem is beszélve, hogy itt is az volt az első, hogy gyere fizess, majd akkor elmondjuk.

Egyszerűen érdekelt volna, hogy _például_ milyen nehéz eseteket tudtok kezelni, és _például_ miket nem, és _például_ mit használtok, amikor egy nagyon nehéz esettel van dolgotok.

Egyedül ez a sikertörténetes ötlet volt eddig jó (azt nagyon szépen köszönöm, olvasgatni fogom), minden más arról szólt, hogy végül beszippantson a suli, ami viszont soha nem fog megtörténni, már csak ezért sem, mert békésen érdeklődni sem lehet anélkül, hogy ne erre utaznátok.

2012. máj. 18. 14:06
 16/30 A kérdező kommentje:
Illetve bocsánat, az első válaszoló is más kategória, neki is köszönöm a válaszát :)
2012. máj. 18. 14:07
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet konkrét példát írni, nem érted? Írjuk le percről percre egy rendberakott kutya több hetes/hónapos történetét? Érdekes lenne. Szerinted hogyan lehet szemléletesen leírni a kutyák között a pályán zajló interakciókat, és a gazdival történt beszélgetéseket úgy, hogy megértsd, miközben nem ismered a hátteret? Erre konkrét választ így nem fogsz kapni.


Én is tudok olyanokról, akik otthagyták a tükör sulit, mert a gazdi nem volt kompatibilis a módszerrel. Olyan is van, amikor emberi problémák állnak a háttérben, és a gazdi az oktatókkal nem kompatibilis. De ez az élet minden területén így van. Ami nem kötelező, azt ott lehet hagyni, ha nem tetszik a rendszer. Azt is el tudom képzelni, hogy egyes oktatók képességeit meghaladják bizonyos problémák, de ez szintén nem kutyaiskola függő, bárhol előfordulhat.

2012. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Most olvasgatom a sztorikat, és látom, hogy agresszív kutyákhoz kannát használtok. Ezen meglepődtem, bár így belegondolva nem tudom miért, engem egy nálatok végzett kiképző ismertetett meg a kannval régesrégen.

Például ilyenekre gondolok :) Nem tudom, miért nehéz ezt leírni. Nem azt mondtam, hogy írjatok egyetemi tanulmányt, csak példákat. De persze ha nem világos a szó jelentése, akkor hagyjuk is :)

2012. máj. 18. 14:17
 19/30 lakle ***** válasza:
74%
Ebben az adásban van ilyen: [link]
2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem, amint a TV2 zseniális lejátszója is úgy gyondolja :) Nálam mindig szaggatnak a videóik, de azért igyekszem...


Egyébként tényleg nem azért tettem fel a kérdést, hogy balhézzak, alapvetően tudom, hogy ezekben az iskolákban tényleg értenek a kutyákhoz, nagyon jó dolgokat tudtok csinálni velük, amik a kutyás társadalom javát szolgálják. Megvan a saját véleményem, de ettől még képes vagyok objektíven hozzáállni a dolgokhoz. Ehhez szerettem volna egy kis segítséget kapni, és még esélyt is láttam rá, lévén vannak itt bennfentesek. Nem tudtam, hogy ilyen nagy dolgot kérek :)

2012. máj. 18. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!